A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsis - arvien populārāks galamērķis viesiem no visas pasaules

Cēsis - arvien populārāks galamērķis viesiem no visas pasaules

Cēsu Tūrisma informācijas centrs (TIC), apkopojot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par 2018.gadu, konstatēja, ka Cēsu novadā pērn ir nakšņojuši 19 725 tūristi, kas ir par gandrīz 26% vairāk nekā 2017.gadā, informē Cēsu Tūrisma informācijas centra galvenā tūrisma speciāliste Nora Paula Bargā. Tas liecina, ka Cēsis, kā tūrisma galamērķis, kļūst arvien iecienītāks, piedāvājot dažādu interešu aktivitātes dažādām vecumu grupām.

Kopējais Cēsu novada naktsmītnēs pavadīto nakšu skaits 2018.gadā ir pieaudzis par vairāk nekā 12% un sasniedza 25 777 cilvēknaktis. Latvijas tūristi Cēsīs pavadījuši par 13% vairāk nakšu nekā gadu iepriekš, bet ārzemju tūristi - par 11% vairāk. Dati tika apkopoti no 12 naktsmītnēm, bet tā kā Cēsu novadā šajā sektorā ir liels apartamentu skaits, no kuriem netiek ievākti statistikas dati, tad reālo nakšņotāju skaits ir lielāks.

Lielākais viesu skaits naktsmītnēs Cēsu novadā bijis laika posmā no jūlija līdz septembrim, kad naktsmītnēs bija apmetušies 8 475 tūristu. Vidējais uzturēšanās ilgums Cēsu novada naktsmītnēs ir samazinājies un 2018.gadā bija 1,31 naktis, kas būtu izskaidrojams ar nepietiekamo gultas vietu skaitu vasaras sezonā, kādēļ daudzi pilsētas viesi uzturas īsāku laiku.

Cēsis ir populārs tūrisma galamērķis ne tikai ārzemju tūristiem, bet arī iecienīta atpūtas vieta pašmāju ceļotājiem. 2018.gadā Cēsu novada naktsmītnēs nakšņojušo Latvijas iedzīvotāju skaits pieaudzis par gandrīz 35%, sasniedzot 9054 cilvēkus, un par gandrīz 19% pieauga naktsmītnēs apkalpoto ārzemnieku skaits 10 671.

Cēsis ir iemīļots galamērķis arī vēsajos ziemas mēnešos, kad pilsētā ierodas ziemas prieku baudītāji, slēpotāji un snovotāji no visas Latvijas, kā arī no citām valstīm. Savukārt Vidzemes koncertzāle “Cēsis” ziemas un rudens periodā piedāvā iespēju apmeklēt dažādas konferences, koncertus un citus pasākumus. Par pilsētas popularitāti aukstajā laikā liecina CSP dati, kur viesu skaits 1.ceturksnī ir pieaudzis gandrīz par 56%, bet pavadīto nakšu skaits par 52%.

Cēsu Tūrisma informācijas centrā pērn klātienē apkalpoti 14 946 tūristi. Apmeklētāji no Latvijas bija 31% no kopējā skaita, savukārt no ārvalstīm TIC ieradās 10 289 viesi.Visbiežāk informācijas centrā apkalpoti tūristi no Vācijas (18 % no kopā apkalpoto tūristu skaita), Krievijas (10%) un Spānijas (6%). 2018. gada Top 10 secīgi ierindojas arī Igaunija, Francija, Lielbritānija, Nīderlande, ASV un Lietuva. TIC informē, ka pagājušā gada Top 15 ierindojās arī viesi no tālām zemēm, kā Ķīna, bet kopumā gada laikā TIC ir apmeklējuši tūristi no 71 valsts.

Informāciju sagatavoja:
Nora Paula Bargā
PA „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” Galvenā Tūrisma speciāliste
nora.barga@cesis.lv; tel. 26265906
www.turisms.cesis.lv

Publicēšanas datums: 2019. gada 14. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt