A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Muzikālā konkursa “Balsis 2017” 1.kārtas finālisti Cēsīs

Muzikālā konkursa “Balsis 2017” 1.kārtas finālisti Cēsīs

Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 2.martā norisinājās Vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2017” 1.atlases kārta, kurā piedalījās trīs vokālie ansambļi no Cēsu un Amatas novadiem.

Konkursa mērķis - stiprināt bērnu un jauniešu nacionālo identitāti, veicināt vokālo ansambļu radošo darbību un izaugsmi, kā arī pilnveidot dalībnieku skatuvisko pieredzi, radošās spējas un akustiskās muzicēšanas prasmi.

Šī gada konkurss vēsturē ieies ar īsāko programmu, jo atbilstoši nolikumam ar vienu sava kultūrvēsturiskā novada latviešu tautasdziesmu, brīvas izvēles latviešu autora darbu vai latviešu tautasdziesmu un komponista Andra Sējāna jaundarbu startēja tikai viens kolektīvs -Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais vokālais ansamblis (vadītāja Ilga Šķendere).
Divi jaunākās grupas kolektīvi - Cēsu Pilsētas vidusskolas vokālais ansamblis “Smaidiņš” (vadītāja Ramona Oļehnoviča) un Drabešu sākumskolas 2.-4.klašu vokālais ansamblis (vadītāja Ina Aizgale) -  uzstājās ar brīvas izvēles dziesmām, priecējot klausītājus un konkursa dalībniekus.

Sagatavoto konkursantu sniegumu uzklausīja un izvērtēja žūrija, kuras sastāvā tika pieaicinātas mūzikas skolotājas, vokālo ansambļu vadītājas Dace Bicāne un Elita Tomsone.

Jau otro gadu pēc kārtas Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais vokālais ansamblis konkursā ieguva augstvērtīgo I pakāpi un iespēju pārstāvēt Cēsu vēsturiskā rajona novadus konkursa 2.kārtā, sacenšoties ar Vidzemes labākajiem un skanīgākajiem ansambļiem.

Vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2017” 2.kārta notiks š.g. 10.martā, Mazsalacā.
Vairāk informācijas par pasākumu var atrast mājas lapā www.cbjc.lv

Publicēšanas datums: 2017. gada 6. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt