A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Centrālās bibliotēkas izstāžu piedāvājums augustā

Cēsu Centrālās bibliotēkas izstāžu piedāvājums augustā
Literatūras izstādes

3. jūnijs–28. decembris
Lasi un vērtē!
Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019” grāmatu kolekcija
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā un Bērnu apkalpošanas nodaļā 
Ikviens bibliotēkas lietotājs ir aicināts kļūt par literatūras ekspertu, piedaloties ikgadējā lasīšanas veicināšanas programmā un izvēloties lasāmvielu no piedāvātās grāmatu kolekcijas.
Vairāk par “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019” norisi uzzināsi, jautājot bibliotekāram.

1.–28. augusts
Sarunas ar eņģeļiem
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Literatūras izstādē apkopotas grāmatas par eņģeļiem mūsu dzīvē, reliģijā un terapijas praksē.

1.–28. augusts
Novadniekam Hermanim Albatam – 140 (1879–1942)
Novadpētniecības lasītavā
Pedagogs, dzejnieks, jurists un diplomāts Hermanis Albats dzimis Cēsu apriņķa Veļķu pagastā. Mācījies Veļķu pagastskolā un Vecpiebalgas draudzes skolā. Vēlāk zināšanas dažādās nozarēs papildinājis gan Latvijas, gan ārvalstu mācību iestādēs.
Gadsimtu mijā publicējis literatūras kritiku Teodora Zeiferta rediģētajā rakstu krājumā “Jaunā Raža”, kuru kopš 1898. gada Cēsīs izdeva Jānis Ozols. Ar pseidonīmu Helgi rakstījis dzeju, kas publicēta Viļa Plūdoņa antoloģijā “Dzīve un dzeja” (1900).
H. Albata dzejoļus “Mana laime” un “Mātes gars” 1903. gadā kā solodziesmas komponējis Emīls Dārziņš.
Pieminot novadnieku 140 gadu jubilejā, tapusi novadpētniecības materiālu izstāde.

1.–30. augusts
Leģendārajai animācijas filmai “Nu, pagaidi tikai!” – 50
Bērnu apkalpošanas nodaļā   
1969. gadā režisors Genādijs Sokolovs uzfilmēja animācijas seriāla “Nu, pagaidi tikai!” pirmo sēriju. Seriālam cauri vijas sižets par vilku, kurš cenšas noķert un apēst zaķi, bet zaķis ir ļoti izveicīgs, tāpēc vilkam nākas pamatīgi trūkties.
Abus šos varoņus ir iemīļojušas jau vairākas skatītāju paaudzes. Pēc slavenās animācijas filmas motīviem izdotas grāmatas, kuras tulkotas vairākās valodās. Aicinām lasīt un dzīvot līdzi vilka un zaķa aizraujošajiem piedzīvojumiem!

1.–30. augusts
Trollīšu Muminu autorei Tūvei Jānsonei – 105
Bērnu apkalpošanas nodaļā 
Somijas zviedru rakstniece un māksliniece Tūve Marīka Jānsone (1914–2001) vislabāk pazīstama kā grāmatu par trollīšiem Muminiem autore. Šī viņas radīto tēlu ģimenīte ir iecienīta vairākās pasaules valstīs, un trollīši Mumini attēloti ne tikai stāstos, bet arī animācijas filmās un pat kā rotaļlietas un suvenīri. Somijā kopš 1993. gada atvērts unikāls Trollīšu Muminu parks “Moominworld”.
Godinot autori jubilejā, aicinām lasīt sirsnīgos stāstus par Snifu, Muminmammu, Mumintēti, Trollīti Muminu, Mazo Miju un citiem viņu draugiem.

1.–30. augusts
Ceļo apkārt pasaulei!
Bērnu apkalpošanas nodaļā
Piedāvājam ielūkoties grāmatās, kuru aizraujošais stāstījums, daudzās kartes un fotogrāfijas iepazīstinās tevi ar mūsu pasauli un atklās katra kontinenta īpašo valdzinājumu un dabas bagātības. Tā būs tikšanās ar planētas iedzīvotājiem un pārsteidzoši daudzveidīgo dažādu zemju kultūru. Lai brīnumains ceļojums!

22. un 23. augustā
Jauno grāmatu izstāde
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem iespēja iepazīties ar jaunākajām pieaugušo auditorijai paredzētajām daiļliteratūras un nozaru literatūras grāmatām, kā arī pierakstīties rindā uz sev interesējošajiem izdevumiem.
 
Informatīvās izstādes

10. jūnijs–30. augusts
Cēsis – viena no Hanzas savienības pilsētām
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Informatīva izstāde par Hanzu un Cēsīm kā vienu no šīs savienības pilsētām. Tajā izvietoti arī Pleskavas apgabala Universālās zinātniskās bibliotēkas izsludinātā zīmējumu un sacerējumu konkursa “No Hanzas līdz Hanzai: jauno skatījums” Cēsu skolu audzēkņu labākie darbi. Konkursu Cēsīs rīkoja Cēsu Centrālā bibliotēka.

5. augusts–14. septembris
Izstāžu cikla “Cēsu bibliotēkai 100” trešā informatīvā ekspozīcija “Bibliotēkas vēsture laikposmā no 1969. līdz 1994. gadam”
1. stāvā un starpstāvā
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Cēsu bibliotēkas dibināšanas. Šim zīmīgajam notikumam veltīts izstāžu cikls, kas atspoguļo bibliotēkas vēsturi Cēsu pilsētas un Latvijas vēstures kontekstā.
Kārtējā cikla informatīvā izstāde aptver bibliotēkas darbības trešo ceturksni.

Piedāvājam iespēju pieteikties stāstījumam par bibliotēkā izvietoto informatīvo ekspozīciju novadpētniecības speciālistu vadībā, iepriekš zvanot pa tālruni 64123644 vai 26411177.
Vairāk informācijas, zvanot pa tālruņiem:
64112020 (par pasākumiem un izstādēm pieaugušo auditorijai);
6412260525668580 (par pasākumiem un izstādēm bērnu auditorijai).
 


Publicēšanas datums: 2019. gada 2. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt