A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Latvija – Norvēģija. Atklāj tautas mūzikas tradīcijas!

Latvija – Norvēģija. Atklāj tautas mūzikas tradīcijas!

Latvija un Norvēģija var lepoties ar gadsimtiem senām tautas muzicēšanas tradīcijām. Mūsu lielākais lepnums ir Dziesmusvētki un, protams, arī Latvju Dainas. Abas šīs vērtības  ir iekļautas UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, veido latviešu tautas identitāti un pašapziņu.

Siguldas Jauniešu kamerorķestris un Nestunas stīgu orķestris (Norvēģija) aicina ielūkoties latviešu un norvēģu tautas mūzikas plašajā klāstā sākot no 19. gadsimta komponistu apdarēm līdz pat mūsdienīgiem aranžējumiem korim un orķestrim.

Kopā jaunatklāsim gan latviešu a cappella dziedājuma burvību, norvēģu Hardangeras vijoles iedvesmotās Edvarda Grīga kompozīcijas stīgu orķestrim, gan mūsdienīgas abu tautu dziesmu apdares korim un orķestrim. Koncertā piedalīsies arī Siguldas Mākslu Skolas “Baltais Flīģelis” koris, Cēsu 1.pamatskolas meiteņu koris CON ANIMA un Cēsu Valsts ģimnāzijas meiteņu koris VOLANTE. Diriģenti – Ilga Šķendere, Solveiga Vītoliņa, Sāra F. Vanga (Sarah F. Wang) un Pēteris Plūme. Koncerts notiks ceturtdien, 2015. gada 8. oktobrī 19:00, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

“Latvija – Norvēģija. Atklāj tautas mūzikas tradīcijas” ir EEZ programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšanas un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas “Kultūras apmaiņa” projekts, kurā apgūtie līdzekļi ir ilgtermiņa ieguldījums Siguldas novada jauniešu izglītībā, novada kultūrvidē un, iespējams,  vērtīgs pienesums Latvijas mūzikas dzīvē. Radītās mākslinieciskās vērtības – tautasdziesmu apdares padara pieejamu un saprotamu tautas mūziku jauniešu auditorijai, atdzīvina jau piemirstās vērtības, aktualizējot Krišjāņa Barona, Emiļa Melngaiļa, Andreja Jurjāna folkloristu darbu, kas ar Dziesmusvētku kustības palīdzību stiprināja tautas pašapziņu un radīja priekšnoteikumus nacionālas valsts – Latvijas nodibināšanai.

Sadarbība ar Bergenas Jauniešu stīgu orķestri Nesttun Unge Strykere aizsākās 2013. gada oktobrī, kad koncertzālē “Baltais Flīģelis” tapa kopīgs abu orķestru koncerts. Šī pārsteidzoši pozitīvā pieredze aicināja neapstāties un turpināt radošu sadarbību, meklēt un labāk iepazīt abu tautu mūziku, atklāt kopīgo un atšķirīgo Latvijas un Norvēģijas muzikālajā mantojumā.

Pēteris Plūme, Siguldas jauniešu kamerorķestra diriģents

Projektu finansē:
EEZ finanšu instruments, LR Kultūras ministrija un Siguldas novada dome

Publicēšanas datums: 2015. gada 16. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt