A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » ZAAO Cēsīs uzstāda bezmaksas atkritumu šķirošanas konteinerus privātmājām

ZAAO Cēsīs uzstāda bezmaksas atkritumu šķirošanas konteinerus privātmājām

Otrdien, 5.martā, tika SIA “ZAAO” uzstādīja individuālās šķirošanas konteinerus 61 privātmājai Cēsīs.

SIA “ZAAO” (ZAAO), attīstot modernu, iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras pilsētu teritorijās. Pakalpojums, kurš ietver 240 litru ietilpības konteineru uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām būs pieejams bez maksas.

Šobrīd pakalpojumam pieteikušies 8% Cēsu novada privātmāju īpašnieku. Iepakojuma konteineri tiek nodoti lietošanā un tukšoti bez maksas. Pareizi šķirojot un nododot pārstrādei otrreiz izmantojamos materiālus, iedzīvotājiem ir iespēja samazināt nešķiroto atkritumu apjomu un līdz ar to arī izmaksas par to izvešanu, kā arī izvairīties no maksājumu sadārdzinājuma par sadzīves atkritumu izvešanu, ko nosaka grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā. Tas nozīmē, ka šķirojot atkritumus var būtiski ietaupīt naudu.

Konteiners vieglajam iepakojumam ir ar dzeltenu vāku, tajā drīkst ievietot papīru, kartonu, PET dzērienu pudeles, polietilēna plēves (LDPE), kosmētikas un sadzīves ķīmijas iepakojumu (HDPE), kā arī metāla priekšmetus. Stikla pudeļu un burku nodošanai uzstādīti konteineri ar melnu vāku.

Lai pieteiktos pakalpojumam, iedzīvotājam ir jābūt ZAAO klientam, kuram ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar konteineru. Pieteikt līguma noslēgšanu par individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu var zvanot pa tālr. 29221847, rakstot uz e-pastu zaao@zaao.lv vai ierodoties klātienē birojā Valmierā, Rīgas ielā 32 un EKO laukumos – birojos: Cēsīs, Lapsu ielā 19, Saulkrastos, Rīgas ielā 96a un Limbažos, Mazajā Noliktavu ielā 3.

Jau 2001.gadā, neilgi pēc uzņēmuma izveides, ZAAO sāka klientiem nodrošināt iespēju nodot iepakojumu pārstrādei. Šobrīd infrastruktūra attīstīta līdz 20 EKO laukumiem, kuros pārstrādei var nodot gandrīz divus desmitus atkritumu veidu. Tāpat ZAAO darbības reģionā ir uzstādīti vairāk nekā 600 EKO punkti, kuros pieejami konteineri papīra, metāla, plastmasas un stikla nodošanai, radot normatīvajām prasībām atbilstošu infrastruktūras pārklājumu.

Publicēšanas datums: 2019. gada 5. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt