A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Uzsākta graviņas pie Cēsu profesionālās vidusskolas labiekārtošana

Uzsākta graviņas pie Cēsu profesionālās vidusskolas labiekārtošana

Pagājušajā nedēļā talcinieki čakli pastrādāja pie nelielās graviņas labiekārtošanas, kas atrodas starp Valmieras, Festivāla un Akmens ielām.

Graviņa, kas senākos laikos ir bijusi izmantota iedzīvotāju atpūtas nodrošināšanai, laika gaitā aizaugusi ar koku sējeņiem, piegružota un nekopta. Aizaugušo teritoriju siltajā laikā izmanto bezpajumtnieki.

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta ‘Videi draudzīgākā Cēsu iela” līdzfinansējumu, uzsākta teritorijas labiekārtošana un ainavas atsegšana. Sakopšana nav vienreizējs pasākums un talkā tika atsegta tikai daļa no teritorijas, iztīrot krūmus, bet darbs jāturpina pakāpeniski, veicot šādus darbus vairākas reizes gadā, jāizzāģē slimie un bojātie koki, jālikvidē invazīvās augu sugas.

Uz pirmo pasākumu atsaucās Cēsu Zemessardzes 27. bataljona čaklākie un spēcīgākie kā arī vietējie iedzīvotāji, kas ceturtdienas vakaru veltīja nozāģēto zaru iznešanai no graviņas, un atkritumu savākšanai. Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņi darbu vēl šoruden turpinās.

Gandarījuma sajūtu un prieku par padarīto vairoja pēc talkas kopā būšana un gardā cienasta un spēcinošās zupas baudīšana, ko sagādāja ēstuves “Jāņoga” komanda, tādejādi vietējie iedzīvotāji pēc talkas iepazinās arī ar savā apkaimē šai vasarā atvērto cēsnieku jau ļoti iecienīto kafejnīcu.

Jāpiebilst, ka graviņas teritorija apmēram 0,8 ha platībā nepieder pašvaldībai vai kādam vienam īpašniekam, bet privatizācijas laikā teritorija tika iedalīta pieguļošo daudzdzīvokļu māju īpašniekiem, daļa palikusi Cēsu Profesionālās vidusskolas īpašumā.

Vasaras vidū notikušajos Kaimiņu svētkos iedzīvotāji izteica iniciatīvu, ka graviņa jāsakopj, ko pašvaldība uzsāka šī projekta ietvaros.
Publicēšanas datums: 2017. gada 18. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt