Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

LeNeSOna dārza pavasara trakums

LeNeSOna dārza pavasara trakums
Svētdien, 28.februārī, plkst.12.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks LeNeSOna dārza pavasara trakums.
Svētdien, 28.februārī, plkst.12.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks LeNeSOna dārza pavasara trakums.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģents Andris Vecumnieks
Dramaturgs Lauris Gundars
Māksliniece Austra Hauks
Režisore Paula Pļavniece

Programmā:
Pēteris Čaikovskis, Aleksandrs Glazunovs, Otorīno Respīgi, Antonio Vivaldi.

“Sniegpulkstenītis” Čaikovska komponētajā populārajā ciklā “Gadalaiki” gan attiecināts uz aprīli, taču mēs varam pieņemt, ka ziemas reiz bija bargākas. Savukārt jau martā Čaikovskim debesīs rēgojušies pirmie cīruļi, un arī tie būs LeNeSOna un viņa draugu uzmanības lokā.

Taču nevajag domāt, ka tikai Čaikovskim putnudziesmas padevušās. Ir tāds itāļu komponists Otorīno Respīgi, kurš savā svītā “Putni” rādījis, ka it labi saprot spārnotās radības. Par iedvesmu Respīgi ņēmis senākas pagātnes kolēģu sacerētas melodijas un licis tām virsū pats savu simfonisko zīmogu. Tā piedzima četras draudzenes – dūja, vista, lakstīgala un dzeguze, un tām visām atradusies vieta LeNeSOna pavasarīgajā dārzā.

Visubeidzot Antonio Vivaldi – kā gan mēs vispār varētu runāt par gadalaikiem bez viņa populārā cikla “Gadalaiki”! Vivaldi “Pavasarī” dzirdam krāšņu putnu dziesmu kori un žirgta strautiņa urdzēšanu, tālumā atskan kāds pērkongrands, pēc tam ziedpilnā pļavā sastopam kazuganu un viņa suni (mūzikā tēlota suņa riešana), un pievakarē turpat pļavmalā redzamas koku un ūdeņu dieviešu jeb nimfu maigās dejas.
Datums: 2016. gada 22. februāris