Pasākumu kalendārs
<< Janvāris 2018 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
A  A  A
Lapas karte


Kāda ir Tava 2018.gada apņemšanās?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu stadiona pamatos ierakta laika kapsula

Cēsu stadiona pamatos ierakta laika kapsula

Lai atstātu vēstījumu nākamajām paaudzēm, kas informētu par darbiem, kas veikti Cēsu stadiona pārbūves laikā, pašā stadiona centrā šodien svinīgi tika ierakta laika kapsula.

Īpašās futbola bumbas formas kapsulas vēstījums novēlēja cēsniekiem sportisku degsmi, mērķus un panākumus, izmantojot stadionā piedāvātās iespējas.

Kapsula tika ierakta, piedaloties Cēsu novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam, izglītības ministram Kārlim Šadurskim, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentam Aldonam Vrubļevskim, Latvijas Futbola federācijas (LFF) izpilddirektoram Edgaram Pukinskam un akciju sabiedrības “RERE GRUPA” valdes priekšsēdētājam Guntim Āboltiņam-Āboliņam.

“Stadiona būvniecība ir īstens komandas darbs, kas nodrošina to, ka ejam uz izcilu rezultātu. Cēsis un cēsnieki jau sen pelnījuši mūsdienīgu un ērtu stadionu, un prieks, ka varam to nodrošināt. Tas nebūtu iespējams bez valsts atbalsta, domes deputātu darba, būvnieku rūpības, uzraugošo speciālistu centības un visu iesaistītu pušu efektīvas sadarbības, un šī kapsula ir kā skaists tās pierādījums,” akcentēja Jānis Rozenbergs.

“Šāds valsts atbalsts ir apliecinājums mērķtiecīgai sporta politikas īstenošanai, lai sakārtotu sporta infrastruktūru, tā ir iespēja iedzīvotājiem Latvijas reģionos nodrošināt kvalitatīvus apstākļus aktīvam dzīves veidam un sportam, kā arī iespēja sarīkot starptautiska mēroga sporta pasākumus dažādās Latvijas pilsētās,” norādīja Kārlis Šadurskis, piebilstot ka “esmu pārliecināts – pēc rekonstrukcijas stadions būs ilgi gaidītā dāvana Cēsu pilsētas un novada iedzīvotājiem, skolēniem, karavīriem un sportistiem, un tas būs papildus stimuls visai sabiedrībai būt fiziski aktīvai.”

LOK prezidents uzsvēra, ka Cēsu pilsēta kļuvusi par Vidzemes reģiona sporta centru, un “šodien simboliski ierokot pamatakmeni jaunajam Cēsu pilsētas stadionam, esmu gandarīts, ka pilsēta attīstās veselīgākai un aktīvākai sabiedrībai. Esmu pārliecināts, ka līdz ar sporta infrastruktūras tālāku attīstību, Cēsu pilsētas vārds izskanēs arvien biežāk. Izmantojot iespēju, vēlreiz vēlos visus ielūgt šajā vasarā 7.-9.jūlijā uz Cēsīm, kur notiks Latvijas Jaunatnes Olimpiāde!”LFF izpilddirektors pauda pārliecību, ka stadions vairos Cēsu krāšņumu un Cēsu iedzīvotāju labsajūtu. “Esmu priecīgs, ka Cēsu pašvaldība uzrunājusi LFF un esam kļuvuši par partneriem šajā projektā. Mums saskan mērķi – mēs, futbola ģimene, tāpat kā Cēsu vadība vēlamies, lai iedzīvotāju ir laimīgi, veselīgi un enerģiski un tiem ir iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs. Mūsdienīga stadiona ir būvniecība ir plašs solis uz to. Šī arī ir lieliska iespēja Cēsīs atdzimt sporta karalim – futbolam,” uzskata Edgaram Pukinsks.

“Cēsu stadiona būvniecība mums, būvniekiem, ir īpašs objekts, ne tikai tādēļ, ka esam ilggadējs sporta pasākumu un notikumu atbalstītājs, bet arī tādēļ, ka paši esam aktīvi sportisti. Novēlu profesionālu, konstruktīvu sadarbību visām projektā ieskatītajām pusēm, lai septembrī šeit atskanētu svilpes signāls pirmajiem sporta mačiem,” sacīja Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

Kapsulā Jānis Rozenbergs ievietoja īpašu zibatmiņu, kurā iekopēts 11.maija reģionālā laikraksta “Druva” numurs elektroniskā formātā, kā arī bilžu galerija no stadiona pārbūves. Aldons Vrubļevskis kapsulā ielika LOK nozīmīti, Edgars Pukinsks – LFF nozīmīti, aproci un futbola kluba “Priekuļi” nozīmītes –, bet “RE RE grupas” valdes priekšsēdētājs kapsulā ielika tiesneša svilpi, novēlot, lai tā skanētu tikai kā skaistu un lielisku lietu sākuma signāls.

Kā ziņots, Cēsu pilsētas stadiona pārbūves darbi norit pēc apstiprinātā plāna, iekļaujas budžetā, un būvniecības procesu plānots pabeigt vasaras nogalē.

Stadiona pirmās kārtas būvniecības izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, kam piesaistīts 1,9 miljonu eiro valsts budžeta līdzfinansējums. Stadiona sniegtās priekšrocības – futbola laukums, skrejceļš, pludmales volejbola laukumi, bērnu laukums un āra vingrošanas laukums.

Stadions kalpos arī kā dažādu valsts sektoru treniņu bāze, kurā fizisko sagatavotību varēs uzlabot gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo darbinieki, gan Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas mācībspēks un audzēkņi, kā arī Cēsu 27.kājnieku bataljona zemessargi.

Papildu informācija par stadiona būvniecību un tajā paredzēto infrastruktūru pieejama ŠEIT.

  


Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis Pots

Publicēšanas datums: 2017. gada 11. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt