A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vides risinājumu institūts aicina uz 24 stundu klimata pārmaiņu hakatonu

Vides risinājumu institūts aicina uz 24 stundu klimata pārmaiņu hakatonu

Vides risinājumu institūts un RTU Design factory sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizē Copernicus Climathon 2017 Riga, kas norisināsies 27. oktobrī. Tas ir 24 stundu hakatons, kura ietvaros starpdisciplinārām komandām būs uzdevums  izstrādāt novatoriskus risinājumus - kā sagatavoties klimata pārmaiņām Latvijā, pielietojot Copernicus Zemes novērošanas satelītu datus.

Copernicus Climathon ir 24 stundu ilgs hakatons, kura ietvaros starpdisciplināras komandas meklē risinājumus klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem. Copernicus Climathon 2017 Riga dalībniekiem būs jāizstrādā novatoriski risinājumi (produkti, pakalpojumi, koncepti u.tml.) – kā sagatavoties klimata pārmaiņām Latvijā, pielietojot Copernicus Zemes novērošanas satelītu datus. Komandas risinās tādas klimata pārmaiņu izraisītas problēmas, kā lauksaimniecības un mežsaimniecības adaptācija klimata izmaiņām, ūdens režīmi un noturība pret sezonāliem plūdiem, draudi piekrastei un tās adaptācija izmaiņām, tranports, efektīvi transporta tīkli, transporta un dabas sistēmu savietojamība u.c.

Hakatona laikā klimata pārmaiņu un satelītu datu profesionāļi iepazīstinās ar risināmo problēmu, dalībniekiem būs iespēja apmeklēt nozaru ekspertu vadītas darbnīcas un izmantot mentoru palīdzību risinājumu veidošanā. Labāko ideju noteiks speciāli izveidota žūrija. Tās autori saņems naudas balvu savu zināšanu un prasmju pilnveidošanai ārzemēs.

Copernicus Climathon Rīga norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrikā. Interesenti aicināti pieteikties hakatonam gan individuāli, gan komandās līdz 25. oktobrim, aizpildot pieteikšanās formu Climathon vietnē: www.climathon.climate-kic.org. 

Copernicus Climathon 2017 Riga organizē Vides risinājumu institūts un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Hakatons tiek īstenots Eiropas Komisijas programmu Climate-KIC un Copernicus ietvaros.

Vairāk par Copernicus Climathon 2017 Riga iespējams uzzināt: www.videsinstituts.lv

Informāciju sagatavoja:
Elīna Baltskara
Vides risinājumu institūta projektu koordinatore
E-pasts: elina.baltskara@gmail.com
www.videsinstituts.lv

Publicēšanas datums: 2017. gada 18. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt