A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vienības laukumā trīs stundās 100 riteņbraucēju

Vienības laukumā trīs stundās 100 riteņbraucēju

Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā trešdien, 19.septembrī, Vienības laukumā notika akcija “Ar velo uz darbu”, kurā laikā no plkst.7.00 līdz 10.00 piedalījās ap 100 riteņbraucēju.

Dalībnieku vidū bija visu paaudžu cēsnieki, kas ikdienā pilsētā regulāri pārvietojas ar velosipēdu. 

Jāpiezīmē, ka 2016.gada Cēsu novada iedzīvotāju aptaujā gandrīz 80% aptaujāto atzina, ka ikdienā pārvietojas ar personīgo auto, kamēr ar divriteni mēdz pārvietoties tikai aptuveni 40% aptaujāto.Mobilitātes nedēļas noslēgums būs sestdiena, 22.septembris, kas Cēsīs būs Diena bez auto. Cēsnieki aicināti sestdien savas automašīnas atstāt mājās un pilsētā izbaudīt mierpilnas pastaigas un izbraucienus ar divriteņiem. Šajā dienā tiks slēgta satiksme Vienības laukumā un uz Lenču ielas.

No plkst.10.00 Vienības laukumā un uz Lenču ielas notiks velo un nemotorizēto transportlīdzekļu - skrejriteņu, skrituļdēļu, rollerslēpju, u.c. - sacensības “Ripo augšā”. Atsevišķā klasē aicināti sacensties elektro velosipēdu īpašnieki. Numuru izņemšana un reģistrēšanās sacensībām notiks no plkst.09.00.

REĢISTRĀCIJA SACENSĪBĀM "Ripo augšā".

Sacensību nolikums

Sacensību programma:

  • Plkst.10.15 starts bērnu brauciens vienības laukumā līdz 7 gadu vecumam maršrutā – Vienības laukums, līdz Valmieras – Niniera ielas krustojumam, Vienības laukums.
  • Plkst.10.40 starts bērniem no 7-15 gadiem – no Palasta  - Lenču ielas krustojuma līdz Vienības laukumam un 60+ vecuma grupai pa Lenču ielu.
  • Plkst.11.20 starts dalībniekiem no 16 – 60 gadiem - no Birzes – Lenču ielas krustojuma līdz Vienības laukumam pa Lenču ielu.
  • Plkst.12.50 parādes brauciens “Ripo Cēsīs!”

Ikviens nemotorizēta (izņēmums - elektromotors) transportlīdzekļa īpašnieks aicināts piedalīties parādes braucienā “Ripo Cēsīs”, krāšņi noformējot savu braucamo un ietērpjoties arī pats. Pēc brauciena skatītāji noteiks uzvarētājus kategorijās “Oriģinālākais transporta līdzeklis” un “Oriģinālākais tērps”. Uzvarētāji tiks pie īpašām balvām.

Līdz plkst.14.00 Vienības laukumā būs iespējams baudīt dažādas velo atrakcijas, veikt izmēģinājuma braucienu ar elektro velosipēdu, bet plkst.12.25 ar velo šovu priecēs “Green Trial”.

Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir aicināt iedzīvotājus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot savu veselības stāvokli.


Publicēšanas datums: 2018. gada 19. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt