Cēsu klīnikas darbs

Cienījamie klienti! Informējam par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Cēsu klīnikā Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Saskaņā ar MK grozījumiem noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai (Nr. 662), no 25.01.2022. publiskās vietās drīkst lietot tikai medicīniskās sejas maskas vai FFP2 / FFP3 respiratorus bez vārsta. Ieeja Cēsu klīnikā auduma sejas maskā nav atļauta. Izņēmums ir bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam, kuri var lietot arī auduma sejas masku.

Epidemioloģiski drošu ambulatoro pakalpojumu (ārstu vizītes un izmeklējumi) nodrošināšanai pakalpojumi klātienē tiek sniegti tikai ar pierakstu.

Aicinām ievērot arī citus drošības nosacījumus – 2 metru distanci, roku mazgāšanu un dezinfekciju. Atlikt vizīti pie ārsta, ja ir parādījušies Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi.

Lai mazinātu slimības izplatīšanās iespējas, Cēsu klīnikā ir šāda pacientu testēšanas kārtība:

  • Ambulatoro pakalpojumu saņemšanai ar Covid 19 antigēna (Ag) eksprestestiem tiek testēti nevakcinētie bērni un vecāki.
  • Uz plānveida pakalpojumiem dienas stacionārā un endoskopiskiem izmekējumiem pacients ierodas ar derīgu Covid-19 sertifikātu (vakcinācijas, pārslimošanas vai ne senāk kā pirms 72 stundām veiktu PCR testu ar negatīvu rezultātu). Turklāt pirms pacienta reģistrēšanas pacientiem tiek veikts Covid19 Ag eksprestests.
  • NMP un uzņemšanas nodaļā – visiem pacientam pirms pakalpojuma saņemšanas tiek veikts eksprestests, stacionējamiem pacientiem – arī  PCR tests.
  • Stacionāra pacientiem - PCR tests tiek atkārtots katru trešo dienu.

Bērnu vecākus aicinām izvērtēt iespēju saņemt pediatra attālināto jeb video konsultāciju. Atgādinām, ka bērni akūtos gadījumos var saņemt pediatra palīdzību NMP un uzņemšanas nodaļā 24/7.

Epidemioloģiskās drošības prasību dēļ stacionāra nodaļās pacientu apmeklēšana nav atļauta.

Būsim saprotoši un saudzēsim viens otru!

 

Informācija atjaunota 8.02.2022.