A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Dizaina studenti pavasara nometnē izstrādā radošas idejas Cēsīm

Dizaina studenti pavasara nometnē izstrādā radošas idejas Cēsīm

Aizvadītajā nedēļā Cēsīs, Ruckas mākslas rezidenču centrā, dizaina studenti no visas Latvijas pulcējās pavasara nometnē – dizaina darbnīcā “Design Jam” ar nolūku izmantot dizaina domāšanas pieeju inovatīvu, lietotājiem draudzīgu risinājumu atrašanā dažādām pilsētvides un sabiedrības problēmām.

Dizaina domāšanas darbnīcu “Design Jam” organizēja Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa un Dizaina informācijas centrs sadarbībā Cēsu novada pašvaldību.

Kopumā 28 studenti tika sadalīti sešās darba grupās, kur katra risināja vienu no diviem dotajiem uzdevumiem. Viens no tiem – radošāka pieeja Cēsu novada iedzīvotāju iesaistīšanai lēmumu pieņemšanā; otrs – radoša iedzīvotāju informēšana un iesaiste kopāstrādāšanas telpā Skola6.Seši radītie risinājumi bija atšķirīgi, unikāli, interesanti un cēsnieku novērtēti, jo visi studenti bija devušies Cēsu ielās, lai iegūtu informāciju un nejauši satiktu cēsnieku viedokļus.

Grupas izcēlās ar radošiem nosaukumiem, iesaistošām un, iespējams, šokējošām akcijām un gala rezultātā tika radīti: pasākuma prototips, vizuālā valoda, pilsētvides objekti, instalācijas, komunikācijas mehānismi.

Kā pasākuma noslēgumā uzsvēra studentu darbu vērtētāji – pats galvenais, ka pāri visam tika radīta cilvēku iesaiste. Pašvaldība arī apņēmās realizēt elementus no izstrādātajām kampaņām savā darbā.

Darbnīcu vadīja informācijas dizaina, dizaina domāšanas un dizaina menedžmenta eksperts no Austrijas Martins Foslaitners. Darbnīcas ilgums bija četras dienas. Tajā piedalījās studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Rīgas Stradiņa universitātes un Banku augstskolas.

Darbnīcas norisi finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.Publicēšanas datums: 2016. gada 4. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt