A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Piedalies Riteņbraukšanas izaicinājumā

Piedalies Riteņbraukšanas izaicinājumā

No 16.septembra līdz 6.oktobrim cēsnieki un visi, kam Cēsis sirdī, aicināti piedalīties Eiropas riteņbraukšanas izaicinājumā, kura laikā ar divriteni nobrauktie kilometri pārvērtīsies punktos un iespējā iegūt balvas.

Cēsis šogad nolēmušas piedalīties Eiropas Riteņbraukšanas izaicinājumā (Social Biking Challenge), ko Eiropas Komisija rīko otro gadu. Pērn izaicinājumā piedalījās 25 Eiropas pilsētas. No Latvijas izaicinājumam šogad pieteikusies arī Valmiera.

Izaicinājuma mērķis ir popularizēt riteņbraukšanu kā sabiedrisku aktivitāti, kā arī veicināt veselīgu dzīvesveidu un videi draudzīgu un ilgtspējīgu pārvietošanās veidu izmantošanu.

Ikkatram, kas gatavs piedalīties izaicinājumam, laikā no 9.septembra līdz 15.septembrim būs  jāreģistrējas aplikācijā “BikePrints”, kas bez maksas lejuplādējama Google Play un Apple. No piedāvāto pilsētu saraksta lietotnē jāizvēlas Cēsis.

Aplikācija skaitīs izaicinājuma laikā nobrauktos kilometrus, pārvēršot to punktos. Savukārt sakrātie punkti dos iespēju tikt pie balvām gan vietējā līmenī, gan pašiem aktīvākajiem braucējiem, arī Eiropas līmenī. Braukt un skaitīt kilometrus varēs jebkurā vietā pasaulē, ne tikai Cēsu novada teritorijā. Tā kā no Latvijas izaicinājumā piedalās tikai Cēsis un Valmiera, jebkurš Latvijas iedzīvotājs var piedalīties izaicinājumā, izvēloties, kurai no abām pilsētām krāt punktus, un pretendējot uz šo pašvaldību piedāvātajām balvām.

Izaicinājums noritēs trīs līmeņos. Pirmajā līmenī un izaicinājuma pirmajā nedēļā dalībnieki varēs krāt punktus, veidojot grupas pa četriem. Katrs nobrauktais kilometrs būs viens punkts. Šajā līmenī arī iespējams krāt bonusa punktus divos veidos:
  1. Vismaz diviem grupas dalībniekiem izbraucot vienu un to pašu maršrutu, bet dažādos laikos, katrs kilometrs būs divu punktu vērts;
  2. Vismaz diviem grupas dalībniekiem veicot kopīgu maršrutu vienlaicīgi, katrs kilometrs būs trīs punktu vērts.
Otrajā līmenī, kurā sacensība notiks izaicinājuma otrajā nedēļā, katrs braucējs krās kilometrus un punktus individuāli. Katrs nobrauktais kilometrs būs viens punkts.
Trešajā līmenī un izaicinājuma noslēdzošajā nedēļā riteņbraucēji varēs krāt punktus pa pāriem. Dalībnieki varēs viens otru aicināt kļūt par izaicinājuma partneriem, iegūstot bonusa punktus par katru nobraukto kilometru. Bonusa punktus varēs krāt divos veidos:
  1. Braucot pa kopīgu maršrutu. Tas nozīmē, ka abi pāra dalībnieki izbrauc vienu un to pašu maršrutu, bet dažādos laikos. Katrs šādā veidā nobrauktais kilometrs būs divu punktu vērts.
  2. Braucot kopā vienlaicīgi. Katrs kopā nobrauktais kilometrs būs trīs punktu vērts.
Katru nedēļu tiks izlozēti 10 vietējā mēroga uzvarētāji katrā no izaicinājuma līmeņiem. Jo lielāks savākto punktu skaits, jo lielāka iespēja izlozē uzvarēt.
Izaicinājuma noslēgumā tiks paziņoti septiņu galveno balvu ieguvēji Cēsu novadā:
  • viena balva tiks individuālajam braucējam, kas būs sakrājis lielāko punktu skaitu visu trīs nedēļu laikā;
  • divas balvas pārim, kas būs ieguvis lielāko bonusa punktu skaitu trešajā izaicinājuma nedēļā, braucot kopā;
  • četras grupai ar lielāko bonusa punkta skaitu.
Visaktīvākie braucēji varēs pretendēt arī uz Eiropas līmeņa balvām.

Katram dalībniekam nepieciešams savs viedtālrunis, kurā instalēta lietotne “BikePrints”. Izaicinājumā varēs piedalīties tikai dalībnieki, kas būs iepriekš tam reģistrējušies laikā no 9.septembra līdz 15.septembrim. Dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam reģistrējoties jāsaņem vecāku atļauja.

Vairāk informācijas par izaicinājumu veidiem un sākumu varēs iegūt, lejuplādējot mobilo lietotni, kā arī sekojot informācijai cesis.lv un pašvaldības sociālo tīklu kontos.

Vairāk informācijas par Riteņbraukšanas izaicinājumu (angliski) ŠEIT.

Papildu informācija:
Edīte Matuseviča
T.28377450Publicēšanas datums: 2019. gada 4. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt