A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs notiek Skolnieku rotas karoga maiņa un piemiņas zīmes atklāšana

Cēsīs notiek Skolnieku rotas karoga maiņa un piemiņas zīmes atklāšana

Cēsīs 18.maijā notika svinīgā 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas karoga maiņas ceremonija. Karogu glabāšanā Rūjienas vidusskolai nodeva Cēsu Draudzīgā Aicinājuma Valsts ģimnāzija, kas to pagājušajā gadā bija saņēmusi no Smiltenes vidusskolas.

Dienas garumā Cēsīs pulcējās skolēni no desmit Vidzemes skolām, kuras glabā 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņu. Viņi pavadīja dienu, apmeklējot ar Brīvības cīņām saistītās vietas Cēsu pilsētā, kā arī tiekoties ar Latvijas karoga audēju Dagniju Kupči “Vēverīšās” un Daumantu Kalniņu seno rotu kalvē.

Dienas noslēgumā visi devās kopīgā gājienā no šī gada karoga glabātājas DACVĢ uz Cēsu internātpamatskolu-rehabilitācijas centru, no kurienes 1919.gada 6.jūnija naktī cīņā par Latviju devās 2.Cēsu pulka Skolnieku rota. Par godu šim vēstures notikumam pie skolas tika atklāta piemiņas zīme.

Piemiņas zīmes atklāšanā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs pateicās visām skolām par ieguldījumu skolēnu patriotiskajā audzināšanā, atzīstot: “Mēs būsim tik vareni, cik mēs godāsim savu valsti, savu karogu, savu valodu un savu garu.”

Sanākušos uzrunāja arī bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Viņš uzteica skolotāju paveikto, lai stiprinātu skolēnos patriotisku garu. Viņš aicināja: “Noticēsim sev, kā reiz sev noticēja Cēsu skolēni, kas devās cīnīties par Latvijas brīvību, un kā viņiem noticēja tauta!”

Pēc piemiņas zīmes atklāšanas notika karoga maiņa, kuras laikā DACVĢ direktore Dace Eglīte nodeva 2.Cēsu pulka Skolnieku rotas karogu Rūjienas vidusskolas direktoram Vidaram Zviedrim.

Katru gadu karogs glabājās vienā no deviņām Ziemeļlatvijas ģimnāzijām, kas 1929.gadā piedalījās tā izveidē. Karoga maiņas tradīcija pastāvēja no 1929.gada līdz 1940.gadam. To atjaunoja 1998.gadā.Publicēšanas datums: 2017. gada 18. maijs  

Komentāri

2017-05-20 11:45:25 Skaista diena un skaists, patriotisks pasākums! Neskatoties uz nogurumu piedaloties gājienā pa CĒSU pilsētu, saņēmu lielu gandarījumu par to patriotisko gaisotni, kura valdīja dalībnieku vidū- no jauniņiem līdz sirmajām galvām! Paldies organizatoriem!
2017-05-20 11:59:04 Skaista diena un skaists, patriotisks pasākums! Neskatoties uz nogurumu piedaloties gājienā pa CĒSU pilsētu, saņēmu lielu gandarījumu par to patriotisko gaisotni, kura valdīja dalībnieku vidū- no jauniņiem līdz sirmajām galvām! Paldies organizatoriem un NBS pūtēju orķestrim! Patiesā cieņā Latviešu virsnieku apvienības biedrs atv. pulkvežleitnants Gunārs Goba.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt