A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » „Saulgrieži. DABAS ĶĒĶIS” virtuves labumu andelēšana Cēsīs

„Saulgrieži. DABAS ĶĒĶIS” virtuves labumu andelēšana Cēsīs

Sestdien, 20. jūnijā, mākslas telpas „Mala” zemdebess pagalmā no plkst.11.00 – 15.00 notiks dabas svinēšanas svētki apvienojumā ar „Sīkumtirgus” rīkoto krāmu tirdziņu.

Atzīmējot tuvojošos Saulgriežus, tiek mainīta gan notikuma vieta, gan tēma, kas šoreiz sauksies „Saulgrieži. Dabas ķēķis”. Godinot senču tradīcijas un virtuvi kā mājas siltāko vietu, tirdziņam izvēlēta īpaša tematika – virtuves piederumi un pašgatavoti Saulgriežu svētku labumi.
Tirgotāji tiek aicināti rīkot atmodu virtuvē – ļaut plauktiem un skapīšiem elpot, atbrīvojot tos no liekā un realizējot krāmu tirdziņā – burkas, traukus, pudeles, koka dēlīšus, galdautus, linu dvieļus, soliņus, pavārgrāmatas, māla bļodas, mežģīņu sedziņas, dakšiņas, stampas utt. Kopīgam priekam un svētku radīšanai, piedāvājam tirgotājiem papildināt mantu klāstu ar pašceptām delikatesēm – pīrādziņiem, sieriem (varbūt šī ir tā reize, kad siet savu pirmo sieru?), cepumiem, tējām, maizītēm, ievārījumiem, biezpienu utt. 

Meijas, raspodiņi, kalmes smaržas, puķu buntes, līgotnes – silti un labi ir tad, kad esam kopā un uz vienas stīgas, - kad tirgojoties, blakus kaimiņam var palūgt maizes recepti vai uzdāvināt krūzi, kurai garām staigāts tik daudz. Kursim ugunskuru un cepsim tajā kartupeļus, klāt piekožot ķimeņu sieru un svaigu gaisu.

Un diena gara un notikumu pilna. Vakarā pēc tirdziņa „Malā” lielisks turpinājuma pasākums - folkloras mūzikas noskaņas un sajūtas.

Nāc svinēt dzīvi un dabas skaistumu!

Vairāk informācijas un pieteikšanās līdz 18. jūnijam: zvanot 26101945 vai rakstot sikumtirgus@gmail.com, kā arī  facebook.com/tirguscesis
Ierašanās, iekārtošanās un preču izkārtošana sākot no plkst. 10.00.
Tirdzniecības vieta 3 eiro

Idejas autori – Kristīne Auniņa, Alberto Di Gennaro.
Informāciju sagatavoja Kristīne Auniņa, e-pasts: knipsis@kristineaunina.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 10. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt