Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Saruna ar rakstnieku Jāni Joņevu

Saruna ar rakstnieku Jāni Joņevu
Trešdien, 8.aprīlī, plkst.18.00 Cēsu Centrālajā bibliotēkā notiks cikla “Iepazīsimies” kārtējais pasākums.Cēsu bibliotēkā pirmoreiz viesosies rakstnieks Jānis Joņevs
Trešdien, 8.aprīlī, plkst.18.00 Cēsu Centrālajā bibliotēkā notiks cikla “Iepazīsimies” kārtējais pasākums.Cēsu bibliotēkā pirmoreiz viesosies rakstnieks Jānis Joņevs, 2014. gada Literatūras gada balvas nominācijā "Labākā debija" un Eiropas Savienības Literatūras balvas jaunajiem rakstniekiem laureāts. Līdz šim izdotas divas jaunā autora grāmatas: “Jelgava 94” pieaugušajiem un “Slepenie svētki” – bērniem.

Ieeja bez maksas

VKKF atbalstītais projekts „Viņš / Viņa raksta, mēs lasām, domājam... ”

Jānis Joņevs

Latviešu rakstnieks Jānis Joņevs dzimis (1980. gada 21. martā) un uzaudzis Jelgavā. 1998. gadā beidzis Jelgavas Valsts ģimnāziju. Studējis Latvijas Kultūras akadēmijā, kur ieguvis bakalaura un maģistra grādu. Strādā reklāmas aģentūrās par tekstu autoru.

Kopš 2002. gada publicē grāmatu recenzijas izdevumos “Literatūra un Māksla Latvijā”, “Neatkarīgā Rīta Avīze”, “Luna”, “Kultūras Forums” un “Latvju Teksti”. Publicējis arī tulkojumus no franču valodas .

2012. gadā J. Joņevs pabeidz darbu pie pirmā romāna „Jelgava 94”, kurā stāstīts par 20. gadsimta 90. gadu Jelgavu un jauniešu aizraušanos ar alternatīvo kultūru un smagā metāla mūziku. Romāna fragments tiek nolasīts Prozas lasījumos 2012 un publicēts žurnālā "Latvju Teksti". 2013. gada sākumā romāns tiek izdots grāmatā (apgāds „Mansards") un gūst lielu lasītāju un kritiķu ievērību. 2014. gada oktobrī iznācis grāmatas ceturtais laidiens. Romāns saņēmis vairākus apbalvojumus:
• 2014. gada sākumā romāns saņem TV raidījuma „100 grami kultūras” balvu „Kilograms kultūras”,
• romāns ieguvis 3. vietu Bērnu žūrijas 15+ gadu veco lasītāju vērtējumā,
• 2014. gada sākumā romāns tiek atzīts par vienu no 100 latviešu lasītāju visu laiku mīļākajām grāmatām TV šovā “Lielā lasīšana”, septembrī tiek atklāts, ka romāns lasītāju balsojumā ierindojies 73. vietā,
• 2014. gada pavasarī romāns saņem Literatūras gada balvu nominācijā "Labākā debija",
• 2014. gada rudenī romāns saņem Eiropas Savienības Literatūras balvu, ko piešķir jaunajiem Eiropas rakstniekiem.

2014. gada novembrī LETA informēja, ka par rakstnieka Jāņa Joņeva romāna “Jelgava 94” tulkošanu un izdošanu interesi izteikuši vairāk nekā 20 valstu apgādi. Darbs pilnībā iztulkots franču valodā, un norit sarunas ar Francijas apgādiem par romāna izdošanu. Paredzams, ka tiks noslēgti līgumi par grāmatas tulkojuma izdošanu Lietuvā, Igaunijā, Bulgārijā, Polijā, Norvēģijā, Lielbritānijā un Turcijā.

2014. gada nogalē izdevniecība "Liels un mazs" izdod J. Joņeva sarakstīto un Reiņa Pētersona ilustrēto grāmatu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem "Slepenie svētki". Bilžu grāmata rāda lietu pasaules slepeno dzīvi, ko neredz cilvēki. Lielajam drēbju skapim ir dzimšanas diena, bet visu dienu viņu neviens neapsveic. Taču skapis neskumst, jo viņš savu dzimšanas dienu svin naktī, viņa viesi nes dāvanas un uzvedas kā trakulīgā ballītē. Vecākiem nevajadzētu rāties, ja no rīta istabā ir nekārtība – pie tās taču nav vainīgi bērni.

Jāņa Joņeva un Reiņa Pētersona darbam raksturīgi labdabīgas ironijas un groteskas elementi, priekšmetu svinības atbilst pieaugušo dzīves rituāliem, kādus tos iztēlojas un savās rotaļās atveido bērni. Darba rašanos veicinājis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iedibinātais ilustrāciju forums – pirmā starptautiskā Rīgas bilžu grāmatu kvadrinnāle “Attēlu stāsts”. Tās konkursā un izstādē Reinis Pētersons veiksmīgi piedalījās ar “Slepenā stāsta” ilustrācijām.
Datums: 2015. gada 7. aprīlis