Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Cēsu klīnikas darbs

Cienījamie klienti! Informējam par izmaiņām Cēsu klīnikas darbībā saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Kopš 2021. gada 20. oktobra Cēsu klīnikā darbojas Covid-19 nodaļa. Lai nodrošinātu neatliekamās palīdzības sniegšanu akūtos gadījumos un Covid-19 pacientu uzņemšanu un ārstēšanu, uz laiku apturēta dienas stacionāru darbība, izņemot profilus, kuri drīkst darboties atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Medicīnas personāls ar katru pacientu par plānotajiem pakalpojumiem sazinās individuāli.

Epidemioloģiski drošu ambulatoro pakalpojumu (ārstu vizītes un izmeklējumi) nodrošināšanai pakalpojumi klātienē tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Saskaņā ar 26.10.2021. Ministru kabineta lēmumu un Veselības ministrijas ziņojumu “Par drošu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu” 1.11.2021. – 11.01.2022. iekļūšanai ārstniecības iestādē visiem apmeklētājiem jāveic ātrais antigēnu tests neatkarīgi no tā, vai personai ir sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

Testēšanas mērķis ir nodrošināt epidemioloģiski drošu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu, tādējādi arī mazinot slimības izplatību sabiedrībā.

No 1. novembra tiks sākta pacientu testēšana Slimnīcas ielā 9, savukārt Palasta ielā 15 testēšanu plānots sākt nedēļas laikā.

Tests tiks veiks klīnikā pirms pakalpojuma saņemšanas un apmaksāts no valsts budžeta līdzekļiem.

Veselības aprūpes pakalpojumi tiks sniegti tikai pacientiem ar negatīvu testa rezultātu.

Testēta tiks arī pacientu pavadošā persona. Aicinām izvērtēt nepieciešamību ņemt līdzi pavadošo personu.

Ņemot vērā šos apstākļus, aicinām pacientus ierasties klīnikā vismaz 45 minūtes pirms izmeklējuma vai konsultācijas.

Epidemioloģiskās drošības nolūkā aicinām visus pacientus lietot ķirurģiskās sejas maskas vai FFP2 respiratorus.

Ja nepieciešams tikai nodot sūtījumu stacionāra pacientam (garderobē), testu nav jātaisa.

NMP un uzņemšanas nodaļā jebkuram pacientam veic Covid19 testu antigēna noteikšanai (eksprestestu),

NMP un uzņemšanas nodaļā, ja bērnu paredzēts stacionēt, pavadošai personai ar sadarbspējīgu sertifikātu veic Ag eksprestestu; personai bez sertifikāta veic Ag eksprestestu un SARS-CoV-2 RNS testu,

Stacionētam slimniekam papildus veic arī SARS CoV-2 RNS iztriepes testu.

Bērnu vecākus aicinām izvērtēt iespēju saņemt pediatra attālināto jeb video konsultāciju. Atgādinām, ka bērni akūtos gadījumos var saņemt pediatra palīdzību NMP un uzņemšanas nodaļā 24/7.

Epidemioloģiskās drošības prasību dēļ stacionāra nodaļās pacientu apmeklēšana nav atļauta.

Būsim saprotoši un saudzēsim viens otru!

Jūsu Cēsu klīnik