Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Tenors Aleksandrs Antoņenko. Solokoncerts

Tenors Aleksandrs Antoņenko. Solokoncerts
Sestdien, 8.aprīlī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks tenora Aleksandra Antoņenko solokoncerts ar Danielu Pavļutu pie klavierēm.
Sestdien, 8.aprīlī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks tenora Aleksandra Antoņenko solokoncerts ar Danielu Pavļutu pie klavierēm.

Tās ir retas, bet neizmirstamas reizes, kad pasaulslavenais latviešu operdziedonis Aleksandrs Antoņenko publikai dzimtenē uzstājas kamermūzikas programmās. Viņš spēj būt ne tikai dažādu likteņu plosīts varonis uz operas skatuves, bet arī ar pērļainu smalkumu un intīmu siltumu atklāt mūzikas lappuses balsij un klavierēm.

Koncerta programmā iekļautas latviešu komponistu dziesmas un trīs Righarda Štrausa opusi. Latviešu komponistu vokālajai mūzikai piemīt īpaša ilgu caurstrāvota lirikas stīga, kuras vibrācijas rezonē ar mūsdienu klausītāju ausīm un sirdīm, pateicoties to melodismam, pārlaicīgo tēmu īstenojumam un augstvērtīgajai dzejai. Mīlas saviļņojums, serenāde, dabas apcere, reliģiski filozofiski motīvi, subjektīvā jūtu pasaule – to visu rodam pie Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Mediņa un Jāņa Kalniņa. Līdzās latviešiem arī trīs Riharda Štrausa dziesmas – krāšņais vācietis un ģeniālais instrumentācijas meistars arī attiecībā pret balsi bijis visnotaļ dāsns un veltījis tai skaistuma pielietus opusus.

Aleksandrs Antoņenko ir viens no vispazīstamākajiem latviešu tenoriem, kurš pēdējos desmit gados iepazinis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot un izdzīvojot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit.

Aleksandrs Antoņenko, tenors
Daniels Pavļuts, klavieres
Programmā: J.Vītols, E.Dārziņš, A.Kalniņš, J.Mediņš, J.Kalniņš, R.Štrauss

Plkst.18.00 Kamerzālē notiks pirmskoncerta saruna

Saruna ar koncerta solistu - politiķi un pianistu Danielu Pavļutu un mākslinieci - košu un neatkārtojamo Ilzi Avotiņu, kuras izstādes atklāšana koncertzālē notiek tieši šajā vakarā. Saruna par koncertu, mūziku un mākslu. Sarunu vada LR “Klasika” ētera personība Liene Jakovļeva.
Datums: 2017. gada 3. aprīlis