Sestdien. 6.augustā Cēsīs un Cēsu apkārtnē norisinājās jau trešais ultramaratons „Cēsis Eco Trail” (CET). Sportistiem tika piedāvātas dažāda garuma distances, sākot no 550 m bērniem pa vecpilsētu un 2,5 km pilsētas tuvākajā apkārtnē līdz 81 km trasei, kas vijās pa Amatas novadu, Priekuļu novadu un Cēsu novadu.
Sestdien. 6.augustā Cēsīs un Cēsu apkārtnē norisinājās jau trešais ultramaratons „Cēsis Eco Trail” (CET). Sportistiem tika piedāvātas dažāda garuma distances, sākot no 550 m bērniem pa vecpilsētu un 2,5 km pilsētas tuvākajā apkārtnē līdz 81 km trasei, kas vijās pa Amatas novadu, Priekuļu novadu un Cēsu novadu.
8,1 km un 81 km trašu garumi bija pieskaņoti Cēsu 810 gadu jubilejai, ko cēsinieki krāšņi atzīmēja šovasar. 114 ultramaratona distances veicēji iekļāvās kontrollaikā - 14 stundas, tādējādi izcīnot 2 UTMB kvalifikācijas punktus, kas viņiem būs noderīgi, ja izvēlēsies startēt kādā no pasaulē grūtākajiem ultramaratoniem. Šajos skriešanas svētkos startēja ap 550 sportistu no 18 pasaules valstīm.
Bērnu 550 m „Limpo” trasē startēja vairāk nekā 50 bērni, kuri šo trasi veica gan vienatnē, gan paši mazākie savu vecāku pavadībā.
Pirmās vietas ieguvēji 81 km distancē Līga Ārniece un Andris Ronimoiss līdz ar izcīnīto galveno balvu - 600 euro - ieguva CET sadarbības partneru – Portugāles skaistākā un grūtākā ultramaratona Oh meus deus (Ak mans dievs!) organizatoru - sarūpēto balvu – bezmaksas dalību šajā skrējienā, kas norisināsies 2017.gada jūnijā.
Trīs ātrākie 32 km distances skrējēji un skrējējas papildus uzvarētāju balvām ieguva arī tiesības bez maksas startēt nākamgad maija beigās Polijā skrējienā Beskidzki Topor (Beskidu cirvis). Zīmīgi, ka balvas pasniedza šī skrējiena organizatori, kas bija ieradušies Cēsīs uz šo pasākumu.
Cēsis Eco Trail rezultāti –
2,5 km
sievietes:
1.v. Linda Kurpniece
2.v. Anna Švecova( Krievija)
3.v. Marija Gubina
vīrieši:
1.v. Roberts-Aleksis Glazers
2.v. Mārtiņš Petrovs
3.v. Vadims Filimanovs
8,1 km
sievietes:
1.v. Līga Girgensone
2.v. Iveta Caune
3.v. Beāte Vecvagare
vīrieši:
1.v. Artūrs Pauliņš
2.v. Arvis Robalts
3.v. Juris Gudevics – Liepiņš.
17 km
sievietes:
1.v. Sille Puhu (Igaunija)
2.v. Santa Dreimane
3.v. Alma Vītola
vīrieši:
1.v. Andrejs Dmitrijevs
2.v. Antis Zunda
3.v. Aleksandrs Serovs
32 km
sievietes:
1.v. Kristīne Kuzņecova
2.v. Viviana Kirilova
3.v. Marija Miselite (Lietuva)
vīrieši:
1.v. Jānis Kūms
2.v. Tomašs Klišs (Polija)
3.v. Kārlis Svarens
81 km
sievietes:
1.v. Līga Ārniece
2.v. Laura Čakle
3.v. Guna Meistere
vīrieši:
1.v. Andris Ronimoiss
2.v. Uldis Kļaviņš
3.v. Didzis Glušņevs