A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sports » Aizvadīts karate seminārs Cēsīs

Aizvadīts karate seminārs Cēsīs

Š.g. 4.maijā Cēsīs norisinājās Starptautiskās tradicionālā karatē klubu alianses (ITKCA – International Traditional Karate Club Aliance), apvienības „Lielbritānijas Šotokans” un karatē kluba „Saksona” vadītāja 7.dana karatē meistara Leigh Smith vadītas treniņu nodarbības.

Šo sporta pasākumu ar Cēsu novada pašvaldības finansiālu atbalstu organizēja Cēsu karate klubs.

Pasākumā piedalījās ap 60 tradicionālā karate klubu dalībniekiem no Balviem, Cēsīm, Garkalnes, Inčukalna, Līgatnes un Rīgas, kā arī 17 dalībnieki no Leigh Smith vadītā sadraudzības kluba “Saxon” no Lielbritānijas. Latvijas tradicionālā karate klubiem, t.sk., Cēsu karate klubam, sadarbība ar “Saxon” jau pastāv kopš 1992.gada. Viens no sadarbības veidiem ir pieredzes apmaiņa, piedaloties kopējās nodarbībās. Viesi no Lielbritānijas ne tikai guva pieredzi nodarbībās, bet arī iepazina Cēsu vecpilsētu un apmeklēja Cēsu pils kompleksu.

Pirmās nodarbības galvenajā daļā dalībnieki pilnveidoja atsevišķus tehnikas elementus, pievēršot īpašu uzmanību tām pārvietošanās, uzbrukuma un aizsardzības tehnikas fāzēm, kuras veicina to izpildes efektivitāti. Noslēgumā dalībnieki izpildīja atseviškus formālos vingrinājumus (kata), akcentējot ritmiku un kustību nepārtrauktību, kā arī atkārtoja Kyu grādu (krāsaino jostu) eksaminācijas programmā ietvertās cīņas tehnikas (kumite) elementus.

Otrajā nodarbībā pieredzējušākie dalībnieki pilnveidoja brīvas cīņas (jiyu kumite) tehniku, taktiku – pārvietošanos, māņu kustību un efektīvākās distances izvēli.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki sekmīgi nokārtoja pārbaudījumus gan uz Kyu, gan Dan gradācijas pakāpēm. 

Attēlā (foto – Aleksandrs Kornets-Movzešs): Karatē meistars Leigh Smith nodarbības gaitā.

Publicēšanas datums: 2019. gada 10. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt