Pasākumu kalendārs
<< Novembris 2014 >>
POTCPSSv.
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
A  A  A
Lapas karte
Vai piedalīsies Lāčplēša dienas pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība

Starpdisciplinaritāte, radošums un uzņēmība – mūsdienu izglītības aktualitāte
2014. gada 31. oktobris  
Trešdien, 29. oktobrī, Latvijas Universitātē Cēsu 2.vidusskolas pedagogi Ineta Lāce – Sējāne, Ilze Simanoviča, Osvalds Simanovičs un direktore Aija Sīmane uzstājās ar projekta pētījuma rezultātiem par pedagogu kompetenču pilnveidi. Skolotāji dalījās pieredzē par projektā gūtajām atziņām un iepazīstināja klātesošos ar izveidotajām komerciālajām vērtībām.
Mazās ģimnāzijas nodarbības DACVĢ
2014. gada 31. oktobris  
Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija aicina 6.klašu skolēnus uz "Mazās ģimnāzijas" nodarbību 2014.gada 8.novembrī pulksten 10.00 Pūces ielā 2.
Tuvojas ilgi gaidītais vidusskolēnu pasākums „Nakts…”
2014. gada 27. oktobris  
Drīzumā, 13. novembrī, Cēsu 2. vidusskola sadarbībā ar Cēsu Jauniešu domi rīko ikgadēju nakts pasākumu, kad aizmigt tiešām nav vēlams. Šoreiz tēma – „Satikšanās laikā”. Pasākuma sākums plkst. 20.00.
Ģimnāzisti apgūst mediju lomu globalizācijas procesā
2014. gada 30. oktobris  
Otrdien, 28.oktobrī, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija aicināja interesentus uz pieredzes semināru "Mediju loma globalizācijas procesā”. Seminārs notika IAC projekta "Globālā dimensija sociālo zinību mācību priekšmetos” ietvaros. Šajā projektā piedalās 21 Latvijas skola, viena no kurām ir arī DACVĢ.
Sadarbības projekts Cēsis – Mysen
2014. gada 27. oktobris  
Cēsu Mākslas skolas 30V programmas skolēnu grupa no 14. - 19. oktobrim viesojās Norvēģijā, kur atjaunoja sadarbības līgumu (2013./2014. - 2014./2015.) starp Cēsu Mākslas skolu un Mysen profesionālo skolu kultūras un izglītības apmaiņas programmā.
Aizkraukles novada skolu vadītāji pieredzi gūst Cēsīs
2014. gada 27. oktobris  
Piektdien, 24. oktobrī, Cēsu 2.vidusskola viesos uzņēma Aizkraukles novada skolu direktorus. Aizkrauklieši iepazinās ar skolas dzīvi, atbalsta personāla nozīmi skolas ikdienā, Starpdisciplināro uzdevumu projekta ieguvumiem, kā arī inovācijas projektu "Nakts..."
Pedagogu pieredzes apmaiņas brauciens uz Latgali
2014. gada 22. oktobris  
Lai iepazītos ar citu novadu izglītības iestāžu pedagoģisko pieredzi, š. g. 17.un 18. oktobrī Cēsu novada mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas skolotāji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgali.
Igauņu arodskolēni apgūst prasmes Cēsu Profesionālajā vidusskolā
2014. gada 21. oktobris  
Cēsu Profesionālajā vidusskolā no 19. oktobra līdz 1. novembrim Leonardo da Vinci apmaiņas programmas ietvaros viesojas četri audzēkņi no Pērnavas Profesionālās kompetences centra. Audzēkņu apmaiņas prakses mērķis ir pielietot teorētiskās zināšanas praksē un apgūt jaunu kokapstrādes tehnoloģiju – intarsiju. Prakse sniedz iespēju arī iepazīt Latviju un tās kultūru, kā arī uzlabot komunikācijas spējas angļu un krievu valodā.
Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni iepazīst desmit profesijas
2014. gada 20. oktobris  
Piektdien, 17. oktobrī, noslēdzās Karjeras nedēļa, kuras laikā dažādās tematiskajās lekcijās, augstskolu prezentācijās, konkursos un konsultācijās piedalījās vairāk nekā 1300 dalībnieku no visām Cēsu novada izglītības iestādēm. Kopumā skolās tika aizvadīti ap 70 pasākumu par karjeras izvēles tēmu.
Karjeras nedēļā skolēnus uzrunā augstskolas
2014. gada 16. oktobris  
Ceturtdien, 16. oktobrī, Cēsu 2. vidusskola savā zālē uzņēma Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), iepazīstinot Cēsu skolēnus ar iespēju studēt eksaktās zinātnes gan Rīgā, gan Cēsu filiālē.
Mācīties par mākslinieku būt
2014. gada 16. oktobris  
Karjeras nedēļā mākslinieka profesijas kurpēs iekāpa Cēsu novada bērnudārzu darbinieki. Uzdevums bija no kaklasaitēm izgatavot dažādus aksesuārus, pušķus un rotājumus, ar kuriem rotāties sievietēm.
Cēsu karjeras nedēļu atklāj ar īsfilmu, diskusijām un profesiju kurpēm
2014. gada 14. oktobris  
Pirmdien, 13. oktobrī, Cēsu Bērnu un Jauniešu centrā notika Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Cēsu novada skolu un pirmsskolu pārstāvji. Atklāšanas pasākumā bija aplūkojama arī Cēsu bērnudārzu bērnu veidoto profesiju kurpīšu izstāde.
Ar viesošanos Cēsu Valsts ģimnāzijā atklās domapmaiņu pēcpusdienu ciklu „Brīvs”
2014. gada 14. oktobris  
Ar mērķi mazināt tabakas lietošanu bērnu un pusaudžu vidū un veicināt jauniešu interesi par veselīgu dzīvesveidu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk domapmaiņu pēcpusdienu ciklu „Brīvs” Latvijas skolās, kura ietvaros paredzēts apmeklēt vismaz 10 skolas visā Latvijā. Pasākumu cikls tiks atklāts 14.oktobrī, kad domapmaiņu pēcpusdienas notiks Strenču vidusskolā un Cēsu Valsts ģimnāzijā.
Pastariņa sākumskolā apskatāmas bērnu veidotas gleznas no otrreizējiem materiāliem
2014. gada 8. oktobris  
Oktobra mēnesī Cēsīs, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā apskatāma izstāde ar SIA ZAAO (ZAAO) Vides projekta „Cilvēks vidē” radošajiem darbiem. Izstādē skatāmi konkursa „ZAAO glezna” laureātu darbi, kurus pirmsskolas vecuma bērni kopā ar pedagogiem veidojuši no izlietotā iepakojuma materiāliem – kārbām, korķiem, maisiņiem, PET pudelēm, konfekšu papīriem, u.tml.
Betas nams aicina
2014. gada 7. oktobris  
Jaunumi šajā gadā ir : BIOdejas – joprojām gaidām bērnus vecumā no 7-11 gadiem MAZUĻU un viņu vecāku attīstības nodarbības Vecāku efektivitātes kurss psiholoģes vadībā
RTU aicina pieteikt idejas Cēsu Studentu biznesa inkubatoram
2014. gada 29. septembris  
Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras centrs aicina Latvijas augstskolu studentus pieteikt biznesa idejas un sākt komercdarbību, saņemot Cēsu Studentu biznesa inkubatora atbalstu. Inkubatoru atklās šā gada nogalē, un tad arī paziņos, kuras biznesa idejas saņems biznesa inkubatora atbalstu.
Līvu pamatskolas skolniecei pirmā vieta konkursā
2014. gada 25. septembris  
Zviedrijas vēstniecība septembrī aicināja Latvijas jauniešus piedalīties eseju konkursā „Ja es būtu ANO ģenerālsekretārs”. Līvu pamatskolas 7. klases skolniece Monta Baškere, skolotājas Ingas Andersones mudināta, izmantoja šo iespēju. Liels un patīkams pārsteigums visai skolas saimei bija jaunākās dalībnieces iegūtā pirmā vieta šajā konkursā.
Kiwanis palīdz pirmklasniekiem
2014. gada 25. septembris  
Pateicoties aktīvai sadarbībai starp Līvu pamatskolu, Kiwanis Cēsu klubu un Malvinu Kalhagenu, Kiwanis pārstāvi Norvēģijā, 130 Cēsu novada pirmklasnieki šajā mācību gadā saņēma daļēji piepildītas skolas somas par kopējo summu 3640,02 €.
Cēsu profesionālās vidusskolas sadarbojas kopīgā, radošā projektā
2014. gada 15. septembris  
A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola un Cēsu Profesionālā vidusskola, sadarbībā ar aušanas darbnīcu “Vēverīšas”, uzsākušas kopīgu projektu, kura laikā abu skolu audzēkņi radoši pilnveidosies, kopīgi iegūs jaunas prasmes mūzikas instrumentu izgatavošanā un apgūs dažādu mūzikas instrumentu spēli.
Konkurss „Dabai labu darīt!” skolniekiem un pirmsskolniekiem
2014. gada 15. septembris  
SIA ZAAO (ZAAO) sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina ZAAO darbības reģiona skolas un pirmskolas izglītības iestādes iesaistīties otrreizējai pārstrādei derīgu materiālu nodošanas konkursā „Dabai labu darīt!”
Rāmuļu skolai 150 gadi!
2014. gada 11. septembris  
2014./ 2015. mācību gadā Rāmuļu skola svin 150 gadu jubileju. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju, skolēni izveidoja ziedu uzrakstu: SKOLAI-150.
Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājai Sarmītei Dreijaltei - Kronvalda fonda balva
2014. gada 11. septembris  
Par izciliem sasniegumiem darbā ar talantīgajiem skolēniem Valsts prezidents Andris Bērziņš Kronvalda fonda prēmiju Cēsu Valsts ģimnāzijas pasniedza skolotājai Sarmītei Dreijaltei.
Studijas kuplā skaitā uzsāk Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles studenti
2014. gada 9. septembris  
Sestdien, 6. septembrī, L. Paegles ielā 1, Cēsu Valsts ģimnāzijas telpās, jauno studiju gadu studentiem atklāja Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiālē. Savus studentus, kas šogad uz pirmo studiju dienu bija sapulcējušies kuplā skaitā, sveica Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa un augstskolas filiāles vadītāja Inga Jurševska un pasniedzēji.
Pateicība pasaules olimpiāžu uzvarētājiem un skolotājiem
2014. gada 8. septembris  
1.septembrī Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš un Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete sveica pasaules olimpiāžu dalībniekus un skolotājus.
Skatīt arhīvu

Printēt