A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vēsturnieks Tālis Pumpuriņš piedalās starptautiskā konferencē

Vēsturnieks Tālis Pumpuriņš piedalās starptautiskā konferencē

Jau par tradīciju kļuvusi Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pārstāvja piedalīšanās ikgadējā starptautiskā t.s. Apaļā galda konferencē Sanktpēterburgā (Krievija), kura šogad norisinās 7. – 8.aprīlī Ermitāžā (Ermitāžas muzejs).

Šī gada konferences tēma – Muzejs un “kultūras tūrisma” problēmas. Aicināto starptautisko lektoru vidū ir arī mūsu muzeja pārstāvis vēsturnieks Dr.hist. Tālis Pumpuriņš, kurš dalīsies Cēsu muzeja pieredzē, kas gūta strādājot pie izstādes “Vidzemes bruņniecība un Latvija”. Šogad ir unikāla iespēja visiem interesentiem sekot līdzi konferences norisei interneta tiešraidē.

Apaļā galda konferences tiešraidi varat noskatīties  http://online.hermitage.ru. Tāļa Pumpuriņa priekšlasījums iekļauts 7.aprīļa priekšpusdienas programmā laikā no plkst. 10.00-13.00. Katra referāta ilgums ir 10 minūtes, Cēsu muzeja pārstāvis ar savu ziņojumu uzstāsies ap plkst. 11:30.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja veidotā izstāde “Vidzemes bruņniecība un Latvija” stāsta par bruņniecības veidošanās pirmsākumiem Livonijā, tās uzplaukuma laiku Polijas–Lietuvas, Zviedrijas un Krievijas impērijas valdīšanas periodā no 16. līdz 19. gadsimtam. Izstādē akcentē Vidzemes un visas Latvijas sasaisti ar daudzu citu Eiropas tautu, īpaši vācbaltu, vēsturi un kultūru. Bruņniecība septiņus gadsimtus  bija noteicošais spēks ne tikai  Vidzemes politiskajā pašpārvaldē, tiesvedībā, saimniecībā, bet arī kultūras, izglītības, zinātnes un mākslas jomās, ietekmējot Vidzemes un Latvijas kultūrtelpas attīstību.  Izstāde veidota sadarbībā ar Rundāles pils muzeju un Baltijas bruņniecības apvienību Vācijā, un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma līdz š.g. 2.oktobrim.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja
Kristīne Skrīvere


Publicēšanas datums: 2016. gada 7. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt