Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

III Latvijas orķestru asociācijas festivāls

III Latvijas orķestru asociācijas festivāls
Sestdien, 11.novembrī, plkst.14.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" norisināsies III Latvijas orķestru asociācijas festivāla noslēguma koncerts.
Sestdien, 11.novembrī, plkst.14.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" norisināsies III Latvijas orķestru asociācijas festivāla noslēguma koncerts.

Latvijas Orķestru asociācija (LOA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu un Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolu organizē III LOA festivālu, kurā piedalīsies 700 dalībnieku no 22 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem. Festivāla koncertos skanēs latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, latviešu tautas dziesmu apdares, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju instrumentācijas jauniešu orķestriem.

III LOA festivāls būs muzikāli daudzveidīgs un vērienīgs kultūras dzīves notikums Vidzemes reģionā (Cēsīs, Madonā, Cesvainē, Ērgļos, Vecpiebalgā, Limbažos un Rūjienā). Tā galvenais mērķis ir valstiskā līmenī popularizēt Latvijas jauniešu un amatieru orķestru kustību, veicināt orķestru radošā potenciāla attīstību un savstarpējo sadarbību, kā arī aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmību kultūrizglītības nozarē.

Festivāla dalībnieki ir mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu, augstskolu, kā arī dažādu kultūras iestāžu kolektīvi no visiem Latvijas reģioniem. Šie orķestri jau vairākus gadus ir apvienojušies LOA un mērķtiecīgi pilnveido savu māksliniecisko varēšanu, popularizē muzicēšanu dažādos orķestru sastāvos, kā arī veiksmīgi piedalās gan lokāla un starptautiska mēroga festivālos, gan iekļaujas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kustībā. Spilgts apliecinājums tam bija I Baltijas valstu jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivāls Nuova Sinfonia Baltica Vienības nama koncertzālē Daugavpilī (2016), kā arī Jauniešu simfonisko orķestru koncerts Tūkstošbalsu simfonija Lielajā ģildē, kas notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros (2015).

Šis pasākums būs kā ieskaņu koncerts gaidāmajam Latvijas simtgades koncertam 2018.gada 4.maijā Rīgā.

Ieejas maksa: 3,00 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Cēsu novada pašvaldība un Jaunrades fonds.
Datums: 2017. gada 16. oktobris