A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novada dome nolemj par aizņēmumu Vidzemes koncertzālei

Cēsu novada dome nolemj par aizņēmumu Vidzemes koncertzālei

Ceturtdien, 27. jūnijā Cēsu novada domes sēdē izskatīja jautājumu par ilgtermiņa aizņēmumu projekta „Daudzfunkcionālā centra „Vidzemes mūzikas un kultūras centrs” izveide” īstenošanai.

Projekta vadītājs Juris Žagars jaunos deputātus informēja par projekta gaitu un papildus izdevumiem, kuri radušies būvniecības laikā. Piemēram, papildus līdzekļi nepieciešami hidroizolācijai, jo, kā jau tika ziņots iepriekš, būvniecības darbu laikā celtnieki uzdūrās pazemes avotiem, kuru novirzīšana prasīja papildus resursus. Tāpat papildus izmaksas radušās, paplašinot kultūras centra funkcijas -  kino un teātra izrāžu nodrošināšanas iespēja. Projekta papildus izdevumi kopsummā ir 400 000 Ls, kas būs jāsedz pašvaldībai.

Tomēr deputātiem bija jāizšķiras par ilgtermiņa aizņēmumu līdz 4,1 milj. latu, kuru sastāvā ir gan nepieciešamais priekšfinansējums 2 065 969, 26 latu apmērā, pašvaldības projekta līdzfinansējums 1 008 173,79 latu apmērā un neattiecināmās projekta izmaksas 1 025 856,95 latu apmērā. Jāpiezīmē, ka priekšfinansējuma summu pašvaldība, pabeidzot projektu, pakāpeniski atgūs. Līdz šim pašvaldība būvniecībai tērē Eiropas Savienības fondu dotos avansa maksājumus. Aizņēmuma summā ietverts arī iepriekš minētie papildus izdevumi. Kopējās projekta izmaksas ir 9,3 milj. latu.

Pēc ilgajām diskusijām pieci deputāti - A. Bimbirulis, J. Goba, M. Sestulis, I. Lāce, A. Rasmanis  - atturējās, jo uzskatīja, ka lēmums ir sasteigts un vajadzētu izvērtēt detalizētāk.
Pārējie astoņi deputāti - I. Timermanis,L. Krastiņa, E. Geruļskis, J. Rozenbergs, M. Malcenieks, I. Suija-Markova,  G. Grosbergs, A. Melbārdis – lēmumu atbalstīja. Kā sēdes laikā izteicās I. Suija-Markova, ja lēmumu šobrīd noraidītu vai atceltu, tas nozīmētu būvniecība apstāšanos un tad sekas varētu būt vēl nepatīkamākas.

Lai jaunais sasaukums labāk iepazītos ar esošo situāciju koncertzāles būvniecības procesā,  4. jūlijā visi deputāti dosies objektu apskatīt klātienē.Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste
Ance Saulīte

Publicēšanas datums: 2013. gada 1. jūlijs  

Komentāri

Eva Mauriņa 2013-07-01 23:28:09 Kas ietilpst neattiecināmajās izmaksās?
Zane 2013-07-02 23:24:49 Ja pilsētas iedzīvotāji nepiekrīt aizņēmumam? Vajadzētu informāciju nodot valsts kontrolei (neattiecināmās izmaksas). Summa diezgan liela...
Andris Bērziņš 2013-07-03 02:02:13 Zane, cēsinieki taču tikko vēlēšanās nobalsoja par V jeb par aizņēmumu (līdzīgi kā ar eiro-balsojumu). ;) Gribētos gan redzēt tos cilvēkus, kas vēl būs gatavi kandidēt vēlēšanās pēc šiem četriem gadiem. Būs pagrūti savilkt galus pat ar visu 10 tūkstošu (optimistiski) cēsinieku palīdzību.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt