Pasākumu kalendārs
<< Novembris 2015 >>
POTCPSSv.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
A  A  A
Lapas karte


Kur, Tavuprāt, vajadzētu atrasties pašvaldības iedzīvotāju apkalpošanas centram?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība

Cēsīs par teju 60 datorprasmēs izglītotiem senioriem vairāk
2015. gada 25. novembris  
Cēsīs noslēgušās šī gada Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! bezmaksas datorzinību apmācības senioriem. Pasniedzēja Ilmāra Baugas vadībā datora un interneta prasmes Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā šogad apguva 58 dalībnieki, bet mācību vecākā dalībniece Dzidra Lilija Olengoviča jaunās zināšanas apguva 86 gadu vecumā.
Rāmuļu skola gūst pieredzi Spānijā
2015. gada 17. novembris  
Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta „European Child - Healthy Body, Clever Mind” īstenošanas laikā Ija Brammane un Gatis Krakops piedalījās mācību vizītē Spānijā.
Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņu prakse Somijā
2015. gada 16. novembris  
Īstenojot Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projektu “Izglītojamo prakse Eiropā profesionālo iemaņu pilnveidošanai” (Projekta Nr. 2015-1-LV01-KA102-013225), divi Cēsu Profesionālās vidusskolas Elektrotehnikas un enerģētikas programmas audzēkņi Ričards Irbe un Juris Zvirgzds devās praksē uz Nokia pilsētu Somijā.
Cēsu Valsts ģimnāzija – labākā starp Latvijas pilsētu ģimnāzijām
2015. gada 13. novembris  
Cēsu Valsts ģimnāzija saņēmusi Draudzīgā aicinājuma fonda apbalvojumu kā labākā starp pilsētas ģimnāzijām Latvijā. Fonds apbalvojumos vērtē Latvijas skolas, kas realizē vidējās izglītības programmas, un reitinga vietas tiek sadalītas pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.
Izglīto par vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju
2015. gada 28. oktobris  
Otrdien, 27.oktobrī, Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē notika projekta “Bērnu antisociālās uzvedības mazināšana: agrīnās prevencijas modeļi” noslēguma pasākums, kurā projekta Cēsu partneris, biedrība “Mazās Pēdas”, prezentēja sasniegtos rezultātus.
Cēsnieki piedalās vides nometnē „Izzini upi”
2015. gada 28. oktobris  
No 25.līdz 29.oktobrim Līgatnes novadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu notiek biedrības „Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība” rīkotā vides nometne „Izzini upi”.
Cēsīs aizvadīti 129 Karjeras nedēļas pasākumi
2015. gada 20. oktobris  
Piektdien, 16.oktobrī, noslēdzās Karjeras nedēļa Cēsīs, kuras laikā notika dažādas tematiskās lekcijas, augstskolu prezentācijas, konsultācijas un konkursi. Kopumā skolās un ārpus tām tika aizvadīti 129 pasākumu par karjeras izvēles tēmu. Ņemot vērā, ka vairāki skolēni piedalījās vairākās aktivitātes, nedēļas laikā pasākumu apmeklējumu skaits sasniedza teju 3200.
Karjeras diena RTU Cēsu filiālē
2015. gada 15. oktobris  
Ceturtdien, 15.oktobrī, lielu Cēsu skolēnu interesi izpelnījās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāles Karjeras nedēļas pasākums. Par iespējām studēt inženierzinātņu studijas interesējās ap 80 jauniešu. RTU lektori stāstīja par nākotnes perspektīvām, studējot tehniskās zinātnes, savukārt RTU bijušie studenti dalījās pieredzē par studijām un darba iespējām.
Karjeras nedēļas aktivitātes Vaives pagastā
2015. gada 15. oktobris  
Karjeras nedēļas pasākumi un tematika ienākuši arī Vaives pagasta skolās - Rāmuļu pamatskolā un Līvu pamatskolā.
Skolēni iepazīst profesijas un hobijus
2015. gada 13. oktobris  
Pirmdien, 12.oktobrī, Cēsīs ar dažādiem pasākumiem skolēniem sākās Karjeras nedēļa, kas vienlaikus norit 20 Latvijas pilsētās. Pirmajā Karjeras nedēļas dienā mācību stundās skolotāji stāstīja par profesijām, kurās nepieciešamas konkrētā priekšmeta zināšanas. Savukārt Rožu laukumā notika orientēšanās 8.-11.klašu grupām “Paver uzņēmuma durvis”, kuras laikā jaunieši uzzināja, kādu profesiju pārstāvji strādā Cēsu uzņēmumos.
Rāmuļu skolēni viesojas Ahimā
2015. gada 12. oktobris  
Rāmuļu skolas 15 skolēni un 4 pedagogi no 28.septembra līdz 2.oktobrim viesojās Cēsu sadraudzības pilsētā Ahimā (Vācijā). Brēmenes lidostā mūs sagaidīja viesģimenes. Sagaidītāji bija īpaši centušies, noformējot uzrakstus un plakātus. Katru rītu mūsu ceļš veda uz Ahimas Meža skolu, kur skolēniem bija iespēja piedalīties mācību stundu darbā, konkursos, radošās aktivitātēs un mieloties ar skolas pusdienām.
Pasaules olimpiāžu uzvarētāju pieņemšana pie Valsts prezidenta
2015. gada 6. oktobris  
Pasaules bioloģijas olimpiādes sudraba medaļas ieguvēja Marta Rudzīte un skolotāja Inita Kriškāne, pasaules ķīmijas olimpiādes bronzas medaļas ieguvējs Edgars Klētnieks un skolotāja Sarmīte Dreijalte, klases audzinātāja Ina Gaiķe pieņemšanā pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kopā ar Latvijas skolēniem - pasaules olimpiāžu uzvarētājiem, viņu skolotājiem un mentoriem tika sveikti par izciliem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs pasaulē.
“Zaļā josta” aicina bērnus un jauniešus piedalīties bateriju vākšanas konkursā
2015. gada 30. septembris  
Jau desmito gadu “Zaļā josta” rīko izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”, kas vieno Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējās rūpēs par Latvijas dabu.
Cēsu Pieaugušo izglītības centrs aicina apgūt svešvalodas
2015. gada 22. septembris  
Cēsu Pieaugušo izglītības centrs aicina apmeklēt dažādus valodu kursus 2015./2016.mācību gadā.
Ekoskolu zaļais karogs šogad plīvos trīs Cēsu novada izglītības iestādēs
2015. gada 17. septembris  
117 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. To vidū ir arī trīs Cēsu novada izglītības iestādes: Cēsu pilsētas 5.PII,Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola un Rāmuļu pamatskola.
Interaktīvas mācību stundas par cilvēka un vides mijiedarbību
2015. gada 10. septembris  
SIA ZAAO jaunajā mācību gadā aicina izglītības iestādes intensīvāk iesaistīties bērnu un jauniešu izpratnes veidošanā par vides aizsardzības jautājumiem. Lai tēmas apguve bērniem būtu saistoša, ZAAO piedāvā interaktīvas mācību stundas reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, kas apvienotas ar mācību ekskursiju un vairākus radošus, izglītojošus konkursus.
Skatīt arhīvu

Printēt