A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Praktiski padomi "Cēsis 813" apmeklētājiem

Praktiski padomi "Cēsis 813" apmeklētājiem

Jau šajā nedēļas nogalē baudīsim gada lielākos svētkus “Cēsis 813”. Iepazīsties ar praktiskiem ieteikumiem, lai svētki būtu izdevušies un nesagādātu nevajadzīgas raizes.


  • Plāno savu pasākumu programmu laicīgi.
  • Seko aktuālajai informācijai par satiksmes ierobežojumiem un izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā.
  • Ja dzīvo Cēsīs, atstāj auto mājās un dodies uz pasākumiem kājām vai ar divriteni.
  • Ja Cēsīs ieradīsies no citurienes, iesakām izmantot sabiedrisko transportu – vilcienu un autobusu. Ja tas nav iespējams, pirms iebraukt pilsētā, iepazīsties ar autostāvvietu karti un izplāno, kur novietosi savu auto.
 
Informācija
Pasākumu programma un aktuālā informācija pieejama cesis.lv. Informāciju par svētku notikumiem vari atrast ŠEIT, kā arī galvenajās pasākumu norises vietās.
 
Plānošana
Iepazīsties ar svētku notikumu programmu laikus, lai izlemtu, kurus pasākumus apmeklēsi. Pirms došanās uz pasākuma norises vietu iepazīstieties ar informāciju par sabiedriskā transporta kustību un satiksmes ierobežojumiem – iespējams, lai nokļūtu galamērķī, būs vajadzīgs vairāk laika nekā parasti.
 
Lūdzam paturēt prātā, ka apsardzes darbinieki un pārējie svētku nodrošināšanā iesaistītie dara savu darbu un rūpējas par pasākuma apmeklētājiem, tāpēc ikviens aicināts sekot viņu norādēm un nedusmoties uz cilvēkiem, kuriem šī ir darba diena.
 
Satiksme
Iesakām uz norises vietām doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu vai nu atstājot mājās, vai novietojot citur pilsētā.

AS “Pasažieru vilciens” svētku kulminācijas dienā, 20.jūlijā, norīkojusi vilciena papildreisu maršrutā Rīga-Cēsis-Rīga. Vilciena kustības grafiku apskati ŠEIT.

Svētku laikā cēsniekiem un pilsētas viesiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Aicinām savlaicīgi iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem un pieejamajām stāvvietām cesis.lv, kā arī pašvaldības sociālo tīklu kontos. Informācija par satiksmes organizācijas izmaiņām būs pieejama arī aplikācijā “Waze”.

Vairāk informācijas par satiksmes ierobežojumiem ŠEIT.

Ģimenēm ar bērniem
Vecākus, kuri plāno doties uz pasākumiem kopā ar bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, lūdzam izvērtēt, vai konkrētais pasākums, tā saturs, norises vieta un laiks ir piemēroti bērna vecumam.
 
Atgādiniet bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja gadās apmaldīties. Bērnam jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, policistiem vai mediķiem.

Svētku gājiens
Šogad svētku gājiens notiks pa jaunu maršrutu Palasta iela – Festivāla iela – Niniera iela – Vienības laukums. Gājiena dalībnieki aicināti pulcēties Pils parkā no plkst.22.00, gājiena sākums plkst.22.30. Gājiens noslēgsies Vienības laukumā, bet lūdzam gājiena dalībniekus nedrūzmēties laukumā un sekot pasākuma koordinatoru norādēm.
 
Labāk atstāt mājās:
  • dzīvniekus,
  • lietussargus,
  • šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus,
  • alkoholiskos dzērienus un citas apreibinošas vielas,
  • liela izmēra somas,
  • skeitborda dēļus un citus sporta un aktīvās atpūtas piederumus
 
Telšu pilsētiņa
Arī šogad būs iespēja nakšņot labiekārtotajā teritorijā, kas būs paredzēta tieši telšu celtniecībai. Tā atradīsies Bērzaines ielas 4 pagalmā. Kaut arī pašvaldības policija nodrošinās regulārus reidus, lai uzraudzītu drošību un kārtību telšu teritorijā, patstāvīga apsardze tajā netiek plānota, tāpēc aicinām vērtīgas mantas bez uzraudzības neatstāt.

Droniem – nē
Lūdzam ievērot, ka sestdien, 20.jūlijā, Cēsu pilsētā nebūs atļauti dronu lidojumi. Jebkurš svētku dalībnieks vai skatītājs drīkst gan filmēt, gan fotografēt svētku norisi, neizmantojot statīvus un bezpilota lidaparātus jeb dronus.

Datu drošība
Visi “Cēsis 813” notikumi ir publiski, tādēļ žurnālistiem nav jāsaņem apmeklētāju piekrišana, lai viņus filmētu un fotografētu – visi svētku apmeklētāji var būt redzami gan televīzijas pārraidēs, gan citos medijos.
 
Privātpersonas pašu uzņemtās fotogrāfijas drīkst ievietot sociālajos tīklos pat tad, ja tajās redzami citi cilvēki. Ja kādam, kas redzams fotogrāfijā, nepatiks, ka viņa attēls apskatāms publiski, viņš varēs lūgt savu seju tajā paslēpt vai fotogrāfiju izdzēst.

Papildu informācija
Ja atrodat citas personas dokumentus, aicinām tos nogādāt Tūrisma informācijas centrā Baznīcas laukumā 1, ziņot svētku organizatoriem vai dokumentu izdevējiem, nevis meklēt to īpašnieku ar sociālo tīklu starpniecību.


Publicēšanas datums: 2019. gada 18. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt