Cēsu klīnikas darbs

Drošai saņemšanai un sniegšanai jāievēro virkne epidemioloģisko nosacījumu:

  • Pacientus aicinām uz vizīti ierasties ne agrāk kā 20 minūtes pirms tās sākuma, lai mazinātu saskarsmes iespējas ar citiem pacientiem.
  • Aicinām izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi pavadošo personu.
  • Ienākot klīnikā, jādezinficē rokas, jāuzliek sejas masku (tiks bez maksas izsniegta pie garderobes), kā arī jāuzvelk bahilas.
  • Ļoti svarīgi ir pareizi lietot sejas masku, lai tā samazinātu, nevis palielinātu inficēšanās riskus: uzvilkt masku ar tīrām rokām, lai tā pilnībā nosegtu seju, neaiztikt aizsegu ar rokām, nenobīdīt uz leju, noņemt masku, nepieskaroties tās priekšpusei un nelietot atkārtoti pēc noņemšanas, pēc noņemšanas atkal dezinficēt rokas, maskas izmest tām paredzētā atkritumu tvertnē pie garderobes. 
  • Aicinām ievērot 2 metru distanci no citiem pacientiem un darbiniekiem.
  • Starp pacientu pieņemšanām ir pagarināti intervāli, lai pēc katra pacienta būtu iespējams veikt SPKC rekomendētos epidemioloģiskās drošības pasākumus – telpu vēdināšanu un dezinfekciju.
  • Lai saņemtu plānveida operāciju, obligāta prasība ir ne senāk kā pirms 72 stundām veiktas Covid-19 analīzes, kuru rezultāts ir negatīvs.
  • Ārstniecības iestādes Latvijā aizliegts apmeklēt cilvēkiem, kam jāatrodas pašizolācijā, stingrā pašizolācijā, karantīnā, vai kam ir augšējo eplceļu saslimšanas simptomi.

No 1.oktobra aizliegta pacientu apmeklēšana stacionārā. Īss apmeklējums var tikt atļauts pie guloša pacienta, iepriekš saņemot ārstējošā ārsta atļauju, kurš izvērtēs apmeklējuma nepieciešamību. Tāpat bērnus līdz 14 gadu vecumam var apmeklēt viens no vecākiem. Tuvinieki var nodot sūtījumus paceintiem darba dienās plkst.8-18 Cēsu klīnikas garderobē vai brīvdienās - NMP un uzņemšanas nodaļā.

Pacientiem nodosim:

✅ Brilles;

✅ Ikdienā lietojamos medikamentus;

✅ Personīgās higiēnas piederumus;

✅ Mobilo telefonu, telefona lādētāju;

✅ Pārtiku un dzērienus oriģinālā (veikala) fasējumā, kuru iespējams dezinficēt.

Lūdzam nenest, pacientiem nenodosim:

❌Mājās gatavotu ēdienu;

❌ Augļus un dārzeņus;

❌ Ziedus;

❌ Grāmatas, žurnālus;

❌ Radio aparātus.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234 vai informāciju meklēt interneta vietnē www.rindapiearsta.lv

Sekojiet aktuālajai informācijai par klīnikas darbu https://www.cesuklinika.lv/


Klīnikas darbu ietekmē ne vien epidemioloģiskā situācija, bet arī pārbūves realizācija, kas ir 2018.gadā sācies, ERAF līdzfinansēts projekts. Saistībā ar plānotajiem būvniecības darbiem rehabilitācijas nodaļa un acu ārstu jeb oftalmologu kabinets pārcelti uz Palasta ielu 15. Savukārt iekšķīgo slimību un ķirurģijas nodaļas no 13.novembra pārceltas uz diagnostikas korpusu un strādās reducētā apjomā. Aptuveni līdz janvāra vidum būs slēgti traumatologa, ginekologa un neirologa stacionārās medicīniskās aprūpes profili. Lai to kompensētu un saglabātu iedzīvotājiem pakalpojumu pieejamību, šajā periodā plānots būtiski palielināt šo ārstu ambulatoro konsultāciju skaitu.