A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādē Lietuvā

Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādē Lietuvā

Ar piedalīšanos starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Adventur 2018” 26.–28.janvārī Gaujas Nacionālais parks, tajā skaitā arī Cēsu novads, tika popularizēts Lietuvā. Šī ir vēl viena no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka pašvaldības, popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.

„Adventur 2018”, kas norisinājās Lietuvā nedēļas nogalē, ir tūrisma galamērķu, dzīvesveida un aktīvā tūrisma popularizēšanai veltīta starptautiskā izstāde, kas ik gadu uzņem ap 25 000 apmeklētāju. Statistikas dati liecina, ka lietuviešu tūristu skaitam Cēsīs un apkārtnē ir tendence pieaugt. Lietuvieši galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, un vidēji dienā viens cilvēks tērē 48,00EUR. Taču nereti Cēsu populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Lietuvas tūrisma aģentūras tūristiem nevis no Lietuvas, bet citām valstīm. Pēdējo gadu laikā, pateicoties tieši šai izstādei, Cēsīm ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība ar vairākiem Lietuvas tūrisma operatoriem grupu tūristu piesaistei no ASV un Vācijas.

Izstāžu sezona šobrīd ir tikai pusē. Jau šajā nedēļas nogalē no 2.-4.februārim Rīgā norisināsies starptautiskā tūrisma izstāde, “Balttour”, kurā šī gada lielāko pilsētas pasākumu piedāvājumu un dažādus tematiskos pastaigu maršrutus “Enter Gauja” stendā prezentēs arī Cēsis.

Jau ziņots, ka Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju par Gaujas Nacionālo parku kā vienotu tūrisma galamērķi.

Šajā gadā „Enter Gauja” zīmols tiks popularizēts Nīderlandē, Spānijā, Somijā, Lietuvā, Igaunijā un divās izstādēs Vācijā.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.


Publicēšanas datums: 2018. gada 29. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt