A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sports » “Ghetto Basket” Cēsīs ar Meksikas 3x3 basketbolistiem

“Ghetto Basket” Cēsīs ar Meksikas 3x3 basketbolistiem

Cēsīs 22.jūlijā Pro grupas komandām būs pēdējā iespēja izcīnīt ceļazīmi uz Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres kvalifikācijas turnīru “Ghetto Basket Ventspils Challenger”. Par kāroto balvu cīnīsies ne tikai kaimiņvalstu, bet pat Meksikas pārstāvji. Arī cēsnieks Dāvis Rozītis veidos komandu, lai ar trešo mēģinājumu kļūtu par “Ghetto Basket” čempionu Cēsu centrā.

Mēnesi pirms Cēsīs, Vienības laukumā, notiekošā “Ghetto Basket” savas pretenzijas biļešu izcīnīšanai uz Ventspili jau bija pieteikušas Meksikas “Mexico UNAM”, kā arī divas no labākajām Lietuvas komandām – “Vilkaviškis AEKK” un “FA(S)T”. Nešaubīgi, ka dalībnieku pulkā būs vairāku citu valstu pārstāvji, arī labākās Latvijas vienības.

Šogad, pirmo reizi, Cēsīs tiks organizēts bērnu slam-dunk konkurss, kurā par labākā bumbas spraudēja grozā no augšas titulu cīnīsies bērni līdz 12 gadu vecumam.

Jaunā olimpiskā sporta veida 3x3 basketbola kalendārs šovasar papildināts ar Latvijā vēl nebijuša līmeņa sacensībām – 28. un 29.jūlijā notiekošo “Ghetto Basket Ventspils Challenger”. 16 komandas divu dienu turnīrā sacentīsies par iespēju piedalīties FIBA 3x3 Pasaules tūres posmā Lozannā (Šveice) 24. un 25. augustā.

Pirmais kvalifikācijas turnīrs uz Ventspils “Challenger” notika 26.maijā Ogrē, kad par uzvarētājiem kļuva Krievijas komandas “Piter” 3x3 basketbolisti. FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres “Satellite” kategorijas turnīrs 7.jūlijā notika Liepājā, 14.jūlijā – Jelgavā, 21.jūlijā – Krāslavā un 22.jūlijā – Cēsīs. Pro grupas komandām obligāta (!) pieteikšanās līdz konkrētā turnīra iepriekšējās dienas pusnaktij FIBA 3x3 basketbola sacensību vietnē.

Papildus intrigu 22.jūlija Pro grupas sacensībām radīs arī Cēsu pašreiz zināmākā basketbolista Dāvja Rozīša apņēmība ar trešo mēģinājumu uzvarēt “Ghetto Basket” finālspēlē. 2016.gadā Rozītis kopā ar Mārtiņu Vīņaudu, Ervīnu Jonātu un Mārtiņu Mīlbergu, pārstāvot komandu “Z-kalns”, izšķirošajā spēlē zaudēja Valmieras “Mysteria.lv/Riekstkodis” – Edmundam Elksnim, Oto Grīnbergam un Jānim Kaufmanim. Pirms gada “Cēsu bruņinieki” - Rozītis, Vīņauds, Jonāts un Matīss Rudmiezis – spēlē par čempionu titulu zaudēja Rīgas “Kūsiņā iekšā” (Renārs Uzraugs, Ivars Rihards Žvīgurs, Artūrs Kramiņš un Mārtiņš Grotups). Rozītis apliecinājis, ka kopā ar Vīņaudu un Jonātu atkal būs ierindā, bet ceturtā spēlētāja meklējumi vēl notiekot!

“Ghetto Basket” Cēsīs spēles notiks ne tikai Pro grupā, bet vēl sešās grupās - Amatieru grupā vīriešiem (2001. g. dz. un vecāki); Sievietes, U16 zēni (2002. g. dz. un jaunāki), U16 meitenes (2002. g. dz. un jaunākas), U14 grupa (2004. g. dz. un jaunāki) un U12 grupā (2006. g. dz. un jaunāki). Amatieru grupā nedrīkst startēt basketbolisti, kuri pēdējās desmit sezonās devušies laukumā Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas spēlē vai arī pēdējās trijās sezonās pārstāvējuši kādu LBL2 klubu.

Komandu pieteikšanās 22.jūlijā no plkst.11.00 līdz plkst.12.00, bet uzreiz pēc tam spēļu sākums. Dalības maksa Pro un Amatieru grupā noteikta desmit eiro no komandas, bet sieviešu un jauniešu grupās – seši eiro no vienības.

Dalībniekiem, kuri ir sasnieguši 13 gadu vecumu, jābūt paša izveidotam spēlētāja profilam FIBA 3x3 basketbola sacensību sistēmā “https://play.fiba3x3.com/”. Komandu iepriekšējā reģistrācija (līdz 21.jūlija plkst.23.00) turnīram FIBA sistēmā nodrošina tās izlikšanu apakšgrupā atbilstoši FIBA 3x3 basketbola pasaules rangam.

Informācija un reģistrācija Cēsu posmam. 

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Atrodoties Biedrības "STREETBASKET" (REĢ. 40008138116) organizētajos pasākumos, ar savu klātbūtni ikviens tās apmeklētājs apliecina, ka neiebilst pret fotografēšanu, filmēšanu un materiālu publicēšanu biedrības mājaslapā, sociālajos tīklos un citos publicitātes materiālos. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar biedrības pārstāvjiem.

„Ghetto Basket” organizatori: biedrība “STREETBASKET”

„Ghetto Basket Cēsīs” sezonas galvenie partneri: Cēsu novada pašvaldība,  Rīgas Brīvostas pārvalde, Latvijas Nafta
„Ghetto Basket” atbalsta:  Latvijas Basketbola savienība, “Maxima”, PF “Ķekava”, Latvijas Tautas Sporta asociācija, “Mārtiņa Beķereja’, “Būvniecības ABC”, “Mangaļi”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Jaunatnes valsts programma.

Informatīvi atbalsta: Izdevniecība "Rīgas Viļņi”, “Sporta Avīze”, Vides reklāma "JCDecaux", Radio TEV, TV24.

Foto: ghetto.lv

Papildu informācija:
Ghetto Games
projektu direktore
Sanda Gertnere
mob: 29837235
e-pasts: sanda.gertnere@gmail.com


Publicēšanas datums: 2018. gada 13. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt