Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.
22. janvāris. Pusdienas laikā policijas ekipāžai jādodas uz Bērzaini, kur kāda nama pagalmā izcēlies konflikts. Sieva ar vīru strīdējās, strīdējās… līdz sakāvās. Kārtības sargiem sieva pieklājīgi paskaidroja, ka sastrīdējušies par labskanīgumu. Raugi, vīrs kategoriski paziņojis, ka jauno naudu, kas pār mūsu valsti dāsni nolīs nākošajā gadā, par Euro viņš viss nesaukšot, lai ar kā to paģērētu mūsu Eiropā viseiropeiskākie ierēdņi. Savukārt sieva ir pilnīgi pārliecināta, ka no valodas labskanības un izteiksmes smalkuma, un dziļdomības viedokļa tas būs varen spridzīgi pie vīra Eināra vērsties ar tekstu – Eu, Eunār, še tev euro! Vīrs par šādu uzrunu kļuvis varen pikts, un euro vietā abi sākuši mīt dunkas. Taču iesniegumu policijai sieva rakstīt atteicās, jo mīlot savu vīru kopā ar visu viņa konservatīvismu. Kārtības sargi nomierināja strīdniekus un nogādāja sievu mājās. Tā teikt, ar eurtībām.

27.janvāris. Agri no rīta piecos policijas ekipāžai bija jādodas uz Saules ielu, kur kāda kundze nevēlējās maksāt par taksometra pakalpojumiem. Kundze bija glīti uzcirtusies, dāsni apveltīta ar runas dāvanām un visai pamatoti uzskatīja, ka jebkurš vīrietis varētu smilkstēt aiz laimes par iespēju vizināt viņu visu cauru nakti. „Taču esmu nedaudz iedzērusi,” viņa koķeti smaidot atzina policistiem, „un nepamanīju, ka vīrietis, kas mani vizina, ir taksists. Bet tiem jau, kā zināms, ir saltas sirdis…” Kundze nopūtās un samaksāja rēķinu par braucienu.
29.janvāris. Pusdienas laikā centrā pie kioska sniegā bija apgūlies pastāvīgākais no pašvaldības policijas pastāvīgajiem klientiem Acepaledoks. Ieraudzījis kārtības sargus, viņš atplauka laimīgā smaidā un sāka raiti deklamēt – „Līdz 2020. gadam Latvija ir izveidojusies par aktīvu un atbildīgu pilsoņu valsti, kurā cilvēki gribēs un spēs rūpēties ne vien par sevi un saviem tuvākajiem, bet arī par pārējiem līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība. Ilgtspējīgai attīstībai nav nedz vecuma barjeru, nedz arī teritoriālu ierobežojumu. Uz ilgtspējīgu attīstību vērsts ekonomikas izrāviens nevienu nediskriminē un neizslēdz. Tieši pretēji - tas iezīmē pozitīvu virzību un aicina pilnveidoties. Par sevi pārliecināta, izaicinājumiem gatava, uz sadarbību vērsta un labestīga sabiedrība spēs radīt un uzlabot dzīves kvalitāti visā Latvijā.” Noklausījušies šo tekstu, kārtības sargi operatīvi izsauca mediķus, kas, rūpīgi izklaušinājuši pastāvīgāko klientu, diagnosticēja, ka nezūdošs smaids un lieglaimē vītas halucinācijas par nākotni ir Nacionālā attīstības plāna lasīšanas blakne. „Būs dzīvotājs”, optimistiski noteica dakteris, kamēr kārtības sargi Acepaledoku saudzīgi ievietoja busiņā, lai nogādātu deklarētajā dzīves vietā.

30.janvāris. Vakarpusē policijas ekipāžai jādodas uz kādu bāru. Tur jaunieši, cēlu jūtu mudināti, bija ieaicinājuši kādu personu bez noteiktas dzīves vietas, kas salīgi drebinājās bāra durvju priekšā. Nosēdinājuši pie sava galda, ar dzērieniem uzcienājuši. Vīram iepatikās gan galds, gan dzērieni, gan kulturālā sabiedrība, un viņš mēģināja izskaidrot jauniešiem savu bomža dzīves eksistenciālo ietvaru ar citātu no Voltēra - Kad es varu darīt to, ko gribu, tas nozīmē, ka esmu brīvs, bet to, ko es gribu, es gribu nepieciešamības spiests. Viņš pabeidza citātu un veikli izdzēra kārtējo glāzīti. Diskursam par Voltēru jaunieši nebija gatavi un izsauca pašvaldības policiju. Savukārt kārtības sargi jauniešiem veltīja Antuāna de Sent-Ekziperi citātu – „Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām” un nogādāja policijas klientu viņam ierastākā vidē. Jaunieši, secinājuši, ka pēc šādiem intelektuāliem uzbraucieniem sarunas par koru kariem nevedas, arī devās mājās.

1.februāris. Vakarā saņemts izsaukums no kādas daudzdzīvokļu mājas. Tur vīrietis tumsā kāpņu telpā uzkāpis kaut kam dzīvam! Kad ieradās kārtības sargi ar lukturīti, lai uzmeklētu to, pa kuru bradā. Kaut kas dzīvs jau bija piecēlies un aizgājis gulēt labāk apgaismotā vietā.

Informāciju sagatavoja
Andris Vanadziņš
Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists