A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Vēstnieks gandarīts par Norvēģijas finansējuma izlietojumu Cēsīs

Vēstnieks gandarīts par Norvēģijas finansējuma izlietojumu Cēsīs

Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens vizītes laikā Cēsu novadā pauda gandarījumu par lielisko Norvēģijas piešķirto līdzekļu izmantojumu.

"Esmu priecīgs, ka finansējums tiek izmantots ilgtspējīgi, turklāt – skaidriem mērķiem, kas turpina un turpinās uzlabot reģiona dzīvi," sacīja Hāgena kungs.Kā pirmo vēstnieks apciemoja bērnu zinātnes centru "Z(in)oo" , kas tika izveidots ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta granta palīdzību un savas durvis apmeklētājiem vēra 2011.gada 1.septembrī. Centra vadītājs Pauls Irbins iepazīstināja vēstnieku ar centra pašreizējo ekspozīciju un nākotnes plāniem, uzsverot nepieciešamību pēc atsevišķa kosmosa tematikai veltīta zinātnes centra.

Vēstnieks ar prieku izmēģināja vairumu "Z(in)oo" eksponātu, un īpašu viņa ievērību izpelnījās fakts, ka "Z(in)oo" apmeklētāju skaits ik gadu stabili aug, un centrs spēj darboties patstāvīgi, nepiesaistot ārēju finansējumu.
Savukārt, tiekoties ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, tika pārrunāta novada ekonomiskā aktivitāte, centieni diasporas uzrunāšanā un Cēsu kā Latvijas kultūras galvaspilsētas pozicionējums, kā arī pašvaldības stratēģiskie mērķi tuvākajā nākotnē, lielākie izaicinājumi, un ārvalstu investīciju piesaiste.

Tāpat vēstnieks apmeklēja arī Cēsu viduslaiku pili, kur viņš tika iepazīstināts ar pērn septembrī Cēsu novada pašvaldības sadarbībā ar Estfollas pašvaldību Norvēģijā sākto Cēsu viduslaiku pils saglabāšanas projektu, kura gaitā tiks veikta pils Rietumu torņa ārsienas un iekštelpu restaurācija, jumta seguma nomaiņa, kā arī uzlabota torņa pieejamība apmeklētājiem. Projekta "Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai" plānotais budžets ir 276 695 eiro, no kā 90,21% tiek segti no Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas "Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana" neliela apjoma grantu shēmas "Kultūras mantojuma saglabāšana" finanšu līdzekļiem. Projekts ilgs līdz 2015.gada decembrim.

Publicēšanas datums: 2015. gada 16. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt