A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Villas “Henriette” izmantošanas ideju konkurss

Villas “Henriette” izmantošanas ideju konkurss

Iedzīvini Cēsu koka arhitektūras pērli!

Cēsu novada pašvaldība izsludina ideju konkursu par nomas objekta iznomāšanu un īpašuma izmantošanu Vītolu ielā 9, Cēsīs.

Villa ”Henriette”, kas atrodas Vītolu ielā 9 – meža ielokā, 250 metru attālumā no Gaujas – , celta 1900.gadā. Tā ir viena no Krievijas impērijas elites pārstāvju villām, kuras 19. un 20.gadsimta mijā tika būvētas Gaujas krastos kā ģimenes atpūtas mājas. Villa piederējusi polietei Henrietei Livskai, no kuras vārda arī ieguvusi savu nosaukumu.

“Henriette” savulaik bijusi skaistākā ēka no līdzās esošo villu ansambļa izsmalcināto koka mežģīņu dēļ, kas rotā tās fasādi. Tā arī bijusi pirmā no tuvākajā apkārtnē esošajām villām, kurā vēl pirms 1.Pasaules kara ievilkta elektrība un ierīkots lifts.

Sevišķa simtgadīgās villas vērtība ir stipri laukakmeņu pamati, kas savijas kopā ar plašu stiklotu koka verandu divos stāvos. Mājas telpu kopējā platība ir 482,8 kvadrātmetri. Tās divos stāvos kopā izvietotas 16 istabas, četras tualetes un palīgtelpas. Mājā ievilkts ūdensvads, kanalizācija un energoapgāde. Kopējā zemes īpašuma platība ar apbūvi – villas ēku un palīgēku – ir 2993 kvadrātmetri.

Uz īpašumu ved labiekārtots ceļš, kas nodrošina tam ērtu piekļuvi. Apmēram 500 metru attālumā no villas atrodas arī sabiedriskā transporta pietura. Ēka atrodas vien 10 minūšu brauciena attālumā no Cēsu centra, netālu no Gaujas un skaistām pastaigu takām.

Senā villa ir ēka ar dvēseli, kura gatava atdzimt un tapt par mājvietu radošām, izglītojošām, zinātnes un mākslas aktivitātēm, kā arī par sadarbības krustpunktu publiskajam, privātajam un nevalstiskajam sektoram.

Konkursa mērķis ir nodrošināt ēku un zemes gabala Vītolu ielā 9, Cēsīs, iznomāšanu, noskaidrojot labākās idejas īpašuma izmantošanas un apsaimniekošanas modelim, kas ir atbilstošas Cēsu novada pašvaldības iecerei izveidot interesantu, atvērtu un pieejamu izglītības, kultūras, zinātnes un pētniecības telpu novada iedzīvotājiem, vietējiem un ārzemju tūristiem, kas pilda svarīgu sociālu un dzīves kvalitāti uzlabojošu funkciju.

Uzdevumi konkursa dalībniekiem:
  • Piedāvāt Cēsu novada pašvaldības īpašumā esošā īpašuma attīstības koncepcijas idejas priekšlikumu, kas nodrošinātu Cēsu novada iedzīvotājus un viesus ar labiekārtotu, izglītojošu, interesantu, drošu un ērti pieejamu publisko izglītības, mākslas, zinātnes un pētniecības telpu novada iedzīvotājiem vietējiem un ārzemju tūristiem.
  • Piedāvāt teritorijas funkcionālo zonējumu un iespējami labāko izmantošanas veidu.
Konkursā var piedalīties jebkura juridiska vai fiziska persona vai to grupas, iesniedzot konkursa nolikuma prasībām atbilstošu konkursa priekšlikumu.
 
Pieteikuma saturs un iesniegšana
Idejai uzskatāmi jāparāda iecerētā īpašuma izmantošana. Mērogs, idejas priekšlikuma teksts, grafiskais vai telpiskais pasniegšanas veids ir idejas iesniedzēja brīva izvēle, bet iesniedzējam jāparedz iespēja pilnvērtīgi eksponēt ideju kvalitatīvai tās izvērtēšanai.

Idejas priekšlikumu ar norādi „Vītolu iela 9, Cēsis, Cēsu nov.” par īpašuma izmantošanu jāiesniedz elektroniski līdz 2019.gada 7.jūnijam plkst.12.00. Konkursa komisija var lemt par termiņa pagarinājumu.
Visi iesniegtie ideju priekšlikumi tiek reģistrēti, atzīmējot iesniegšanas dienu, laiku un kontakttālruni vai adresi.
Uzvarējušās idejas autoram var tikt piedāvāta iespēja slēgt ilgtermiņa (ne mazāk kā 5 gadi) nomas līgumu par ēkas izmantošanu.

Iedzīvotājiem 2019.gada jūnijā un jūlijā tiks dota iespēja balsot par sev tīkamāko priekšlikumu, iepazīstoties ar iesniegtajām idejām Cēsu novada pašvaldības mājas lapā vietnē www.cesis.lv.

Ar konkursa nolikumu un pieteikumu vērtēšanas kritērijiem iepazīsties ŠEIT.

Papildu informāciju var pieprasīt un jautājumus uzdot A.Egliņam-Eglītim, Cēsu novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītājam elektroniski e-pastā: vai ar norādi konkursam „Vītolu iela 9, Cēsis, Cēsu nov.” līdz 2019.gada 1.jūnijam. Atbildes tiks sniegtas piecu darba dienu laikā, tās nosūtot elektroniski jautājuma autoriem, kā arī publicētas Cēsu novada pašvaldības mājas lapā www.cesis.lv.


Publicēšanas datums: 2019. gada 9. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt