Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Atvērta veselības istaba

Atvērta veselības istaba
Starptautiskajā veco ļaužu dienā, 1. oktobrī, Cēsīs durvis vēra veselības istaba „Seniors senioram”. Veselības istaba izveidota, lai uzlabotu Cēsu novada iedzīvotāju informētību par veselību ietekmējošiem faktoriem, saslimšanas riskiem un to profilaksi.
Starptautiskajā veco ļaužu dienā, 1. oktobrī, Cēsīs durvis vēra veselības istaba „Seniors senioram”.
Veselības istaba izveidota, lai uzlabotu Cēsu novada iedzīvotāju informētību par veselību ietekmējošiem faktoriem, saslimšanas riskiem un to profilaksi. Veselības istabā plānots sniegt dažādu speciālistu konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu un slimību profilaksi.


Šeit iedzīvotājiem, speciālistu uzraudzībā, būs iespēja bez maksas noteikt ķermeņa svaru, auguma garumu, izmērīt arteriālo asinsspiedienu, kā arī saņemt atbildes uz citiem jautājumiem par veselību.

Uz veselības istabas atvēršanu bija ieradušies vairāk nekā 60 seniori, kas priecājās par šādu iespēju. Ikdienā pēc noteikta grafika bez atlīdzības iedzīvotājus konsultēs un viņiem palīdzēs četras pensionētas medicīnas māsas.

Veselības istabas svinīgajā atklāšanā piedalījās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Latvijas Sarkanā krusta komitejas Cēsu nodaļas izpilddirektore Marina Orlova, Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” direktore Iveta Sietiņsone un Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, kura seniorus arī informēja par veselības pakalpojumu pieejamību Cēsu klīnikā.

Jau 1.oktobrī iedzīvotājiem bija iespēja bez maksas veikt vēnu pārbaudi un noteikt cukura līmeni asinīs.
Informējam, ka turpmāk Cēsu novada pašvaldības mājas lapā www.cesis.lv iedzīvotājiem būs iespēja iegūt informāciju par veselības istabas darba laikiem un speciālistu konsultācijām.

Veselības istaba tapusi, sadarbojoties Latvijas sarkanā krusta komitejai, SIA „Cēsu klīnika” un Cēsu novada pašvaldībai.
Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste
Datums: 2013. gada 3. oktobris