Pasākumu kalendārs
<< Oktobris 2014 >>
POTCPSSv.
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
A  A  A
Lapas karte
Vai Tevi apmierina 12. Saeimas vēlēšanu rezultāti?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība

Pedagogu pieredzes apmaiņas brauciens uz Latgali
2014. gada 22. oktobris  
Lai iepazītos ar citu novadu izglītības iestāžu pedagoģisko pieredzi, š. g. 17.un 18. oktobrī Cēsu novada mājturības un tehnoloģiju, vizuālās mākslas un kulturoloģijas skolotāji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgali.
Igauņu arodskolēni apgūst prasmes Cēsu Profesionālajā vidusskolā
2014. gada 21. oktobris  
Cēsu Profesionālajā vidusskolā no 19. oktobra līdz 1. novembrim Leonardo da Vinci apmaiņas programmas ietvaros viesojas četri audzēkņi no Pērnavas Profesionālās kompetences centra. Audzēkņu apmaiņas prakses mērķis ir pielietot teorētiskās zināšanas praksē un apgūt jaunu kokapstrādes tehnoloģiju – intarsiju. Prakse sniedz iespēju arī iepazīt Latviju un tās kultūru, kā arī uzlabot komunikācijas spējas angļu un krievu valodā.
Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni iepazīst desmit profesijas
2014. gada 20. oktobris  
Piektdien, 17. oktobrī, noslēdzās Karjeras nedēļa, kuras laikā dažādās tematiskajās lekcijās, augstskolu prezentācijās, konkursos un konsultācijās piedalījās vairāk nekā 1300 dalībnieku no visām Cēsu novada izglītības iestādēm. Kopumā skolās tika aizvadīti ap 70 pasākumu par karjeras izvēles tēmu.
Karjeras nedēļā skolēnus uzrunā augstskolas
2014. gada 16. oktobris  
Ceturtdien, 16. oktobrī, Cēsu 2. vidusskola savā zālē uzņēma Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), iepazīstinot Cēsu skolēnus ar iespēju studēt eksaktās zinātnes gan Rīgā, gan Cēsu filiālē.
Mācīties par mākslinieku būt
2014. gada 16. oktobris  
Karjeras nedēļā mākslinieka profesijas kurpēs iekāpa Cēsu novada bērnudārzu darbinieki. Uzdevums bija no kaklasaitēm izgatavot dažādus aksesuārus, pušķus un rotājumus, ar kuriem rotāties sievietēm.
Piesakies tehniskās jaunrades dienām Cēsīs
2014. gada 9. oktobris  
Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti sāk projekta īstenošanu „Tehniskās jaunrades dienas Cēsīs”.
Karjeras nedēļā Cēsu skolēni brauc ar minitraktoru
2014. gada 14. oktobris  
Otrdien, 14. oktobrī, Cēsu 1. pamatskolas, Cēsu Pilsētas pamatskolas, Līvu pamatskolas un Cēsu internātpamatskolas - rehabilitācijas centra skolēni iepazinās ar Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas darbu – pilsētas sakopšanu ar minitraktoriem.
Cēsu karjeras nedēļu atklāj ar īsfilmu, diskusijām un profesiju kurpēm
2014. gada 14. oktobris  
Pirmdien, 13. oktobrī, Cēsu Bērnu un Jauniešu centrā notika Karjeras nedēļas atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Cēsu novada skolu un pirmsskolu pārstāvji. Atklāšanas pasākumā bija aplūkojama arī Cēsu bērnudārzu bērnu veidoto profesiju kurpīšu izstāde.
Ar viesošanos Cēsu Valsts ģimnāzijā atklās domapmaiņu pēcpusdienu ciklu „Brīvs”
2014. gada 14. oktobris  
Ar mērķi mazināt tabakas lietošanu bērnu un pusaudžu vidū un veicināt jauniešu interesi par veselīgu dzīvesveidu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk domapmaiņu pēcpusdienu ciklu „Brīvs” Latvijas skolās, kura ietvaros paredzēts apmeklēt vismaz 10 skolas visā Latvijā. Pasākumu cikls tiks atklāts 14.oktobrī, kad domapmaiņu pēcpusdienas notiks Strenču vidusskolā un Cēsu Valsts ģimnāzijā.
Cēsīs jauniešus aicina piedalīties Karjeras nedēļā
2014. gada 13. oktobris  
Jauniešiem Vidzemē pietrūkst zināšanu par pašizvērtējuma veikšanu, secināts Valsts izglītības attīstības aģentūras veiktajā aptaujā. Lai aicinātu jauniešus apzināties, ka karjeras izvēle jāsāk ar savu interešu, personības, prasmju un zināšanu izpēti, no 13. līdz 17. oktobrim 15 Latvijas pilsētās un novados, tostarp Cēsīs, VIAA organizē Karjeras nedēļu.
Pastariņa sākumskolā apskatāmas bērnu veidotas gleznas no otrreizējiem materiāliem
2014. gada 8. oktobris  
Oktobra mēnesī Cēsīs, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā apskatāma izstāde ar SIA ZAAO (ZAAO) Vides projekta „Cilvēks vidē” radošajiem darbiem. Izstādē skatāmi konkursa „ZAAO glezna” laureātu darbi, kurus pirmsskolas vecuma bērni kopā ar pedagogiem veidojuši no izlietotā iepakojuma materiāliem – kārbām, korķiem, maisiņiem, PET pudelēm, konfekšu papīriem, u.tml.
Betas nams aicina
2014. gada 7. oktobris  
Jaunumi šajā gadā ir : BIOdejas – joprojām gaidām bērnus vecumā no 7-11 gadiem MAZUĻU un viņu vecāku attīstības nodarbības Vecāku efektivitātes kurss psiholoģes vadībā
RTU aicina pieteikt idejas Cēsu Studentu biznesa inkubatoram
2014. gada 29. septembris  
Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras centrs aicina Latvijas augstskolu studentus pieteikt biznesa idejas un sākt komercdarbību, saņemot Cēsu Studentu biznesa inkubatora atbalstu. Inkubatoru atklās šā gada nogalē, un tad arī paziņos, kuras biznesa idejas saņems biznesa inkubatora atbalstu.
Līvu pamatskolas skolniecei pirmā vieta konkursā
2014. gada 25. septembris  
Zviedrijas vēstniecība septembrī aicināja Latvijas jauniešus piedalīties eseju konkursā „Ja es būtu ANO ģenerālsekretārs”. Līvu pamatskolas 7. klases skolniece Monta Baškere, skolotājas Ingas Andersones mudināta, izmantoja šo iespēju. Liels un patīkams pārsteigums visai skolas saimei bija jaunākās dalībnieces iegūtā pirmā vieta šajā konkursā.
Kiwanis palīdz pirmklasniekiem
2014. gada 25. septembris  
Pateicoties aktīvai sadarbībai starp Līvu pamatskolu, Kiwanis Cēsu klubu un Malvinu Kalhagenu, Kiwanis pārstāvi Norvēģijā, 130 Cēsu novada pirmklasnieki šajā mācību gadā saņēma daļēji piepildītas skolas somas par kopējo summu 3640,02 €.
Alūksnes novada skolotāji gūst pieredzi Cēsīs
2014. gada 19. septembris  
Lai papildinātu pieredzi svešvalodas mācīšanā, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā viesojās Alūksnes novada krievu valodas skolotāji. Viesi iepazinās ar ģimnāziju, praksē vēroja mācību stundu 4.(t.i.,9.) b klasē, kuru vadīja skolotāja Modrīte Sņegoviča. Pēc vizītes skolā Alūksnes skolotāji apmeklēja Bērnu zinātnes centru Z(in)oo, kas ir mācību procesa iedvesmojošais partneris ikvienai skolai, kā arī izbaudīja Cēsu vēstures un šodienas rudenīgo skaistumu.
Nodarbības atsāk mazuļu skoliņa "Brīnumzaķēns"
2014. gada 18. septembris  
Jūs kopā ar savu 1 – 3 g.v. bērniņu tiekat gaidīti mazuļu skoliņā “Brīnumzaķēns” Nodarbības šogad notiek otrdienās plkst. 10:00 un plkst. 11:30 „Cēsu ģimenes centra” mazuļu skolā Valņu ielā 13 (1. stāvā). Pirmā nodarbība – 23.septembrī.
Cēsu profesionālās vidusskolas sadarbojas kopīgā, radošā projektā
2014. gada 15. septembris  
A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola un Cēsu Profesionālā vidusskola, sadarbībā ar aušanas darbnīcu “Vēverīšas”, uzsākušas kopīgu projektu, kura laikā abu skolu audzēkņi radoši pilnveidosies, kopīgi iegūs jaunas prasmes mūzikas instrumentu izgatavošanā un apgūs dažādu mūzikas instrumentu spēli.
Konkurss „Dabai labu darīt!” skolniekiem un pirmsskolniekiem
2014. gada 15. septembris  
SIA ZAAO (ZAAO) sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina ZAAO darbības reģiona skolas un pirmskolas izglītības iestādes iesaistīties otrreizējai pārstrādei derīgu materiālu nodošanas konkursā „Dabai labu darīt!”
Vienosies par Cēsu skolnieku rotas piemiņas karoga tradīciju saglabāšanu
2014. gada 12. septembris  
Pirmdien, 15.septembrī, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā notiks svinīga vienošanās parakstīšana, kas paredz sadarbību 2.Cēsu pulka skolnieku rotas ceļojošā piemiņas karoga tradīcijas saglabāšanā. Vienošanos parakstīs Izglītības un Zinātnes ministre Ina Druviete, Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un desmit Vidzemes pašvaldību vadītāji.
Rāmuļu skolai 150 gadi!
2014. gada 11. septembris  
2014./ 2015. mācību gadā Rāmuļu skola svin 150 gadu jubileju. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju, skolēni izveidoja ziedu uzrakstu: SKOLAI-150.
Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotājai Sarmītei Dreijaltei - Kronvalda fonda balva
2014. gada 11. septembris  
Par izciliem sasniegumiem darbā ar talantīgajiem skolēniem Valsts prezidents Andris Bērziņš Kronvalda fonda prēmiju Cēsu Valsts ģimnāzijas pasniedza skolotājai Sarmītei Dreijaltei.
Ata Kronvalda fonda Atzinība Cēsu Valsts ģimnāzijai
2014. gada 10. septembris  
Par atzīstamiem sasniegumiem 2013./2014. m.g. valsts olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos darbos un atklātajās valsts olimpiādēs Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza Atzinības rakstu Cēsu Valsts ģimnāzijas direktorei Guntai Bērziņai. Mākslas darbs ''Pūces pēdas" ir atzinība par iegūto 5. vietu valstī mācību darbā lielo skolu grupā.
Studijas kuplā skaitā uzsāk Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles studenti
2014. gada 9. septembris  
Sestdien, 6. septembrī, L. Paegles ielā 1, Cēsu Valsts ģimnāzijas telpās, jauno studiju gadu studentiem atklāja Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiālē. Savus studentus, kas šogad uz pirmo studiju dienu bija sapulcējušies kuplā skaitā, sveica Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa un augstskolas filiāles vadītāja Inga Jurševska un pasniedzēji.
Izglītība un konkursi vides kvalitātes uzlabošanai
2014. gada 9. septembris  
SIA ZAAO (ZAAO) arī šajā mācību gadā aicina skolas un pirmskolas izglītības iestādes iesaistīties radošos, izglītojošos un praktiskos konkursos par vides tēmu. Tāpat reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā „Daibe” turpināsies mācību programmas īstenošana, padziļināti nodrošinot zināšanas par dabas sistēmām un procesiem, kā arī cilvēka un vides mijiedarbību.
Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventi saņem biznesa izglītības sertifikātus
2014. gada 9. septembris  
Svinīgajā pasākumā Ungurmuižā mūsu skolas absolventi Artūrs Jānis Pētersons, Mārcis Urbāns, Katrīna Denisa Pastare Annija Ozola un Tomass Meļņiks saņēma starptautisko Edexel BTEC level 3 biznesa sertifikātus.
Pateicība pasaules olimpiāžu uzvarētājiem un skolotājiem
2014. gada 8. septembris  
1.septembrī Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš un Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete sveica pasaules olimpiāžu dalībniekus un skolotājus.
RTU doktorantūras skola Cēsīs
2014. gada 25. augusts  
Nedēļa no 18. – 23. augustam Piebalgas ielā 3, kur nu jau kādu laiku saimnieko un jaunos tehniskos prātus iedvesmo Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle, bija priekš vasaras neparasti rosīga: notika pirmā RTU starptautiskā doktorantu vasaras skola, kurā piecu dienu garumā 17 jaunie zinātnieki mēģināja izdomāt un realizēt tehnoloģiskus risinājumus sešu reālu Latvijas uzņēmumu SIA «DPA», SIA «Pogritech», SIA «Snovision», SIA «NeoZeo», SIA «Conelum» un Vides risinājumu institūts piedāvātajām problēmām.
Skatīt arhīvu

Printēt