A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » 1991.gada barikāžu atceres pasākums

1991.gada barikāžu atceres pasākums

Pirms 25 gadiem, 1991.gada 13.janvārī, Latvijas Tautas Fronte iedzīvotājus aicināja sargāt Rīgu, jo politiskā situācija Padomju Savienībā bija sasniegusi augstāko saspīlējumu, militārā tehnika pārvietojās pa Viļņas ielām, radot reālus draudus iedzīvotājiem, arī Rīgā bija jūtama militāristu klātbūtne. Bija jārīkojas!

LTF aicinājumam atsaucās ļaudis no visiem novadiem, jau tās pašas dienas vakarā Rīgā sāka celt barikādes. To mērķis bija aizsargāt Augstākās padomes ēku, televīzijas torni, tiltus pār Daugavu un citus stratēģiski svarīgus objektus.

16. janvārī apšaudē pie Vecmīlgrāvja tilta gāja bojā satiksmes ministrijas šoferis Roberts Mūrnieks. 20.janvārī OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministriju, apšaudē bojā gāja pieci cilvēki: skolnieks Edijs Riekstiņš, iekšlietu darbinieki: Vladimirs Gomonovičs un Sergejs Konoņenko, Rīgas Kinostudijas operatori: Andris Slapiņš, no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira Gvido Zvaigzne.

Kopš 1997.gada 20.janvāris ir noteikts kā barikāžu aizstāvju atceres diena.

2016.gada 20.janvārī Cēsīs, Vienības laukumā degs ugunskurs. Atgādinājums par aizgājušo laiku, kad ceļot Barikādes atguvām savu Latviju. Godinot ļaudis, kuru dzīvības izdzisa par Latviju.

Plkst.13:00 Cēsu Izstāžu namā pasākumā „Ugunskurs. Godinot. Noķer dzirksteli, noglabā sirdī, uzzīmē stāstu!” rosīsies jaunieši no Cēsu, Priekuļu un Vecpiebalgas novadu skolām. Skolēni kopā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālistiem, izzinās nevardarbīgās pretošanās fenomenu, sabiedrības saliedētības un līdzdalības nozīmi savas valsts attīstībā. Savukārt ar Cēsu māksliniekiem veidos kopīgu mākslas darbu, kurā apkopos savas zināšanas, izpratni un gūtās emocijas.

Pievakarē no plkst.18:00 cēsniekus un pilsētas viesus aicinām doties uz pilsētas centru - Vienības laukumu, kur apstāties, skatoties ugunskuru dejās un malkojot siltu tēju, klausīsimies 1991.gada Barikāžu dalībnieku, mājās palicēju un tā laika jauniešu atmiņās. Dziesmas Latvijai dziedās koris “Wenden”.

Informāciju sagatavoja
Evita Muceniece,
Cēsu Vēstures un mākslas muzejs

Publicēšanas datums: 2016. gada 12. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt