Pasākumu kalendārs
<< Decembris 2014 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
A  A  A
Lapas karte
Vai Jums patīk ideja par Ziemassvētku tirdziņu un radošajām darbnīcām Rīgas ielas tukšajos namos nedēļas nogalēs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība

Ahimas skolotāji un skolēni draudzības vizītē Rāmuļos
2014. gada 15. decembris  
No 10.decembra līdz 15.decembrim Rāmuļu pamatskolā viesojās četri skolotāji un deviņpadsmit skolēni no Ahimas Meža skolas, kuras kopš pagājušā gada ir kļuvušas par sadraudzības skolām.
Atnāc un uzzini par Strukturēto dialogu, jauniešu līdzdalību un iespējām!
2014. gada 15. decembris  
Lai vairāk uzzinātu par jauniešu iespējām un politisko līdzdalību, Strukturēto dialogu, Eiropas jaunatnes politiku, pašvaldību darbinieku un jaunatnes speciālistu lomu un veicamajiem pasākumiem neformālās izglītības atzīšanā Latvijā, aicinām uz Strukturētā dialoga info semināru Vidzemē - 16. decembrī no plkst.10.00 līdz 13.00 Cēsu un Bērnu jauniešu centrā “Spārni” (Bērzaines iela 4, Cēsis).
Skolēni bērnudārza audzēkņus iepazīstina ar lasīšanas prieku
2014. gada 11. decembris  
Jau otro mācību gadu Pastariņa sākumskolā tiek organizēta lasīšanas desmit-minūte „Mēs lasām visi un visur”. Tas ir, katru otrdienu no plkst.9.40 līdz plkst.9.50 visi skolēni un skolotāji lasa grāmatas. Tādējādi vienaudži viens otram var parādīt, kāda žanra literatūra viņus interesē, var veidot domubiedru grupas, paneļdiskusijas un „prāta vētras” domu graudus.
Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem ar radošo darbnīcu piedalīsies mūziķis Ozols
2014. gada 11. decembris  
Jau kopš 2004. gada Valsts probācijas dienests sadarbībā ar brīvprātīgajiem palīgiem Cēsu audzināšana iestādē nepilngadīgajiem katru gadu rīko akciju „Cilvēks cilvēkam". Akcijas mērķis ir popularizēt saturīga, izglītojoša brīvā laika pavadīšanu notiesāto jauniešu vidū, palīdzot uzlabot notiesāto savstarpējās komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī vienkārši, radīt pozitīvas emocijas un dzīvesprieku esot kopā un kopā darbojoties radošā atmosfērā.
Jaunieši var bez maksas iegūt profesiju
2014. gada 10. decembris  
Sākusies ziemas uzņemšana 30 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā, kas piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem bez maksas apgūt kādu no 62 profesijām Jauniešu garantijas projekta ietvaros. Mācības ilgs 1 vai 1,5 gadu, pieejama arī stipendija no 70 līdz 115 eiro mēnesī.
Cēsu pedagogi pārrunā darba samaksas jautājumus
2014. gada 9. decembris  
Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļa otrdien, 9.oktobrī, organizēja tikšanos ar Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baibu Bašķeri, lai pārrunātu pedagogu algu jautājumus.
Labdarības pasākums „Ar eņģeli plaukstiņā”
2014. gada 8. decembris  
Lai sagādātu prieku bērniem, kuri palikuši bez vecāku apgādības un dzīvo audžuģimenēs un pateiktos viņu aizbildņiem, Cēsu novada izglītības iestāžu skolēni un viņu pedagogi un vecāki Cēsu pilsētas pamatskolas skolotājas Vinetas Stīpnieces vadībā sagatavojuši labdarības pasākumu „Ar eņģeli plaukstiņā”. Labdarības pasākums notiks š. g. 11.decembrī Cēsu 2.pamatskolā. Uz to tiek aicināti audžuģimeņu bērni un viņu aizbildņi no Cēsu, Amatas, Raunas, Priekuļu, Līgatnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas un Pārgaujas novadiem.
Panākumi literārajā konkursā un debašu turnīrā
2014. gada 8. decembris  
DACVĢ veiksmīgi piedalās vides konkursā
2014. gada 8. decembris  
Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.b klases komanda veiksmīgi piedalījās VISC un SIA "Zaļā josta" rīkotajā vides konkursā "Mana līdzdalība veidojot, saglabājot un uzlabojot vides kvalitāti publiski pieejamās vietās pie ūdeņiem savā pašvaldībā" un izcīnīja 3.vietu. ​
Cēsu Valsts ģimnāzija - uzvarētāja komandu olimpiādē "Atvērtā kopa"
2014. gada 4. decembris  
Komandu olimpiādē "Atvērtā kopa" mūsu skola ir to četru skolu grupā (Siguldas Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Franču licejs), kurām izdevās iegūt godalgotas vietas visās klašu grupās. Organizētāji īpaši uzteic 8. b klases komandu "Burbulīši", kurai līderkomandas godu izdevās saglabāt jau otro gadu, aiz sevis atstājot Rīgas Valsts 1. ģimnāziju.
Cēsnieki - aktīvākie datorprasmju apguvēji projektā Pieslēdzies, Latvija! Vidzemē
2014. gada 2. decembris  
Piecpadsmit Vidzemes reģiona, Limbažu un Salacgrīvas skolotāji šogad aktīvi iesaistījās Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvā Pieslēdzies, Latvija!, datorprasmēs apmācot 914 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma. Pirmdien, 1. decembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no visas Vidzemes pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu.
Piecpadsmito reizi Cēsīs Valsts ģimnāziju skolēnu konkurss svešvalodās
2014. gada 2. decembris  
Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija rīko Valsts ģimnāziju skolēnu konkursu svešvalodās, ko visus gadus saista vienota tēma „Latvija un latvieši”. Šogad publisko runu konkursā angļu, vācu un krievu valodā par tematu „Latviešu mūzika jauniešu dzīvē” piedalījās Āgenskalna, Cēsu, DACVĢ, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Madonas, Ogres, Rīgas 1., Valmieras Valsts ģimnāziju, A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Konkursanti atzina, ka personīgās emocijas, dziedot latviešu dziesmas, ir dziļākas, tās saliedē paaudzes un draugus gan valsts, skolas un ģimenes svētkos, gan grūtos brīžos.
Cēsu novada vecāki atbalsta skolotājus
2014. gada 28. novembris  
Cēsu novada Vecāku domes sēde novembrī tika organizēta Līvu pamatskolā. Vecāku domes pārstāvji iepazinās ar skolas ikdienas darba organizēšanu un aktualitātēm. Skolas direktore pastāstīja par sadarbību ar norvēģiem, viņu devumu un atbalstu skolas un ģimeņu materiālās situācijas uzlabošanā.
Cēsu Valsts ģimnāzija - viena no labākajām Latvijā
2014. gada 14. novembris  
Piektdien, 14.novembrī, Vidzemes koncertzālē „Cēsis” svinīgā ceremonijā tika sveikti Latvijas skolas, kuru absolventiem bijuši vislabākie sasniegumi centralizētajos eksāmenos. Skolu reitinga 2014 ģimnāziju grupā labāko vidū iekļuva arī Cēsu Valsts ģimnāzija - 3.vieta mazo pilsētu ģimnāziju grupā. Pirmajā vietā atkārtoti ierindojās Siguldas Valsts ģimnāzija. Lielo pilsētu ģimnāzijas tika vērtētas atsevišķi - "Skolu reitinga 2014" virsotnē ierindojas un zināšanu simbola - Pūces - apbalvojumu atkārtoti saņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.
ZAAO piedāvā atbalstu pedagogiem
2014. gada 6. novembris  
Jau trešo mācību gadu SIA „ZAAO” aicina klašu kolektīvus uz interešu izglītības programmas vides jomā piedāvātām nodarbībām reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) „Daibe”. Mācību programma izstrādāta, lai atbalstītu skolotājus dabas zinību, sociālo zinību priekšmetu mācīšanā vispārizglītojošās izglītības iestādēs.
Laikraksts "Izglītība un Kultūra" par DACVĢ darbu
2014. gada 6. novembris  
Laikraksta „Izglītība un Kultūra” šī gada 6.novembra Nr.19 (463) publicēti raksti, kas atspoguļo Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas darbu.
Rāmuļu pamatskola atzīta par pedagogam draudzīgāko izglītības iestādi
2014. gada 4. novembris  
Rāmuļu pamatskola atsaucās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotajam konkursam, lai novērtētu pedagoga darba vidi un sacenstos par arodbiedrības atzīta statusa "Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2014” iegūšanu.
Ģimnāzisti apgūst mediju lomu globalizācijas procesā
2014. gada 30. oktobris  
Otrdien, 28.oktobrī, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija aicināja interesentus uz pieredzes semināru "Mediju loma globalizācijas procesā”. Seminārs notika IAC projekta "Globālā dimensija sociālo zinību mācību priekšmetos” ietvaros. Šajā projektā piedalās 21 Latvijas skola, viena no kurām ir arī DACVĢ.
Sadarbības projekts Cēsis – Mysen
2014. gada 27. oktobris  
Cēsu Mākslas skolas 30V programmas skolēnu grupa no 14. - 19. oktobrim viesojās Norvēģijā, kur atjaunoja sadarbības līgumu (2013./2014. - 2014./2015.) starp Cēsu Mākslas skolu un Mysen profesionālo skolu kultūras un izglītības apmaiņas programmā.
Igauņu arodskolēni apgūst prasmes Cēsu Profesionālajā vidusskolā
2014. gada 21. oktobris  
Cēsu Profesionālajā vidusskolā no 19. oktobra līdz 1. novembrim Leonardo da Vinci apmaiņas programmas ietvaros viesojas četri audzēkņi no Pērnavas Profesionālās kompetences centra. Audzēkņu apmaiņas prakses mērķis ir pielietot teorētiskās zināšanas praksē un apgūt jaunu kokapstrādes tehnoloģiju – intarsiju. Prakse sniedz iespēju arī iepazīt Latviju un tās kultūru, kā arī uzlabot komunikācijas spējas angļu un krievu valodā.
Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni iepazīst desmit profesijas
2014. gada 20. oktobris  
Piektdien, 17. oktobrī, noslēdzās Karjeras nedēļa, kuras laikā dažādās tematiskajās lekcijās, augstskolu prezentācijās, konkursos un konsultācijās piedalījās vairāk nekā 1300 dalībnieku no visām Cēsu novada izglītības iestādēm. Kopumā skolās tika aizvadīti ap 70 pasākumu par karjeras izvēles tēmu.
Cēsu karjeras nedēļu atklāj ar īsfilmu, diskusijām un profesiju kurpēm
2014. gada 14. oktobris  
Pirmdien, 13. oktobrī, Cēsu Bērnu un Jauniešu centrā notika Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Cēsu novada skolu un pirmsskolu pārstāvji. Atklāšanas pasākumā bija aplūkojama arī Cēsu bērnudārzu bērnu veidoto profesiju kurpīšu izstāde.
Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājai Sarmītei Dreijaltei - Kronvalda fonda balva
2014. gada 11. septembris  
Par izciliem sasniegumiem darbā ar talantīgajiem skolēniem Valsts prezidents Andris Bērziņš Kronvalda fonda prēmiju Cēsu Valsts ģimnāzijas pasniedza skolotājai Sarmītei Dreijaltei.
Pateicība pasaules olimpiāžu uzvarētājiem un skolotājiem
2014. gada 8. septembris  
1.septembrī Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš un Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete sveica pasaules olimpiāžu dalībniekus un skolotājus.
Skatīt arhīvu

Printēt