A  A  A
Lapas karte


Vai Tu skaties Olimpiskās spēles?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība

VPR sniedzis pirmos priekšlikumus maršruta tīkla optimizācijai Vidzemē
2018. gada 19. februāris  
Vidzemes plānošanas reģions pēc kopīgām sarunām ar pašvaldību pārstāvjiem un sabiedriskā transporta pasažieru pārvadātājiem sagatavojis pirmos priekšlikumus sabiedriskā transporta maršrutu reisu optimizācijai, tādējādi maršrutu tīklu gada griezumā samazinot pāri par 80 tūkstošiem kilometru. Optimizējamo reisu saraksta pamatā ir pašu pasažieru pārvadātāju sniegtie priekšlikumi, jo tieši pārvadātāji visobjektīvāk spēj izvērtēt, cik nozīmīgs konkrētais reiss ir pasažieru mobilitātei. Priekšlikumi ir saskaņoti arī ar pašvaldībām, kuru teritorijā reisi tiek izpildīti. Atsevišķi priekšlikumi saskan ar pērn ATD sniegtajiem ierosinājumiem.
Jauna tīmekļa vietne “Pasākumi Cēsīs”
2018. gada 15. februāris  
Iedzīvotāju un pilsētas viesu ērtībām kopš 15.ferbuāra darbojas jauna vietne http://pasakumi.cesis.lv/, kur turpmāk varēs atrast informāciju par koncertiem, festivāliem, izstādēm, konferencēm, sporta norisēm un visa cita veida pasākumiem, kas notiek Cēsu novadā.
Mobilais mamogrāfs Cēsīs martā
2018. gada 15. februāris  
Cēsīs, Vienības laukumā 2A, 2.martā, 9.martā, 16.martā un 23.martā no plkst.10.00 līdz plkst.17.00 būs pieejams mobilais mamogrāfs.
Notāru dienas 2018
2018. gada 14. februāris  
Visā Latvijā 27. un 28.februārī jau 13.reizi norisināsies Notāru dienas. To laikā ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt notāra bezmaksas konsultāciju un iegūt atbildes uz sev interesējošajiem juridiskiem jautājumiem. Šogad Notāru dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta gan sabiedrības informēšanai par to, kā sevi pasargāt no krāpniekiem, gan arī tam, kā nekļūt par upuri iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.
Seminārs par energoefektivitāti dzīvokļu īpašniekiem
2018. gada 12. februāris  
Šā gada 22. februārī plkst. 17.30 Cēsīs notiks seminārs par pieejamo ES fondu un valsts atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās. Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.
Cēsu novada pašvaldības aktivitāšu kalendārs 19.02. - 23.02.
2018. gada 19. februāris  
Aicinām norādīt "Cēsu Vēstis" nesaņēmušās adreses
2018. gada 9. februāris  
Ņemot vērā, ka no šī gada 1.janvāra mainījies Cēsu novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Cēsu Vēstis” izplatītājs, iespējami traucējumi laikraksta piegādē.
Noslēdzies Cēsu novada kultūras projektu konkurss
2018. gada 9. februāris  
Cēsu novada kultūras projektu konkursā atbalstīti 15 projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 10 000 EUR līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.
Pieņemts budžets; investīcijas kā prioritāte
2018. gada 8. februāris  
Ceturtdien, 25.janvārī, Cēsu novada domes deputāti vienbalsīgi pieņēma 2018.gada budžetu, apstiprinot 25,81 miljonu eiro kopbudžeta ieņēmumus, kas ir par 8% vairāk nekā plānotais budžets pērn.
Cēsu novada pašvaldība atteiksies no skaidras naudas norēķiniem
2018. gada 7. februāris  
No šī gada 29.marta Cēsu novada pašvaldība atteiksies no skaidras naudas norēķiniem, saglabājot iespēju norēķināties ar banku maksājumu kartēm.
Jauns Zemesgrāmatu bezmaksas pakalpojums NĪ īpašniekiem
2018. gada 7. februāris  
Pēc Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājuma, Tiesu aģentūra, kas nodrošina Zemesgrāmatu elektronisko funkcionalitāti, ir izveidojusi jaunu, turklāt bezmaksas, pakalpojumu visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem – iespēju klātienē uzrakstot iesniegumu vai elektroniski portālā www.zemesgamata.lv piereģistrēt savu e-pasta adresi, uz kuru iesniegšanas brīdī tiks nosūtīta informācija par katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu.
Notiek Cīrulīšu teritorijas pakāpeniska sakārtošana
2018. gada 7. februāris  
Īstenojot otrās kārtas degradēto teritoriju revitalizācijas projekta ieviešanu Cēsu novadā, Cīrulīšu apkaimē tiks atjaunotas Cīrulīšu iela no Pētera ielas līdz Kovārņu ielai un Kovārņu iela no Līgatnes ielas līdz Cīrulīšu ielai.
NMP: gripas slimniekiem jāpaliek mājās, jāmeklē ārsta palīdzība
2018. gada 6. februāris  
Gripas un citu akūtu respiratoru vīrusu saslimšanas gadījumā pacientam jāpaliek mājās un jau pirmajā saslimšanas dienā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai sāktu ārstēšanos, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests.
Aicina atbalstīt piemiņas zīmes Cēsu rotai izveidi
2018. gada 5. februāris  
Sakarā ar Latvijas armijas pirmās kaujas vienības - Latvijas Zemes sardzes Cēsu rotas – dibināšanas simtgadi, Latviešu Strēlnieku apvienības Cēsu nodaļas valde ir ierosinājusi izveidot piemiņas vietu valsts autoceļa A2/E77 Rīga- Igaunijas robeža (Veclaicene) 79,49. kilometrā, autoceļa kreisajā pusē, vietā, kur 1918.gada 24.decembrī kapteiņa Artūra Jansona izlūku komanda, sešu frontes virsnieku sastāvā, izpildot pulkveža Apiņa pavēli, ar smagā ložmetēja uguni aizkavēja Sarkanās armijas izlūku virzīšanos no Cēsīm uz Ieriķiem. Tā bija pirmā latviešu karaspēka bruņotā sadursme ar Padomju Krievijas Sarkano armiju.
Grāmata "Cēsu ģerbonis" nominēta balvai "Rīgas Metrs"
2018. gada 2. februāris  
Tāļa Pumpuriņa grāmata “Cēsu Ģerbonis. Cēsu pilsētas ģerboņa attīstības un lietošanas vēsture” nominēta balvai “Rīgas Metrs” kategorijā “Ofšors”.
VPR Attīstības padomes sēdē diskutē par reemigrācijas jautājumiem reģionos
2018. gada 31. janvāris  
Šī gada pirmā Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk – VPR) Attīstības padomes sēde notika 26.janvārī Trikātā. Sēdes dienaskārtībā bija vairāki jautājumi, tostarp arī jautājums par reģionālās attīstības atbalsta pasākumiem reemigrācijai.
Jaunieši un deputāti tiekas Jauniešu mājā
2018. gada 30. janvāris  
Cēsu Jauniešu mājā 30.janvārī pulcējās 45 jaunieši no deviņām Cēsu novada skolām, lai tiktos ar Cēsu novada domes deputātiem pie kafijas tases un kopīgi pārrunātu jauniešiem aktuālus jautājumus.
Gaujas Nacionālo parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādē Lietuvā
2018. gada 29. janvāris  
Ar piedalīšanos starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Adventur 2018” 26.–28.janvārī Gaujas Nacionālais parks, tajā skaitā arī Cēsu novads, tika popularizēts Lietuvā. Šī ir vēl viena no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka pašvaldības, popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.
Gaujas Nacionālais parku un Cēsis popularizē tūrisma izstādēs Somijā un Spānijā
2018. gada 29. janvāris  
Ar dalību divās starptautiskajās tūrisma izstādēs Gaujas Nacionālais parks, tajā skaitā arī Cēsis, tika popularizēts Somijā un Spānijā. Šīs ir divas no kopumā septiņām izstādēm, kurās Latvijas nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālajā parkā esošās pašvaldības, popularizējot zīmolu „Enter Gauja”.
Mainīsies reisa izpildes laiks maršrutā Cēsis–Rauna–Bērzkrogs–Cēsis
2018. gada 29. janvāris  
Lai iedzīvotāji pagūtu uz autobusu pēc darba laika beigām, no 2018.gada 1.februāra maršruta Nr.6267 Cēsis–Rauna–Bērzkrogs–Cēsis autobuss no Cēsu autoostas no pirmdienas līdz ceturtdienai un nedēļas nogalēs izbrauks 25 minūtes vēlāk – plkst.18.30.
Cēsu novadam jauna operatīvā aplikācija “Cēsis 8911”
2018. gada 25. janvāris  
Cēsu novada pašvaldībai radīta jauna aplikācija jeb viedtelefonu lietotne “Cēsis 8911”, kas ļauj iedzīvotājiem ērti un operatīvi ziņot par pamanītām saimnieciskajām problēmām novadā, kurām nepieciešams steidzams risinājums.
J.Goba noliek Cēsu novada domes deputāta mandātu, vietā – B.Mežale
2018. gada 25. janvāris  
Līdzšinējam Cēsu novada domes deputātam Jānim Gobam (Latvijas Zemnieku savienība) noliekot deputāta mandātu, viņa vietā 25.janvāra domes sēdē darbu sāka Biruta Mežale (Latvijas Zemnieku savienība).
Tīrītāji strādā pastiprinātā režīmā
2018. gada 24. janvāris  
Lai novērstu puteņa sekas, ielu tīrīšanas tehnika Cēsu ielās šobrīd strādā pastiprinātā režīmā.
Vidzemes plānošanas reģions kopā ar Vides risinājumu institūtu virza bioekonomikas inovāciju ekosistēmas attīstīšanu reģionā
2018. gada 24. janvāris  
Apvienoto Nāciju Organizācijas prognozes liecina, ka pasaules iedzīvotāju skaits palielinās, 2050.gadā sasniedzot 9,5 miljardus, tāpēc dabas resursu pieejamība, augošā slodze uz vidi, darba vietu radīšana reģionu ekonomiskajai attīstībai, kā arī valsts teritoriālā attīstība ir tikai daļa no būtiskiem jautājumiem, kas veicinājuši apziņu vērst uzmanību bioloģisko resursu plašākai izmantošanai reģionu attīstībā.
Aicinām izmantot drošas ziemas atpūtas vietas
2018. gada 23. janvāris  
Cēsu novada pašvaldība brīdina, ka uzturēties uz ledus Ainavu ielejas parkā, Dubinskas dīķī un dīķī pie Lapsu ielas 17 sporta zāles var būt bīstami, jo tur, atšķirībā no citām Cēsu ūdenstilpnēm, ir caurtekošs ūdens.
Tikšanās ar iedzīvotājiem 23.janvārī pārcelta!
2018. gada 22. janvāris  
Otrdien, 23.janvārī, Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā paredzētā tikšanās ar iedzīvotājiem, kas dzīvo kvartālā starp Valmieras, Akmens un Festivāla un Birzes ielām tiek pārcelta!
Atvērta publiskā slidotava
2018. gada 18. janvāris  
Pie vecā tirgus laukuma iekārtota publiskā slidotava, kas būs apgaismota līdz plkst.23.00, kā arī tiks izveidota vieta, kur pārvilkt apavus.
Latvāņu apkarotājiem līdz 31.maijam iespējams pieteikties 90% NĪN atvieglojumam
2018. gada 17. janvāris  
Saskaņā ar Cēsu novada domes pieņemtajiem grozījumiem saistošajos noteikumos Nr.27 zemju īpašnieki, kuri būs veikuši latvāņu invāzijas ierobežojošus pasākumus, saņems 90% nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu.
Pasākumu pieteikšana festivālam LAMPA
2018. gada 17. janvāris  
Sācies otrais Sarunu festivāla LAMPA pasākumu pieteikšanās posms. Līdz 28.februārim aicinām ikvienu, kam ir, ko teikt, pieteikt vienu vai vairākus 1,5 stundu garus pasākumus uz LAMPAS skatuvēm vai teltīs.
Cēsu stadions atvērts arī ziemas sezonā
2018. gada 16. janvāris  
Cēsu pilsētas sporta stadions ziemas sezonā darbojas no plkst.7.00 līdz plkst.20.00. Skriešanas celiņi sportotājiem ziemā pieejami visu laiku, bet āra trenažieru laukums un bērnu laukums izmantojami tad, kad gaisa temperatūra ir virs 0 grādiem.
Skatīt arhīvu

Printēt