Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Sociālais atbalsts

Informācija par pārtikas un preču sagādi vientuļiem, vienatnē dzīvojošiem senioriem

Aicinām tuviniekus parūpēties par saviem senioriem un, ja pašiem nav iespējas aprūpēt savus tuviniekus attāluma vai cita iemesla dēļ, lūdzam par to informēt Sociālo dienestu, zvanot uz tālruni 64127740 vai rakstot uz e-pastu: soc.ag@cesis.lv

Aicinām arī kaimiņus un līdzcilvēkus sniegt informāciju par senioriem, kuriem nepieciešama palīdzība. Atbalstu preču piegādei sniegs Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” un Cēsu novada brīvprātīgie, kuriem ir izsniegtas identifikācijas kartes. Pieteikt seniorus var elektroniski, rakstot uz e-pastu: soc.ag@cesis.lv vai zvanot pa tālruni 20263331.

Aicinām iedzīvotājus uzmanīties no viltus sociālajiem darbiniekiem vai brīvprātīgajiem un kontaktēties tikai ar tiem darbiniekiem, par kuru vizīti ir saņemta iepriekšējā informācija. Atgādinām, ka nepieciešamības vai neskaidrību gadījumā ar Sociālo dienestu var sazināties pa tālruni 64127740.

Tāpat iedzīvotāji, kuri nonākuši jebkādā krīzes situācijā saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību, aicināti sazināties ar Sociālo dienestu!  


Brīvprātīgo iesaiste

Cēsu novada pašvaldība aicina atsaukties tos, kuriem nepieciešama palīdzība ar preču piegādi, kā arī brīvprātīgos palīgus.

Cēsu novada iedzīvotāji tiek lūgti sazināties ar saviem tuvākajiem iedzīvotājiem, kaimiņiem, draugiem vai radiniekiem, kas ārkārtas situācijas varētu būt pakļauti lielākam riskam – seniori, vientuļie vecāki, trūcīgie u.tml. – un apzināt viņu nepieciešamību pēc iespējamas palīdzības.

Palīdzības sniegšanai un saņemšanai iespējams pieteikties elektroniski uz e-pastu soc.ag@cesis.lv vai telefoniski 64127740.


Kustība #Paliecmājās

#Paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību iepirkumu – pārtikas produktu, sadzīves preču sagādē. #Paliecmājās īpaši aicina pieteikt palīdzību tos, kas nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā zvanot pa tālruni: 25661991. Tāpat arī aicinām kaimiņus, aprūpētājus un sociālos darbiniekus mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību.

Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku palīdzības apjomu, #Paliecmājās aicina pieteikties brīvprātīgos, kas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi, piesakot savu dalību mājas lapā www.paliec-majas.lv. Pieteikties var ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no atrašanās vietas, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku.

#Paliecmājās ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts, kas darbojas sabiedrības labā – tāpēc preču piegāde ir bez maksas, un par samaksu par precēm jāvienojas ar brīvprātīgo, kas sniedz palīdzību. #Paliecmājās projekts ieguva 5. vietu HackForce hakatonā, saņemot atbalstu no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, Ekonomikas ministrijas un uzņēmumiem: Latvijas Mobilais telefons, Swedbank, Ubiquity, TechHub Riga, Microsoft, Ogilvy.

Partneri: Sonido zvanu centrs, Latvijas Samariešu apvienība un Paēdušai Latvijai.


Informācija par psiholoģisko atbalstu novadniekiem

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas ir pieejama visu diennakti. E-pasts:uzticibaspasts116111@bti.gov.lv, Savu ziņu ir iespēja rakstīt čatā (darbadienās no 12:00–20:00).

Papildus iedzīvotājiem ir iespēja atbalsta saņemšanai sazināties ar:

  • biedrību “Centrs Marta”, kura pakalpojumus nodrošina attālināti, tālr. 67378539,  e-pasts: centrs@marta.lv;
  • krīžu un konsultāciju centru “Skalbes”, kurš  telefoniski nodrošina krīzes intervenci un atbalstu, diennakts krīzes tālr. 67222922 (LMT), 27722292 (Bite);