Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Kristians Jervi un Baltijas Akadēmiju orķestris

Kristians Jervi un Baltijas Akadēmiju orķestris
Sestdien, 10.februārī, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis" notiks Baltijas Akadēmiju orķestra koncerts.
Sestdien, 10.februārī, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis" notiks Baltijas Akadēmiju orķestra koncerts

Lai daudzinātu savu valstu simtgades, Baltijas Akadēmiju orķestrī /BAO/ apvienojušies talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas. Orķestra māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais un jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents Kristians Jervi /Kristjan Järvi/ sadarbībā ar kolēģiem no kaimiņvalstīm - Gunti Kuzmu no Latvijas un Modestu Barkauski /Modestas Barkauskas/ no Lietuvas.

BAO 2018.gadā ar īpaši Baltijas valstu simtgadei veltītu simfoniskās mūzikas programmu koncertēs visās trīs Baltijas valstīs, kā arī ārpus to robežām – Polijā un Vācijā, demonstrējot Baltijas valstu mūzikas unikalitāti, krāsainību, daudzšķautņainību un jauno mūziķu izcilību.

Koncertprogrammā būtisks akcents likts uz Baltijas komponistu mūziku, ar izvēlēto repertuāru uzsverot orķestra reģionālo piederību un klausītājos sekmējot interesi par Baltijas komponistu mūziku, par kopējo un atšķirīgo, par paralēlēm un krustskarsmēm. Līdzās baltiešu mūzikai koncertos tiks atskaņoti Eiropas komponistu meistardarbi - mūzika, kura centrējusi ap sevi dažādu gadsimtu estētiskās idejas un kļuvusi par ikvienas intelektuāli attīstītas sabiedrības nepieciešamu līdzgaitnieku.

Rada un dara Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija un aģentūra "GMF La Nota" sadarbībā ar Baltijas jūras jauniešu simfonisko orķestri.

Programmā:
Arvo Perts "Pirmā simfonija"
Pēteris Vasks "Lauda"
Modests Musorgskis Simfoniskais tēlojums "Nakts kailajā kalnā"
Edvards Elgars Variācijas par paša tēmu (Enigma)
Diriģents Kristians Jervi /Kristjan Järvi, Igaunija/
BAO atbalsta Baltijas valstu Kultūras ministrijas un fonds "EAS Enterprise Estonia"

Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.
Datums: 2018. gada 31. janvāris