A  A  A
Lapas karte


Cik bieži apmeklē kultūras pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra

Cēsīs runās par to, kas notiek smadzenēs, klausoties mūziku
2018. gada 19. septembris  
Zinātkāres centra ZINOO gaidāmajā pasākumu programmā “Mūzika un skaņa”, kas notiks no 27. līdz 30.septembrim Cēsīs gaidāma diskusija par to, kas notiek smadzenēs, kad klausāmies mūziku. Ikviens apmeklētājs varēs iepazīties ar vairākiem pētījumiem, kas saistīti ar mūziku un kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem darboties radošajās darbnīcās, pašiem iepazīstot dažādus skaņražus un mūzikas radīšanas veidus.
Izskanējis koncerts “Vidzemes Talanti Latvijas simtgadei”
2018. gada 11. septembris  
Līdz ar jaunā mācību gada sākumu 2.septembrī norisinājās krāšņs un emocijām bagāts koncerts “Vidzemes Talanti Latvijas simtgadei”. Šogad uz Koncertzāles “Cēsis” Lielās zāles skatuves uzstājās 24 jaunie talanti no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Salacgrīvas, Smiltenes, Staiceles un Valmieras. Tradicionāli Vidzemes reģiona mūzikas skolu audzēkņi koncertā muzicēja kopā ar Vidzemes kamerorķestri diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Koncerts norisinājās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.
Fotoizstāde “Paspēt saredzēt”
2018. gada 6. septembris  
Vaives Tautas namā no 4.septembra līdz 31.oktobrim apskatāma fotogrāfes Anitas Ulmanes darbu izstāde “Paspēt saredzēt”. Fotogrāfijās iemūžināti mirkļi ar iespaidiem, kas gūti plenēros un ceļojumu laikā.
Izstāde "Akvarelis Cēsīs"
2018. gada 6. septembris  
No 17.septembra līdz 27.oktobrim Cēsu Centrālajā bibliotēkā būs skatāma biedrības "Art Cēsis" izstāde "Akvarelis Cēsīs".
Ērģeļmūzikas festivāls Rokišķos
2018. gada 3. septembris  
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotājas Ilze Petrovska (čells) un Lelde Krastiņa (ērģeles) 26.augustā viesojās Cēsu sadraudzības pilsētā Rokišķos, kur piedalījās XIX Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā un sniedza koncertu Sv.Mateja baznīcā.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā
2018. gada 3. septembris  
Jaunu dalībnieku uzņemšana Cēsu Kultūras centra kolektīvos
2018. gada 30. augusts  
Cēsu amatiermākslas kolektīvi aicina pievienoties jaunus dalībniekus!
Ieslodzīto ikdiena izstādē “Pāri mūriem” Cēsu pilsētvidē
2018. gada 22. augusts  
Nākamnedēļ Cēsīs tiks atklāta franču mākslinieka Žeremija Junga (Jeremie Jung) fotogrāfiju izstāde “Pāri mūriem”, kuru autors veidojis sadarbībā ar desmit ieslodzītajiem Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Izstāde būs skatāma no 31.augusta līdz 30.septembrim laukumā pie Pils un Lielās Skolas ielu krustojuma. Izstādes atklāšana 30.augustā plkst.18.30.
Pasaules pirmizrāde – Aleksandra Vasiļjeva skatuves tērpu vēsturei veltīta izstāde
2018. gada 18. jūnijs  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 20.jūnija līdz 30.septembrim būs apskatāma unikāla, speciāli Cēsu muzejam veidota izstāde “Skatuve un tērps” no pasaulslavenā modes mākslinieka un modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas. Izstāde ir veltīta skatuves kostīmu un tērpu vēsturei un skar visus teātra mākslas veidus – dramatisko teātri, operu, baletu un mūziklu. Izstādē apskatāmie tērpi skatītājiem stāsta par teātra kostīma stilistisko un estētisko izaugsmi 19. un 20. gs.
Latvijas simtgades notikumu norise Cēsīs 2017.g.-2019.g
2017. gada 2. marts  
Cēsis ir bijušas būtisku vēstures pagriezienu, kas veicināja Latvijas valsts tapšanu un atdzimšanu, notikumu vieta. Godinot Latvijas simtgadi, atcerēsimies šos notikumus – Cēsu kauju uzvaru, pretošanos okupācijas varai, folkloras festivālu „Baltika”, Latvijas karoga pacelšanu Cēsu pils tornī un citus veiktos soļus neatkarīgas valsts izveidē.
Skatīt arhīvu

Printēt