A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Graffiti sienas "Vārda spēks" atklāšana Raunas ielā 9

Graffiti sienas "Vārda spēks" atklāšana Raunas ielā 9

Sestdien, 1.jūlijā plkst.14.00 aicinām paplašināt festivāla LAMPA robežas un nākt uz Raunas ielu 9, Cēsīs (no Krišjāņa Valdemāra ielas puses), lai pievienotu savu spuldzīti lielākai prāta gaismas nesēju kopienai jeb piedalītos graffiti sienas “Vārda spēks” atklāšanā.

Uz ēkas Raunas ielā 9 fasādes, kas redzama no Krišjāņa Valdemāra ielas, top jauns, unikāls sienas gleznojums.
Gleznojums top kā daļa no starptautiska projekta “More Democracy for More Europe / Vairāk demokrātijas saliedētākai Eiropai", ko Latvijā īsteno “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS). Projekts notiek, sadarbojoties organizācijām no četrām valstīm – Horvātijas (CROSOL), Latvijas (LAPAS), Ungārijas (HAND) un Slovēnijas (Sloga) – iesaistot arī Poliju, jo tieši Ungārijā un Polijā pašlaik vārda brīvībai un demokrātijai tiek likti dažādi šķēršļi. Visās projekta dalībvalstīs grafitti mākslinieki veido lielformāta gleznojumus par vārda brīvību un vārda spēku.

Cēsīs gleznojumu veido ielu mākslinieks Dainis Rudens, kurš veidojis vairākus monumentālus sienu gleznojumus Rīgā, tostarp kopā ar grafiti mākslinieku Kiwie radot Baltijā lielāko grafiti “Saule. Pērkons. Daugava”.

Gleznojumā būs attēlots dzeltens gaismas stars, kas izgaismo cilvēka muti. Kā skaidro gleznojuma īstenotājs ielu mākslinieks Dainis Rudens: “Gaismas stars izgaismo visiem redzamās lietas jeb vārdus, kas ir pateikti un ir skaidri uztverami plašākai sabiedrībai, savukārt tumši zilajā zonā atrodas domas, kas nav pateiktas, atklātas un zināmas apkārtējiem. Šajā gadījuma domas saistās ar atsevišķām demokrātiskām, vārda brīvības un tieslietu praksēm, ko ikdienā ikviens no mums saprot, bet īpaši par to nerunā.”

LAPAS direktore Inese Vaivare skaidro: “Graffiti siena ir daļa no sociālās kampaņas “Vārda spēks”, kuras mērķis ir likt aizdomāties par vārda nozīmi un pieņemt atbildīgus lēmumus par savu izteikto vārdu, apzinoties tā ietekmi globālā līmenī. Zīmīga priekš mums ir graffiti sienas mājvietas izvēle – Cēsis, kas mums asociējas ar domai un cilvēkiem atvērtu, laikmetīgu un demokrātisku pilsētu, kas jau trešo gadu uzņem festivālu ‘LAMPA”.

Sestdien, 1.jūlijā plkst.14.00 aicinām paplašināt festivāla LAMPA robežas un nākt uz Raunas ielu 9, Cēsīs (no Krišjāņa Valdemāra ielas puses), lai pievienotu savu spuldzīti lielākai prāta gaismas nesēju kopienai jeb piedalītos graffiti sienas “Vārda spēks” atklāšanā. Pasākumu rīko biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS).Publicēšanas datums: 2017. gada 29. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt