Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Nancy Vieira koncerts

Nancy Vieira koncerts
Sestdien, 14.aprīlī, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis" dziedātāja Nensija Vieira (Nancy Vieira) sniegs krāšņu koncertu.
Sestdien, 14.aprīlī, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis" dziedātāja Nensija Vieira (Nancy Vieira) sniegs krāšņu koncertu.

Dziedātāja Nensija Vieira izceļas ar apbrīnojami kontrolētu balsi, kurā dzirdamas bagātīgas dažādu mūzikas stilu ietekmes, apvienojot tradīciju un mūsdienu mūziku. Koncertā Nensija uzstāsies kopā ar Sezārijas Evoras grupas mūziķiem.

Nensijas Vieiras uzstāšanās maniere ir atbrīvota un mierīga, un dziedātāju pavadošā mūziķu grupa pārvalda tradicionālo instrumentu, piemēram, Brazīlijas kavakinjo, flautas un perkusiju, portugāļu ģitāras spēli. Nensijas repertuārs tiek veidots rūpīgi – līdzās tradicionālajām dziesmām viņa izpilda arī Kaboverdes mūziķa Teofilo Čantres (Teofilo Chantre) kompozīcijas, kā arī jaunu portugāļu dziesminieku darbus. Mūziķe iedvesmu gūst arī no dzejas, piemēram, Kaboverdes dzejnieka Euženio Tavaresa (Eugénio Tavares) daiļrades.

Mūzikas kritiķi Nensiju Vieiru dēvē par Kaboverdes "Baskājainās dīvas" Sezārijas Evoras "pēcteci". Tiesa, vienīgā radniecība abu dziedātāju starpā ir viņu mūzikā uzturētā ciešā saikne ar Kaboverdes tautas mūzikas tradīcijām, kuru pirmsākumi meklējumi pāri okeānam – Āfrikā un Kreolu kultūrā. Turklāt pašos Sezārijas Evoras karjeras pirmsākumos grupā ir spēlējis Nensijas tēvs Herkulano Vieirs, bijušais kuģa kapteinis, kurš vēlāk koncertējis arī ar paša meitu. Savukārt tagad Nensijas pavadošo grupu veido mūziķi, ar kuriem cieši sadarbojusies izcilā Sezārija Evora.

Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.
Datums: 2018. gada 29. marts