A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Seminārs par kultūras mantojuma festivāliem Cēsīs

Seminārs par kultūras mantojuma festivāliem Cēsīs

Cēsu Jaunajā pilī 17.augustā norisinājās seminārs “Festivāls kā kultūras mantojuma komunikācija: Kultūras mantojuma festivālu loma vietējā un reģionālā attīstībā”, kas pulcēja vairākus desmitus kultūras politikas veidotāju un kultūras organizāciju pārstāvju no visas Latvijas.

Kultūras mantojuma festivāli var pozitīvi ietekmēt gan indivīdus un nelielas kopienas, stiprinot kopienas identitāti, sniedzot jaunas zināšanas un veicinot lielāku kultūras patēriņu gan pašvaldību attīstību, veidojot pilsētas vai novada tēlu, veicinot tūrismu un uzņēmējdarbību.

Par semināra norises vietu Cēsu Vēstures un mākslas muzejs izvēlēts, jo tajā jau tradicionāli notiekošās Viduslaiku dienas ir viens no labās prakses piemēriem kultūras mantojuma festivāla labvēlīgajai ietekmei uz novada kopienu un attīstību.

Seminārā tika runāts gan par to, kāda ir kultūras mantojuma festivālu ietekme uz vietējo un reģionālo attīstību, gan aplūkoti dažādi starptautiska un nacionāla mēroga kultūrpolitikas instrumenti šīs ietekmes veicināšanai.
Viens no semināra uzdevumiem bija diskutēt par nemateriālā kultūras mantojuma – tradicionālā dzīvesveida, dziesmu, ēdienu u.c. – saglabāšanu un kultūras mantojuma festivālu lomu tās veicināšanā.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar trīs Latvijas kultūras mantojuma festivālu piemēriem: Viduslaiku dienām Cēsīs, festivālu “Pārceltuve” Līgatnē un festivālu “Āboļošana” Aizputē.Publicēšanas datums: 2017. gada 17. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt