A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Parakstīts līgums par biznesa inkubatora veidošanu Cēsīs

Parakstīts līgums par biznesa inkubatora veidošanu Cēsīs

Pirmdien, 13. aprīlī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par biznesa inkubatoru izveidi un apsaimniekošanu Cēsīs un Madonā, ziņo RTU Komunikācijas nodaļa.

RTU ne tikai nodrošinās finansējuma administrēšanu, bet, izmantojot savu zinātniski pētniecisko bāzi, jaunajiem uzņēmējiem piedāvās arī konsultatīvus pakalpojumus, tā veicinot biznesa un inovāciju attīstību Vidzemē.

RTU un LIAA līgumu parakstīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un LIAA direktors Andris Ozols. Pasākumā piedalījās arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, Cēsu novada domes deputāts Imants Timermanis un Madonas domes Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romans Hačatrjans.

Inkubatoru darbības administrēšana ir nozīmīgs solis RTU Cēsu filiāles attīstībā, veidojot biznesa un inovāciju centru Vidzemē. Līguma mērķis ir veicināt jaunu komersantu  veidošanos un attīstību Vidzemes plānošanas reģionā. RTU atbilstoši līguma nosacījumiem uzņemas biznesa inkubatoru operatora lomu, inkubācijas periodā nodrošinot jaunos uzņēmējus ar telpām un konsultācijām uzņēmējdarbības jautājumos.

RTU uzņēmējiem piedāvās konsultācijas par jaunu produktu un tehnoloģisko procesu attīstību, specializētus juridiskos pakalpojumus, prototipēšanu, konstruēšanas un starptautiskā mārketinga pakalpojumus, kā arī uzņēmumu procesu vadības sistēmas izstrādi un ieviešanu, laboratorijas iekārtu izmantošanu, dizaina konsultācijas un reklāmas pakalpojumus.

«Universitātes būtība un sūtība nav tikai studiju procesa nodrošināšana, bet arī zinātniskā pētniecība un tehnoloģiju pārnese,» pēc līguma parakstīšanas akcentēja L. Ribickis. Tāds ir arī RTU stratēģiskais mērķis - kļūt par trešās paaudzes tipa universitāti, kas nodrošina ne tikai augstas kvalitātes izglītību, bet arī izcilu pētniecību un inovāciju un tehnoloģiju pārnesi, tādējādi zinātnes sasniegumus iedzīvinot praksē. Atbalsts biznesa inkubatorā iekļautajiem uzņēmumiem ir lieliska iespēja RTU zinātnieku pētījumos gūtās atziņas iedzīvināt praksē.

Līgums paredz, ka RTU biznesa inkubatora pakalpojumus Cēsīs nodrošina līdz šā gada 31. oktobrim, un kopējā summa par pakalpojumu sniegšanu ir 379 000 EUR.

Publicēšanas datums: 2015. gada 13. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt