A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novadam jauna operatīvā aplikācija “Cēsis 8911”

Cēsu novadam jauna operatīvā aplikācija “Cēsis 8911”

Cēsu novada pašvaldībai radīta jauna aplikācija jeb viedtelefonu lietotne “Cēsis 8911”, kas ļauj iedzīvotājiem ērti un operatīvi ziņot par pamanītām saimnieciskajām problēmām novadā, kurām nepieciešams steidzams risinājums.

Līdz ar aplikāciju darboties sācis arī jauns pašvaldības četrciparu numurs 8911, kas būs pieejams 24 stundu režīmā un ļauj cēsniekiem un vaivēniešiem sazināties ar pašvaldību, lai telefoniski informētu par nebūšanām, kurās nepieciešama pašvaldības palīdzība.

Abi risinājumi paredzēti, lai ikvienam neatkarīgi no pieejamajām tehnoloģijām būtu iespēja ziņot par sev aktuālām problēmām ērtā un vienkāršā veidā. Gan aplikācija, gan zvans uz 8911 ir bezmaksas, un to darbība iespējama, pateicoties Cēsu novada Pašvaldības policijai un tās dežurantiem, kuri ir apmācīti, lai visu diennakti spētu apkalpot gan aplikācijas paziņojumus, gan ienākošos zvanus ne tikai par sabiedriskās kārtības, bet arī jebkādiem citiem ar pašvaldību saistītiem jautājumiem.

“Šī ir daļa no tā, kā vēlamies uzlabot klientu apkalpošanu un pašvaldības pieejamību saviem iedzīvotājiem, un paldies Pašvaldības policijai, kas nākusi mums palīgā, lai to paveiktu,” stāsta Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

“Mūsdienās uzstāt uz to, lai jautājumi tiktu risināti ar rakstveida iesniegumiem, šķiet arhaiski un lieki, it sevišķi – ja tos iespējams atrisināt ātri. “Cēsis 8911” ir lielisks palīgs pašvaldībai, jo mums nekad nebūs iespējams vienlaicīgi būt visur un pamanīt risināmos jautājumus, tiklīdz tie rodas. Tomēr tagad katrs Cēsu novada iedzīvotājs var mums palīdzēt veidot Cēsu novadu par izcilu vietu dzīvei,” akcentē Pots.

Testa režīmā “Cēsis 8911” darbojas jau mēnesi, un līdz šim pieteiktas visdažādākās problēmas – no nedegošam ielu apgaismojumam līdz bojātām ceļazīmēm. Aplikācijas pievienotā vērtība ir iespēja saņemt atgriezenisko saiti par iesniegtajām nebūšanām – ziņu par to novēršanu vai vismaz informāciju par to risinājuma virzību.

Aplikācijas nosaukums, “Cēsis 8911”, veidots, lai vienlaikus popularizētu arī četrciparu operatīvo tālruņa numuru, piemēram, ja nav pieejams mobilo datu savienojums. Vienlaikus aplikācija kalpos arī kā saziņas iespēja pašvaldībai, jo tajā iespējams lietotājiem izsūtīt brīdinājumus vai kādu citu būtisku informāciju – piemēram, par satiksmes ierobežojumiem pilsētā.

“Cēsis 8911” ir bezmaksas lietotne, kas pieejama “Android” un “Apple” viedtālruņiem attiecīgi “Google Play” vai “App Store” platformās. Tās izstrādātājs ir SIA “Mobio”.

Publicēšanas datums: 2018. gada 25. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt