Aicinām pieteikties gidu kursiem Cēsīs!

Apmācībai pievienoties tiek aicināti visi interesenti, kuri vēlās iegūt zināšanas par Cēsu pilsētas vēsturi, Cēsu viduslaiku un Jauno pili, kā arī Āraišu ezerpili, Ungurmuižu un Raunu. Gidu kursi dos lielisku iespēju uzlabot komunikācijas un prezentācijas prasmes, praksē nostiprināt svešvalodu zināšanas un apgūt gidu darba pieredzi.

Kursi norisināsies no š.g. 28.janvāra līdz 11.jūnijam. Kursu tēmas iedalītas A jeb pamatkursā (Cēsu pils, muzejs, vecpilsēta) un B jeb papildkursā (tūrisma objekti Cēsu apkārtnē). Kursu nodarbības paredzētas gan neklātienē – videolekcijās, tiešsaistes nodarbībās, individuālā darbā ar mācību materiāliem, gan arī klātienē (ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus) – paraugekskursijās, lekcijās un treniņnodarbībās.
 
Nodarbības vadīs Cēsu pils nodaļas vadītājs Gundars Kalniņš, Vēstures un mākslas muzeja speciālisti - Vija Rozentāle, Dace Tabūne, Dace Cepurīte, Tālis Pumpuriņš, kā arī Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Andris Klepers, vēsturnieks Edgars Plētiens, Āraišu arheoloģiskā parka muzejpedagoģe Sanda Salmiņa u.c. Kursu noslēgumā paredzēti eksāmeni – ekskursiju vadīšana vecpilsētā, muzejā, viduslaiku pilī, Āraišu ezerpilī un Ungurmuižā, kurus sekmīgi nokārtojot tiks iegūta ekskursiju vadītāja apliecība, kā arī labākajiem kursantiem tiks piedāvāts aktīvs un radošs darbs vēsturiskā vidē, kas ietver iespēju vadīt ekskursijas iepriekšminētajos tūrisma objektos.
 
Interesenti laipni aicināti pieteikties dalībai kursos, rakstot uz e-pastu pils@cesis.lv līdz ceturtdienai, 28.janvārim.
 
Maksa par kursiem 43,00 EUR (par pilnu kursu)
Tikai A jeb pamatkurss - 30,00 EUR
Gidu kursu nodarbību plāns skatāms ŠEIT.
Rīko pašvaldības aģentūra "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs".
 
Plašāka informācija:
Ieva Kalniņa,
P/a “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”
Gidu darba un programmu koordinatore
Tālr.: +371 26339342 E-pasts: ieva.kalnina@cesis.lv cesupils.lv