CVĢ skolēni Ahimā

No 7. - 14. novembrim piecpadsmit 8. klases skolēni un divas skolotājas devās apmaiņas braucienā uz Cēsu Valsts ģimnāzijas sadraudzības skolu Ahimā GamMa (Gymnasium am Markt) ģimnāziju. No 7. - 14. novembrim piecpadsmit 8. klases skolēni un divas skolotājas devās apmaiņas braucienā uz Cēsu Valsts ģimnāzijas sadraudzības skolu Ahimā GamMa (Gymnasium am Markt) ģimnāziju.

Skolēni dzīvoja vācu ģimenēs, iepazīstot ne tikai vācu kultūru un tradīcijas, bet arī apmeklējot stundas un veidojot komunikāciju ar jauniegūtajām viesģimenēm.

Šīs nedēļas laikā Cēsu Valsts ģimnāzijas grupa kopā ar GamMa ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem devās apmeklēt Klimata māju (Klimat Haus) Brēmenhāfenā, Zemes un kosmosa zinātnes centru, Brēmeni un Hamburgu.

Kā paši skolēni atzīst, liels pagodinājums viņiem bija pieņemšana pie pilsētas mēra Ahimas pilsētas domē. Sarunas laikā skolēniem bija iespēja ne tikai noklausīties mēra stāstījumu par Ahimu, bet arī parakstīties goda viesu grāmatā, uzdot viņam interesējošus jautājumus un pastāstīt par savu pieredzi, ciemojoties Ahimā. Uz sarunu tika aicināta arī vietējās avīzes žurnāliste, tāpēc nākamajā dienā Ahimas avīzē bija raksts par Cēsu Valsts ģimnāzijas un GamMas ģimnāzijas skolēnu viesošanos pie mēra un viņu kopīgs foto.