Pasniedz Draudzīgā Aicinājuma medaļas

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā visas nedēļas garumā notika dažādi Draudzīgā Aicinājuma dienai veltīti pasākumi, kuru kulminācija bija Draudzīgā Aicinājuma apbalvošanas ceremonija 27. janvāra vakarā. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā visas nedēļas garumā notika dažādi Draudzīgā Aicinājuma dienai veltīti pasākumi, kuru kulminācija bija Draudzīgā Aicinājuma apbalvošanas ceremonija 27. janvāra vakarā.

Ceremonijā tika pasniegtas Draudzīgā Aicinājuma medaļas un Goda diplomi piecās nominācijās. Balvas saņēma dažādu Latvijas skolu absolventi, kuri guvuši panākumus starptautiskās mācību olimpiādēs, skolotāji par sasniegumiem skolēnu izglītošanā, mecenāti par atbalstu skolām, sabiedriskie darbinieki un mediji, kuru darbs ir devis ieguldījumu izglītības izaugsmē Latvijā.

Balvu ieguvējus ar koncertu sveica Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi.Draudzīgā Aicinājumu medaļu un Goda diplomu pasniegšana notiek ar Draudzīgā Aicinājuma fonda un Cēsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu un to pasniedz kopš 1999. gada.

Draudzīgais Aicinājums ir Kārļa Ulmaņa 1935.gadā sākta akcija, kas mudina atcerēties un atbalstīt savas skolas arī pēc to beigšanas, dāvinot tām grāmatas, citas zinību apguvei nepieciešamas lietas, kā arī ziedojot skolu fondiem. Latvijā Draudzīgā Aicinājuma tradīcija atjaunota 1994. gadā.

Informāciju sagatavoja
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas speciāliste Edīte Matuseviča