A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Cēsīs

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Cēsīs

Sestdien, 27. jūnijā, Cēsīs norisināsies VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku koncerti.
Svētku novadu dienas laikā Cēsīs notiks vairāki koncerti.

Cēsu Sv.Jāņa baznīcā plkst.15.00 būs iespēja baudīt augstvērtīgu kora mūzikas koncertu Tartu universitātes kamerkora un pašmāju labāko koru izpildījumā.

Maija parkā plkst.19.00 visi ir aicināti uz koru sadziedāšanos Maija parkā, kur kora mūzikas dziesmu mīlošos priecēs dažādu valstu un arī Latvijas koru uzstāšanās.

Vakara koncertā Cēsu Pils parka estrādē plkst.21.00 norisināsies VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku lielkoncerts, kas  aicinās starptautiskos un pašmāju svētku dalībniekus apvienoties vienotā Saulgriežu rituma vēstījumā. Šīs senās un spēcīgās tradīcijas, kas ir tik tuvas gan Baltijas, gan arī Ziemeļvalstu tautām, sniedz unikālu iespēju kopīgās dziesmās un dejās koncerta gaitā atkal izdzīvot šo maģisko, visām tautām nozīmīgo vasaras vidus svinēšanas mistēriju.

Vakara lielkoncertā kopīgai saules rituma svinēšanai caur dziesmām apvienosies 15 viesu kori no Igaunijas, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Zviedrijas, Austrijas, Šveices un Austrālijas un 23 kori no Latvijas (Cēsu, Valmieras un Limbažu apriņķiem). Saules zīmes dejā iezīmēs Cēsu deju kolektīvi, savukārt majestātiski bagātīgam un krāšņam skanējumam dziesmas pavadīs Valta Pūces etnogrāfiskais orķestris.

Lielkoncerta virsdiriģenti – Ints Teterovskis un Mārtiņš Klišāns, deju virsvadītājs – Andis Kozaks, režisore – Ieva Niedre

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Latvijā norisinās no 25.jūnija līdz 28.jūnijam. Šogad šo svētku tradīcijai ir 20 gadu jubileja kopš tālā 1995.gada, kad pēc leģendārā kordiriģenta Imanta Kokara iniciatīvas norisinājās pirmie Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki. Maestro idejas mērķis bija pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, tādējādi aktualizējot un izkopjot dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, kā arī sekmēt savstarpēju Eiropas kultūras apmaiņu. Kopš pirmajiem svētkiem Latvijā, tie ir rīkoti visās Baltijas un Ziemeļu valstīs. Simboliski, ka tieši jubilejas gadā svētki atgriežas Latvijā.

Svētku norises Cēsīs atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Koncertos Sv.Jāņa baznīcā un Maija parkā ieeja ir bez maksas. Vakara koncertā Pils parkā – 3 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem – 1 EUR. Biļetes nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs.

Papildu informācija:
Agnese Tamane
Tel.64122537
kultura @cesis.lv
Cēsu Kultūras centrs

Publicēšanas datums: 2015. gada 11. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt