A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Valsts svētku koncertā Jēkaba Jančevska oratorija “No letu zemes”

Valsts svētku koncertā Jēkaba Jančevska oratorija “No letu zemes”

Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 98.gadadienā 18.novembrī plkst.17.00 cēsnieki un pilsētas viesi aicināti uz komponista Jēkaba Jančevska oratorijas “No letu zemes” atskaņojumu Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kurā piedalīsies Cēsu Pils koris (diriģente Evita Konuša) un Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis), aktrise Zane Jančevska un mūziķis Aleksandrs Maijers.

“Ir notikumi, kas risinājušies tik sen, ka neviens vairs nezina – kā tad īsti bija. Ir pasakas, leģendas, teikas. Šis stāsts gan nav pasaka. Tautā klīst nostāsts, ka Lietuvas pirmā kronētā karaļa Mindauga sieva bijusi no mūsu zemes, no Latgales Madelāniem. Viņa saukta par Martu jeb Mortu. Ļaudis stāsta, ka Mindaugs miris Aglonā. Mēs neapgalvojam, ka tā bija. Mēs vienīgi ticam – tā varēja būt. Šis darbs, lai ir kā godinājums mūsu tautu senčiem pagātnē un Baltijas tautu vienotībai un draudzībai tagadnē un nākotnē.”
Stāsta autores ir Eva Mārtuža un Zane Jančevska, dzejas autore – Lelde Stumbre.
Režisore Daiga Kažociņa.

Ieeja koncertā ir bez maksas, iepriekš izņemot ieejas karti Biļešu paradīzes kasē no 4.novembra (viena persona var izņemt ne vairāk kā 5 ieejas kartes).
Vietu skaits ir ierobežots.

Koncertu rīko pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā biedrību „Cēsu Pils koris”. Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija - tel.64122537,
kultura@cesis.lv,
www.kulturascentrs.cesis.lv,
www.facebook.com/cesukultura.

Publicēšanas datums: 2016. gada 3. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt