A  A  A
Lapas karte


Vai piedalīsies svinīgajā "Cēsis 812" lukturu gājienā, kas notiks 21.jūlijā plkst.22.30?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ugunsgrēkā daļēji nopostīta Ruckas muiža; sākti darbi ēkas atjaunošanai

Ugunsgrēkā daļēji nopostīta Ruckas muiža; sākti darbi ēkas atjaunošanai

Pirmdienas, 21.novembra, naktī Ruckas mākslas rezidenču centra ēkā Cēsīs, Piebalgas ielā, izcēlās ugunsgrēks. Kā norāda centra vadītāji, Kaspars un Ieva Gobas, patlaban svarīgākais ir nostabilizēt situāciju ēkā, apjaust ugunsgrēka radītos zaudējumus un sākt strādāt, lai rezidenču centrs pēc iespējas drīzāk atsāktu darbu.

Kā norāda apsardzes uzņēmuma “Taipans” speciālisti, plkst. 1.40 naktī ēkā nostrādājusi ugunsdrošības signalizācija, apsardze ieradusies trīs minūšu laikā un nekavējoties izsaukusi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās pēc piecām minūtēm - tajā brīdī liesmas jau bija sasniegušas ēkas otro stāvu.

Pēc Ievas un Kaspara teiktā, galvenais, ka ugunsgrēka brīdī ēkā cilvēku nebija, un neviens nav cietis. Iepriekšējā vakarā ar izstādi un darbu prezentāciju Ruckas mākslas rezidenču centrā noslēdzās biedrības “ISSP” organizētā Maijas Kurševas un Andreja Strokina vadītā darbnīca “Fotogrāfija un kolāža”, kas bija Ruckas šīs sezonas noslēguma pasākums. Ugunsnelaimes brīdī visi viesi bija aizbraukuši.

Patlaban, sadarbojoties ar AAS “BTA Baltic Insurance Company” speciālistiem, notiek negadījuma seku apzināšana un zaudējumu aplēses. Valsts policijas darbinieki sākuši izmeklēšanu, lai noskaidrotu ugunsgrēka cēloņus.

Kaspars Goba: “Visgrūtāk bija ugunsgrēka laikā skatīties, kā dažās stundās sadeg vairāku gadu darbs. Tas ir ļoti sāpīgi. Taču mēs vēlamies pēc iespējas īsākā laikā atjaunot rezidenču centra darbību”.

Uguns izpostījusi Ruckas muižas jumta konstrukcijas un otrā stāva telpas. Ugunsgrēka dzēšanas laikā no ūdens daļēji cietušas arī telpas pirmajā stāvā. Rezidenču centra darbiniekiem izdevās izglābt darba telpu aprīkojumu, un centra darbs atsākts uguns neskartajā daļā ēkas pirmajā stāvā.

Ruckas rezidenču centra darbinieki apņēmušies pēc iespējas ātri novērst uguns radītos postījumus, lai jau nākamgad rezidenču centrs varētu atsākt pilnvērtīgu darbu.

Cēsu novada pašvaldība, kuras īpašumā ir Ruckas muiža, norāda, ka sniegs visu iespējamo administratīvo, juridisko, materiāltehnisko un finansiālo atbalstu, lai Ruckas muiža un parks atdzimtu. Pirmie darbi saistīti ar ēkas iekonservēšanu, lai pasargātu to no tālākas nokrišņu iedarbības, vienlaikus sākot atjaunošanas projekta izstrādi – veicot ekspertīzes, novērtējumus, aprēķinus.

“Patlaban svarīgākais strādāt, lai Rucka atsāktu darbu. Darīsim visu iespējamo, lai tas notiktu un lai kopā ar Ruckas komandu atjaunotu ēku ne tikai kā kultūrvēstures pieminekli, bet arī kā to radošo industriju magnētu, par ko tā pēdējos gados bija kļuvusi un ko cēsnieki bija iemīļojuši un atzinuši, kā savējo,” saka Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka “redzams, cik saliedēta par spīti nelaimei ir Ruckas komanda – esmu drošs, ka vietu izdosies atjaunot, un aicinu cēsniekus un visus, kuriem rūp radošums un jaunrade, piedalīties, nākt talkā, lai tas notiktu”.

“Cēsu kultūras un tūrisma centrs” paudis apņemšanos palīdzēt un līdzdarboties kultūras pasākumu un koncertu rīkošanā ar mērķi atbalstīt Ruckas muižas atjaunošanu.

Ja vēlaties palīdzēt Ruckas mākslas rezidenču centram atjaunot Ruckas muižas ēku, lūgums sūtīt ziņu uz rucka@rucka.lv vai zvanīt 29122272. Bankas konts centra atbalstam: nodibinājums “Elm Media”, AS Swedbank, LV90HABA0551033911343, ar norādi "Ruckas mākslas rezidenču centra atjaunošanai". Visdrīzākajā laikā tiks izziņota informācija par talku Ruckas sakopšanai.

Ruckas rezidenču centrs durvis vēra 2014.gadā, pamestas muižas, kas vēlāk kalpojusi kā tuberkulozes slimnīca, vietā izveidojot un attīstot vietu radošajiem profesionāļiem un mācekļiem. Centra vadītāji atjaunoja un labiekārtoja ne vien pašu muižas ēku, bet arī iekopa tai pieguļošo teritoriju papildinot to ar radošām instalācijām.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis Pots

Publicēšanas datums: 2016. gada 21. novembris  

Komentāri

Ieva Kreituze 2016-11-22 12:02:09 Izturību un ticību! Gaidīsim ziņu par sakopšanu un palīdzēsim!

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt