Labklājības ministrs: Cēsis ir labs piemērs iekļaujošai un aktīvai sabiedrībai

Apvienotā Cēsu novada vadība, sociālie darbinieki, bāriņtiesas un nevalstiskās organizācijas kopā veido iekļaujošu un aktīvu sabiedrību, ar ko prieks sadarboties, šodien notikušajā darba vizītē sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis.

Ar ministru Cēsīs tikās novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un priekšsēdētāja vietnieki Atis Egliņš-Eglītis un Ainārs Šteins. Viņi prezentēja ministram svarīgākos aspektus jaunā novada reģionālajā attīstībā, kā arī pārrunāja izaicinājumus – īres mājokļu pieejamību, pieprasītu un kvalitatīvu mūžizglītības programmu nodrošināšanu, darbaspēka mobilitāti u.c.

Ministrs arī piedalījās nelielā svinīgā ceremonijā, nododot ekspluatācijā sociālo pakalpojumu centru “Pērle”, kur vienlaikus ar ēkas apskati arī tikās ar apvienotā Cēsu novada sociālo dienestu un bāriņtiesu vadītājiem, pārrunājot un atbildot uz jautājumiem gan par sociālo darbinieku piemaksām, mūžizglītības jautājumiem, deinstitucionalizācijas procesiem un senioru aprūpes tendencēm valstī.

Tāpat ministrs tikās ar Cēsu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri aktīvi diskutēja un uzdeva jautājumus par pensiju indeksāciju, nodokļiem, neapliekamā minimuma likmēm, atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti u.tml.

Savu vizīti Cēsu novada ministrs noslēdza, viesojoties Nodarbinātības valsts aģentūras Cēsu filiālē un sociālās aprūpes centrā “Sērmūkši” Skujenes pagastā.