Pasākumu kalendārs
<< Decembris 2014 >>
POTCPSSv.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
A  A  A
Lapas karte
Vai Jums patīk ideja par Ziemassvētku tirdziņu un radošajām darbnīcām Rīgas ielas tukšajos namos nedēļas nogalēs?
 Skatīt atbildes
Kultūra » Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Vidzemes koncertzāle "Cēsis” sāk savu pirmo koncertsezonu ar pasaules mūzikas zvaigznēm
 
Leģendārā pianiste Marta Argeriha,  vijolnieks Gidons Krēmers, operdīva Inga Kalna, diriģenti Andris Poga un Ainārs Rubiķis, orķestris Kremerata Baltica ir pasaules vārdi, ar kuriem Vidzemes koncertzāle "Cēsis” prezentēs savu pirmo koncertsezonu.

Sestdien, 20. septembrī plkst.19.00 Vidzemes koncertzāle „Cēsis” ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un operas solistes Ingas Kalnas koncertu atklās pirmo koncertsezonu. Sezonas atklāšanas koncerta programmā skanēs Jāņa Ivanova simfoniskais tēlojums “Varavīksne” un divi šī gada jubilāra, komponista  Riharda Štrausa darbi  -  “Četras pēdējās dziesmas”  un Alpu simfonija.

Par gaidāmo koncertsezonu stāsta Inese Zagorska, Vidzemes koncertzāles „Cēsis” programmu direktore: „ Līdz ar koncertzāles atklāšanu, esam pavadījuši ļoti intensīvu, kultūras notikumiem bagātu vasaru, apzinot ēkas plašās iespējas, zāles akustiku un radošās komandas saliedētību, nodrošinot skatītājiem patīkamu atpūtu jaunajā koncertzālē. Pirmajā koncertsezonā piedāvāsim klausītājiem izmeklētu un daudzveidīgu māksliniecisko programmu, demonstrējot mākslas dažādos virzienus un  žanrus simfoniskās, kamermūzikas, džeza un populārās mūzikas koncertos, dejas un dramatiskā teātra izrādēs, kino un vizuālās mākslas izstādēs. Sezonas sākuma „akords” būs spēcīgs – trīs simfoniskās mūzikas koncerti septembrī un oktobrī ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Liepājas un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas simfonisko orķestru dalību, diriģentu Andra Pogas, Atvara Lakstīgalas un Aināra Rubiķa vadībā.

12.oktobra svētdiena būs īpaša – Vidzemes koncertzāle ierakstīs savā radošajā biogrāfijā leģendārās Argentīnā dzimušās šveicietes, pianistes Martas Argerihas un Rīgā dzimušās pasaules zvaigznes Gidona Krēmera vārdu. Abi slavenie solisti ar orķestri Kremerata Baltica muzicēs gan katrs atsevišķi, gan duetā. Koncerts būs vēl nebijis notikums Latvijas mūzikas dzīvē un šo neparasto Vīnes klasikas programmu ar nepacietību gaida arī Minhenes, Barselonas, Turīnas un Milānas koncertzāles.

Sezonas programmā skanēs vairākas koncertu sērijas. „Klaviermūzikas meistari” koncertos dzirdēsim latviešu pianistus Reini Zariņu un Vestardu Šimkus. Vienā no šī cikla koncertiem dzirdēsim sekojošus pianistus - Artu Arnicāni un Sergeju Osokinu (Latvija), Slavomiru Vilku (Polija) un Antuānu Buvī (Francija). Sekosim jauno Latvijas mūziķu gaitām, dodot iespēju uzstāties uz vienas no Latvijas lielākajām koncertu skatuvēm. Jaunās pianistes Aurēlijas Šimkus solo koncerts būs viens no koncertu sērijas „Latvijas cerība” koncertiem. Mūziķis, komponists Andris Sējāns gatavo īpašu programmu bērniem „Mūzikas ābece no A-Ž”, kurā sezonas piecos koncertos piedalīsies Vidzemes kamerorķestris un aicinātie viesi, to vidū, Liene Circene, dziedātāji Renārs Kaupers un Ingus Ulmanis.

Jau rudenī piedāvājam sekot līdz teātra izrādēm – Dailes teātra iestudējumam „Apglabājiet mani zem grīdas” un Nacionālā teātra izrādei „Meitenes”. Nacionālais, Dailes un Liepājas teātri jaunajā sezonā būs Cēsu koncertzāles sadarbības partneri, savukārt kino programmas veidošanā Eiropas filmu programmu ienesīs kopējs projekts ar Splendid Palace Rīgā.        
                                                                                                                 
Līdz ar sezonas sākumu, katru nedēļas nogali norisināsies dažādu žanru pasākumi. Koncertos dzirdēsim Sinfonietta Rīga un Russian Virtuosi of Europe orķestri (Londona), Latvijas Radio kori un kori Kamēr.., izcilus latviešu un ārvalstu izpildītājmāksliniekus. Producenti un mūzikas aģentūras piedāvās populārās mūzikas koncertus, kuros muzicēs – vijolnieks Raimonds Ozols, komponists Uldis Marhilēvičs, dziedātājs un komponists Goran Gora, grupas Jumprava, Astro`n`out un Menuets, Ultravox līderis Midžs Jūrs (Midge Ure), u.c.

„Noslēdzot ziemas – pavasara sezonu, jūnijā sāks skanēt „Mūzikas vasara Cēsīs” ar klasiskās mūzikas koncertiem – Kremerata Baltica festivāla viesošanos Vidzemes koncertzālē un jaunu mūzikas notikumu – starptautisku čellu festivālu, kura mākslinieciskais direktors būs Jānis Laurs (čellu festivāla Adelaidē, Austrālijā dibinātājs). Festivālā savu dalību jau apstiprinājuši divi starptautiski atzītie čellisti Kristīne Blaumane un vācu čellists Nikolass Alštets. Vasara turpināsies ar devīto laikmetīgās mākslas festivālu „Cēsis 2015”,” atklāj koncertzāles programmu direktore Inese Zagorska, uzsverot, „koncertzāles ne tik tālais mērķis ir iekļūt Eiropas atzītāko koncertzāļu topā, piedāvājot auditorijai augsti profesionālus koncertus, Eiropas un pasaules mākslinieku vārdus, tā  piesaistot mākslas cienītājus no Latvijas un Eiropas valstīm.”

www.cesukoncertzale.lv

Tuvākie pasākumi:

Decembris:

05.12. Ulda Marhilēviča autorkoncerts „Tava sirds ir Tavas mājas”
06.12. Arstarulsmirus stand-up comedy izrāde „Iekšējās balsis”
07.12. Olgas Rajeckas koncertuzvedums "Buramdziesmas"
11.12. Grupas „Menuets”45 gadu jubilejas koncerts „Esam”
13.12. Cēsu amatiermākslas kolektīvu koncerts „Pretī Ziemassvētkiem”
14.12. IĻĢI - Ziemas saulgriežu koncerts TOTARI
19.12. Grupas Instrumenti koncerts
19.12. Grupas Instrumenti - Mēs tiksimies gaisā PAPILDKONCERTS
28.12. Vecgada koncerts
28.12. Vecgada balleProjekts "Vidzemes mūzikas un kultūras centrs"

Latvijā profesionālās mākslas produkti un pakalpojumi koncentrējas galvenokārt galvaspilsētā, to pieejamība un sasniedzamība reģionos ir ierobežota. Projekta mērķis ir izveidot Vidzemes daudzfunkcionālo kultūras centru Cēsīs, Raunas ielā 12, tādējādi dažādojot un paplašinot kultūras produktu un pakalpojumu klāstu visiem Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.Lai nodrošinātu kultūras tālākizglītības iespējas Vidzemes reģiona, Cēsu novada un tā apkārtnes iedzīvotājiem, piedāvājot kultūras tālākizglītības programmas un pasākumus, kā arī iespēju līdzdarboties amatiermākslas kolektīvos un nodrošinātu atbilstošu Vidzemes mēroga infrastruktūru un darba iespējas, projekta ietvaros plānots atjaunot nozīmīgu, autentisku vietējās nozīmes kultūrvēsturisku pieminekli (tagadējo Cēsu Kultūras centra ēku) Raunas ielā 12, Cēsīs.

Vidzemes mūzikas un kultūras centrā notiks akadēmiskās un populārās mūzikas koncerti, dramatisko teātru izrādes, darbosies Vidzemes kamerorķestris, notiks izstādes, uzstāsies arī amatiermākslas kolektīvi.

Lai uzbūvētu Vidzemes mūzikas un kultūras centru, rekonstruējot ēku Raunas ielā 12, Cēsu novada pašvaldība īsteno projektu, saņemot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu no divām aktivitātēm – 3.4.3.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālo centru izveide” un 3.6.1.1. „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai”.

Vietu skaits koncertzālē 800
Izmaksas 13 857 420,06 EUR
Projekta noslēgums 2014.gadā

Publikācijas

Izsolīs tiesības saimniekot Vidzemes koncertzāles „Cēsis” kafejnīcā
Aktualizēta Vidzemes koncertzāle „Cēsis” stratēģija
Vidzemes koncertzālē saglabāti vēsturiskie interjera elementi
Vidzemes koncertzālē sākusies apmēbelēšana
Vidzemes koncertzāles būvniecība noslēgsies nākamā gada 31. martā
Vidzemes koncertzālei atjauno Cēsu kultūras centra ērģeles
Arhitekts: Koncertzāles žalūzijas būs ilgtspējīgas un praktiskas
Cēsu centrā novietota Alfrēda Kalniņa biste
Jaunais Cēsu novada domes sasaukums viesojas topošajā koncertzālē
Cēsu novada dome nolemj par aizņēmumu Vidzemes koncertzālei
Vidzemes mūzikas un kultūras centram Spāru svētki
Koncertzālei 6. jūnijā spāru svētki!
Mainīta Vidzemes Mūzikas un kultūras centra stratēģija
Liepājas „Lielais dzintars” gūst pieredzi Cēsīs
Vidzemes Mūzikas un kultūras centra būvniecība rit pilnā sparā
Kas dzīvos koncertzālē?
Diskutē par mūsdienīgiem risinājumiem Vidzemes koncertzāles skaņas un gaismas aprīkojumā
Būvniecība neapstājas arī salā
Vidzemes koncertzāles "Cēsis" noteikumi apmeklētājiem

Printēt