A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vidzemes koncertzāles valdes locekļa amatā apstiprina Ilonu Asari

Vidzemes koncertzāles valdes locekļa amatā apstiprina Ilonu Asari

Jūlija beigās Cēsu novada pašvaldības SIA “Vidzemes koncertzāles” valdes locekļa amatā apstiprināta Ilona Asare.

Jaunā koncertzāles valdes locekle iepriekš 12 gadus darbojusies pašvaldības aģentūrā “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”, piedalījusies Vidzemes koncertzāles darbības stratēģijas izstrādē un Cēsu Kultūras attīstības stratēģijas 2008 – 2015 izstrādē un īstenošanā, kas ļāvusi Cēsīm ierindoties starp 70 Eiropas kultūras lielpilsētu labās prakses piemēriem.

Ilonai Asarei ir augstākā izglītība starptautisko ekonomisko attiecību vadībā, maģistra grāds kultūras menedžmentā, un viņa ir studējusi Eiropas kultūras plānošanu De Montfort universitātē Lielbritānijā. Iepriekš Ilona strādājusi arī Latvijas Kultūras ministrijā, kā eksperts piedalījusies kultūras un tūrisma projektu pieteikumu izvērtēšanā, veikusi pētījumus kultūras menedžmenta un kultūrpolitikas kompetences centrā – biedrībā “CultureLab”. Viņa darbojas arī kā pasniedzēja reģionālajiem kultūras līderiem projektā “Latvijas kultūras vēstnieki” un ir Eiropas Kultūras Centru asociācijas valdes locekle.

Runājot par nospraustajiem mērķiem jaunajā amatā, Ilona Asare uzsver, ka ir droša par koncertzāles “Cēsis” nozīmīgo lomu ne tikai Cēsu, bet arī Latvijas kultūras dzīvē: “Koncertzāle kopš tās atklāšanas 2014.gadā ir sniegusi cēsniekiem unikālu iespēju dzirdēt virkni pasaules mēroga mākslinieku, un Cēsis ir kļuvušas par nozīmīgu kultūras tūrisma galamērķi visa gada garumā, stiprinot Cēsu kā Latvijas kultūras galvaspilsētas tēlu. Svarīgi, ka koncertzāles ēkā aktīva darbība norit ik dienu, sniedzot iespēju radoši izglītoties gan amatieru, gan profesionālā līmenī, kas savukārt veicina auditorijas izaugsmi – mūsu auditorija ir ļoti izglītota un prasīga. Tāpēc kvalitāte un izcilība gan programmas veidošanā, gan klientu apkalpošanā būs galvenais mērķis, sagaidot koncertzāles piecu gadu jubileju un plānojot tās tālāko attīstību kā nozīmīgam kultūras centram ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas valstu mērogā. Koncertzāles misija, kļūstot par mājvietu mākslai un mūzikai, ir sniegt radošu iedvesmu visiem tās apmeklētājiem. Ceram, ka nākotnē piesaistīsim viesus ne vien no tuvākā reģiona, bet arī citām Eiropas valstīm”.

SIA “Vidzemes koncertzāle” ir dibināta 2013.gadā, un tās galvenais uzdevums ir nodrošināt profesionālās mākslas pieejamību Vidzemē, organizējot mūzikas, teātra, baleta, kino un vizuālās mākslas pasākumus dažādām auditorijām. Koncertzāles rīkotie pasākumi ik gadu pulcē aptuveni 65 000 apmeklētāju. Koncertzāles ēkā - kultūras piemineklī, kas pēc atjaunošanas tika atvērts 2014.gadā, mājo arī A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola un Cēsu amatiermākslas kolektīvi.

Publicēšanas datums: 2018. gada 6. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt